Вкъщи вече сме си двама, аз съм горда МАЙ-ска мама!

  • 18 018
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 188
И нашето пъпче кървеше по малко, но това е нормално, само дето първия път като го видях много се уплаших.
Аз сменям памперса преди ядене. Понякога бебчо наистина се дере яко и едновременно с преобуването му тикам и бибата в устата. Пробвах и след ядене, ама тогава се случва да повръща.

# 16
  • Мнения: 234
Здравейте!
Бобси,и Алекс издава всякакви звуци,мисля че е нормално.
Пъпчето ни падна още в болницата,но като се прибрахме прокървяваше и педката каза да го мажа със спирт няколко пъти на ден и да действам смело,че не го боли.
Алекс не се оригва почти никога,на кърма е,аз го изправям при всяко хранене,но звук не чувам може би се оригва беззвучно,а памперса го сменям преди ядене,ако се изака докато яде,изчаквам 10 мин и го сменям пак,че ми е подсечен и не искам да седи наакан.Докато му сменям помперса се дере зверски от глад ли или просто не го кефи преобличането и го къпем вечер преди ядене,защото тогава не съм сама.Правя всички процедури преди ядене,защото Алекс  в болницата повърна много драматично-посиня,взе да му излиза и през носа,да се дави и аз толкова се изплаших,че и досега след ядене стоя известно време при него да не би да повърне.

# 17
Здравейте! Simple Smile
Да се включа и аз в новата тема.
Имам си момиченце-Наталия.Роди се на 22.05.2006 г.-2950 кг,50 см.
От няколко дни сме си в къщи и засега се справяме добре,тя е много спокойна,само яде и спи.
И нашето пъпче още не е паднало,но не ме притеснява.Почиствам го редовно със спирт,кърви по малконо то си е нормално.
Отивам да я кърмя,че се размрънка.

# 18
  • Мнения: 2 208
Танче защо не се изцеждаш и да му даваш кърмата вместо АМ?

И това го правя - когато има кърма я изцеждам и я додавам след кърмене. Понякога има за заместване на АМ. Друг път е под 20 мл...
Старая се поне колкото има да я получи. Дано се регулират нещата, че са на път да се побъркам с това кърмене!

# 19
  • Мнения: 144
Извинявайте, че се вмъквам във вашата тема, но бих искала да честитя на всички, които вече са се присъединили към Родени през 2006 г. Да са ви живи и здрави малките бебоци!
Mery_13, разкрита си! Да ти е жива и здрава Маринела и вие покрай нея, нека да ви носи много радост!
Всъщтност съм Мира!Мой Николчо се роди на 24 януари!

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние преди малко се връщаме от консултация (първата!!!) Simple Smile
Бебо се представи както винаги на ниво, огладня, размрънка се опика и одриска мен и целия кабинет както си трябва.  Mr. Green
Придали сме близо с половин кг, и сме порастнали с 3 см!
Правихме му и пробно кърмене, че се опасяваха дали му стига кърмата като го чуха как се дере да яде, милия  Crazy Много се радвам, че не ми казаха да го дохранвам с АМ (засега), а отчетоха факта, че като за мъничко бебе няма още силата да суче много силно и си набавя нужното количество.  newsm44
Предписаха му и Вигантол-а, след малко излизаме на разходка (след като се накърмим, (да не ни разбере пак квартала колко сме гласовити като сме гладни...  Crazy Crazy Crazy) и ще го купя.
Бобси, и ние издаваме адски странни звуци, направо като козле промеква на моменти, особено като се буди от сън, всички много се смеем с него. Все едно си пооправя гласа като пенсионер.  rotfImao
Иначе и ние имаме един кардинален проблем: винаги се преобличаме или къпем преди хранене и милото пищи като заклано. та мисля да пробваме един път след, да видим как е, най -  много да не може да се приспи, защото кърменето му действа много успокоително, но ще поживеем и ще видим.  newsm78
Целувки на всички и най - вече на бебешорите!  smile3504

# 21
  • Мнения: 200
Здравейте.

Аз май само седя пред компютъра и кърмя.
Мими - не можах да намеря информация за Велизар - колко гр и см се е родил.

Аз оригвах Криси много рядко. Той заспиваше докато се храним. Ако го вдигнех, за да оригне, се събуждаше и после трябваше пак да суче и така до безкрайност. В кърмаческия прочетох, че бебетата на кърма могат и да не се оригват. Това е задължително за тези на АМ. Малко ме притесняваше това, че не се оригва. Вчера открих, че ако след кърмене го оставя да заспи върху корема ми, хем се оригваше, хем се затопляше и заспиваше много бързо.

Записахте ли бебетата в "1000 бебета на България"? Май, че срока е до 1-ви юни.
http://1000bebeta.retroradio.bg/2006/

Мисля на 1-ви юни да отидем в Южния парк, за да може Макси да се позабавлява. А пък Криси ще си спи в количката (надявам се).


Eли, как се регистрират бебета там??? Нещо сайта им е доста объркващ - няма място за регистрация  newsm78

# 22
  • Мнения: 234
Бобси,звъниш на телефона и така се записваш.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 146
Най-отдолу във въпроси е записано:
Обадете се на телефон в София 984 9806 и продиктувайте данните на бебето: трите имена и дата на раждане (след 25 март 2006 г.), трите имена на майката, нейната възраст, домашен адрес и телефон за обратна връзка.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
здравейте момичета, вече мами Simple Smile

вече знаете за бебката ми, но скоро ще ви напиша удивителен разказ за раждането, такова чудо не  знам дали дали има някой да е преживял, (не беше трудно както четох, чувах и се ужасявах...), но малко по- късно. малко снимки също ще опитам да кача.

целувки и леко на всички възстановяване!!


# 25
  • Мнения: 804
Ванилаайс welcome, звучиш оптимистично, значи раждането е минало чудесно, поздравления !
  Ако направим темичка за нашите раждания ще е страхотно, виждам че и други майски приветсват идеята. Може би мястото и е в отчетни очакващи май. Може да се озаглави например: "Как се роди майското бебче" или нещо подобно, но аз не съм добра с оформлението, така че някой друг ако се заеме, би било чудесно.
  Страйпър, аз стигнах до някои изводи Bulb , след като изчетох доста материали и теми в кърмаческия. Гладната криза през която минахме, беше около 20 ден на бебката, тогава казват, че се  преминава през "бум на разстежа", явно това е било. Кърмата ми не е била реголирана да посрещне нарастващите нужди на бебето. Сега нещата са добре, но ще има още такива кризи. Сега и  ние сме като вас, Йоана иска да суче по-вече вечер, тогава я слагам по-често на гърдата и винаги чувам как преглъща, виждам и млякото ако се отлепи от цицата, значи мляко има newsm10 Разбрах, че вечер бебето суче по-вече , за да се запаси за през ноща. Иначе понякога не суче ефективно, измаря се, заспива и трудно се буде да си дояде. Но кърма има  ideauu Тази сутрин се събудихме с час по-късно и бях намокрила чаршавите HugКато почне да суче, от другата гърда винаги тече. Предполагам, че и при теб проблемите са подобни, но от ден на ден е все по добре и моето тяло се настрои вече по нейните нужди, шише не съм давала отдавна , а и тя го отказва, както отказва и бибероните, явно за добро. То детенце си знае Simple Smile Само не бива да се предаваме.
   Нашите пъпчици не минават newsm45, жалка картинка, и по ушенцата има и станаха на едни жълти топченца. Утре сме на преглед, дано изпишат нещо и минат скоро.
  Боби Христ и нашето мишле издава странни звуци, а още от както се е родила, диша сякаш има хрипове, храчки в гърдичките. Попитах педито и каза, че е нормално и все пак я преслуша, няма нищо тревожно, поне така каза.

# 26
  • Мнения: 694
Абе момичета, моята кърма която се опитвам да събирам и Велизар да има поне едно ядене изцяло на кърма е много прозрачна и рядка. Все си мисля, че трябва да бъде доста по-гъста и по жълтеникава. Кажете как е при вас.

Утре ще дойде педиатъра да видим този пъп какво ще го правим.

А колкото до моето раждане за час и половина родих бебо от изтичането на водите до отиването в болницата и раждането му. Сега мога да ви споделя, че с моя мъж решихме да си имаме и трето бебе, но след някоя и друга година. Малко да поотраснат тези двете.

# 27
  • София
  • Мнения: 609
Здравейте,най-накрая да имам време да пиша.И малкия издава куп странни звуци-мрънка,хъмка,ръмжи.
Пъпчиците не минават съвсем-не са вече с бяло връхче,но са много.
В петък ще ходим на първа консултация и ваксинация и ще видим какви са тия пъпки-ще я притиснада обърне повече внимание;надявам се и да е наддал добре и пораснал.
Утре сме при очния-очето няма секрет,но ще видим като спра капките,че вече няколко бебчета като ги спрат и пак се появяват гурелите.
Олчето,колко време засега ти каза педи да даваш Вигантола?
Момичета,кажете ми ,моля ви,по колко мл трябва да пие бебе на месец?На мен ми казаха 60мл;пробвах да изцедя и да видя колко имам в цицата,т.е.по колко яде,и повече от 50мл не пусна,а помпах до последно и беше доста пълна .
Щях да забравя-много поздрави на всички от Даниеле,тя няма компютър,но чака с нетърпение да се включи.

# 28
  • Мнения: 200
Ох момичета, успокоихте ме! Ol4e - ти използва точната дума за нашия бебчо - "промеква като козле". Много ми хареса ... разбрах, че точно това прави и наш Митко.  Joy. Сега вече съм доста по-спокойна. Опитвам се да успокоя и таткото, който така се шашка на всеки бебчовски звук, че мисля, че скоро ще полудее.  #Crazy

Момичета, благодаря ви и за инфото за 1000 бебета на БГ. Утре ще звънна да видим дали не сме изпуснали срока!

Ние тази вечер нещо не спим  newsm78 ... явно ще чакаме следващото ядене. Дано през ноща да спи поне.

Хайде със здраве! Пък до после  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 1 877
маминки,
в болницата беше и пипиив, дано скоро са сред нас и те с цветето!
да ви кажа за моето странно раждане, такова чудо нема, както се казва:-)

отивам със частично спукани води в болницата през нощта, 6,7 см разкритие, контракции на 5,6 минути като в цикъл болезнени, т.е. нищо работа, слагат ми окситоцин, аз си заспивам м-у контракциите и ми белсти гадното луминисцентно  осветление в родилното и се завивам с чаршафа  hahaha
и така скоро 8,9 см и доки казва, охо, скоро ще родиш, супер. слабички са контракциите, но ще се заислят. и отиде да погледа тв докто се наканя аз да се поддам на окситоцина, който вече е усилен и пак същата работа  - слаба родова дейнсот. викам си, още малко и ще се появят напъни и....появиха се, идва доки и гледа, че са слаби и се зае да ме кара да напъвам на леглото , така 2, 3 пъти, слаба работа, аз в лицето и от там едното око с кръвоили, но не се вижда, навътре е.
накрая схванах как трябва и косата н абебето се виждаше вече, хайде в родилно и така пак няколко напъна и скок на корема ми, понеже бебока излиза праивлно но главичка леко по диагонал, оттам и травма има милото, леко подутинка на тиквата Wink
та та, абез малко да си докарам форцепс или подобен ужас, а секцио не може, бебо е ниско долу, да пази Бог!!
те това чудо се нарича....ленива матка.....ако не знаете Simple Smile
ето споделих и аз.
обаче бебката е красива и ме погледна с отворени очи като ми я подадоха да я цункам...неописуемо беше, шиха ми епизиотомията, 3 шева перфектни , вече си седя Ок, от втория ден и така..
леко на всички възстановяване!!

Общи условия

Активация на акаунт