Хигиенни въпроси

  • 117 939
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 8 927
Понеже съм се движила сред хората, пък и никой тук не написа каква му е месечната консумация на вода, всичките постове за пране на дънки, панталони, връхни якета и подобни след еднократно носене ги приемам с намигане.

# 286
  • Мнения: 15 105
От кога прането е малоумие? Аз пера след всяко излизане, дори и само до площадката с детето да съм била.

от както переш чисти дрехи, само щото си отишла до площадката с тях. Освен ако не си се въргаляла в калта заедно с детето разбира се.
Прахът по софийските улици е досатъчна причина да считам дреха, с която съм излизала навън, за мръсна.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Не знам в момента каква е - въпреки че лично ходя да я плащам, на няколко месеца веднъж, никога не съм поглеждала месечната консумация. Няма да е ниска, понеже мъжът ми си полива балконската градина с чешмяна вода. Помня обаче, че когато живеех сама, 2010-2012 г., сметките ми за вода обикновено бяха едноцифрено число, т.е. под 10 лв. месечно. Естествено, и тогава са ми намеквали 1-2 пъти, че сигурно не се къпя (под формата на въпрос колко често се къпя). Миииии... добре! Grinning

# 288
  • Мнения: 3 865
От кога прането е малоумие? Аз пера след всяко излизане, дори и само до площадката с детето да съм била.

от както переш чисти дрехи, само щото си отишла до площадката с тях. Освен ако не си се въргаляла в калта заедно с детето разбира се.
Прахът по софийските улици е досатъчна причина да считам дреха, с която съм излизала навън, за мръсна.

то тоя прах е в целия въздух, влиза и у вас като проветряваш - почвай да переш чаршафи, завивки, килими всеки ден по тази тъпа логика. Мисли малко за околната среда, какво ще завещаеш на децата си - воден дефицит, замърсена вода и природа с перилните ти препарти... Мисли за утрешния ден, а не консумирай като за последно - егоистично, безотговорно и разбира се малоумно е.

# 289
  • Мнения: 4 808
27 лв ми е месечната сметка за вода - 10 кубика, плюс минус 1-2 кубика. Но това не е показателно. Ако пералнята е хубава... моята е вече на 18 години, но ми се къса сърцето като си помисля, че трябва да я сменям. Пера почти всеки ден, ММ казва: "Ако можеше да говори милата... но яка душа носи".

# 290
  • Мнения: 6 305
След едно обличане пера летните дрехи, но на кратка програма - 30 минути. Но не ги пера всеки ден, а като се събере за половин пералня поне.

# 291
  • Мнения: 3 865
Пери, пери. Един ден децата ти за пиене няма да имат за да може ти да переш щото водата ти е евтина. Явно и бъдещето на децата ти е такова.

# 292
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Къпането всеки ден е задължително за всеки цивилизован човек. Сметката за вода е 35-6лв при нас, не знам колко кубика са това. София е ужасно мръсен град и дрехи, с които е излизано, директно заминават в пералнята, изключие правят връхните дрехи. Да не говорим за мръсния градски транспорт. Веднъж да се качиш и всичко по теб става за пране.
Никой не е достатъчно храбър да сложи светъл панталон, ако ще пътува с три транспорта. Laughing
Много вярно  Peace

# 293
  • MI
  • Мнения: 11 868
Какъв е смисълът да се пуска непълна пералня? Съмнявам се че на някой от пишещите тук толкова не му стигат дрехите. Да не говорим, че с такова сменяне на дрехи би трябвало да се пълни за ден, максимум два пералнята. Чисто разхищение е това, дори да дозира пералнята пак не е същото. И не е до пари, на мен ми е включена в режийните разходи за кондоминиото водата и реално и да пускам два пъти на ден, разлика ще усетя само в тока, ано и е А++. Но все пак ресурсите на планетата не са безкрайни. Rolling Eyes

# 294
  • Мнения: 2 910
Много им пука за планетата.

# 295
  • София
  • Мнения: 39 091
Водата хич не е евтина вече. Поне в София. Добре че пералнята ми не харчи много.

# 296
  • Canada
  • Мнения: 3 358
По тази логика и обувките си би трябвало да перете всеки ден.

# 297
  • Мнения: 46 638
Пери, пери. Един ден децата ти за пиене няма да имат за да може ти да переш щото водата ти е евтина. Явно и бъдещето на децата ти е такова.
Водата е възобновяем източник все пак.
А и при огромното промишлено замърсяване на някои реки, както и битово на други, точно пък нашите перални ще са причината за проблем...

По тази логика и обувките си би трябвало да перете всеки ден.
Долната част на подметката им не се докосва до кожата ми. Кракът е в чорап.
Летните си ги минавам почти след всяко обуване с нещо почистващо.

# 298
  • MI
  • Мнения: 11 868
Да, но тези бактерии влизат вкъщи с обувките, всъщност влизат доста по-гнусни неща, отколкото с дънките. Дори да се събуваш, в антрето влизат. А през прозореца с прахта какво влиза... Та в тази връзка, колко пъти на ден миете пода и чистите от прах?

А за това колко е възобновим и доколко всичката химия се пречиства питайте рибите.

# 299
  • Другата България
  • Мнения: 37 802
 Laughing Така можем да си пишем до безкрайност.
В нас например не се влиза с обувки /анатема, сега да не подхващаме тази тема/.
Въпреки това всекидневно минавам по веднъж с моп и прахосмукачка.

Общи условия

Активация на акаунт