Операции на коляното - 2. тема

  • 65 958
  • 438
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 402
Привет, преди 5 дни при клякане скъсах менискус и блокира кракът, правих ЯМР и се потвърди, че е скъсан външен Минискус. Днес ходих при доктор Костадинов в болница Люлин, някой ходил ли е при него. Звънях на Хубенов, но чак октомври месец свободни часове, Стефанов от ВМА края на месеца, Тони коляното при него май се чака с месеци.

Не бързай. Заложи на добър лекар. С две ръце препоръчвам Стефанов- ВМА.

# 211
  • Мнения: 101
Реших да си запиша час при д-р Хубенов за проблем, от който отдавна страдам, и ми направи впечатление, че на рецепцията са ужасно неадекватни. Звъня в 9:30, казва ми се, че са заети, да се обадя по-късно, в 10:30 телефоните са изключени, едва в 11:30 успявам да се свържа както трябва и да си запиша часа. Отделно, на сайта намерих много правописни грешки, както и в отговорите на отзивите в Гугъл, но реших, че ги пише някоя разсеяна служителка и го отдадох на това, че не всяка рецепционистка (примерно) има блестяща пунктуация и правопис. Обаче после попаднах на този отговор лично от доктора със същия тип грешки, които се срещат и на другите места:

Скрит текст:



Самият отзив също доста ме шокира, макар че е стар, на около 2 години, но още повече се изненадах от отговора на доктора. Няма време за всички, хубаво, но по възраст ли ги дели? Защо, ако човек иска да се запише при доктор Х, го пращат при доктор Y, след като той е изявил желанието си и ще си плати? Нищо лично към никого, просто се чудя защо не се каже учтиво “Д-р Хубенов има свободни часове за еди-кога си, желаете ли да Ви прегледа друг специалист по-рано?” и човек сам да си реши? А и защо се караме за това, че някой няма ЯМР? Длъжен ли е да има, ако досега не са му назначавали? Не е работа на пациента да преценява каква диагностика му трябва, здравната система е за всички, не само за хора с медицинско образование, не е длъжен човек да е лекар, за да отиде на лекар. Много непрофесионално ми изглеждат всички тези неща и ще ми е интересно да чуя мнения и впечатления дали и на живо има такива случки, защото много се обезпокоих.

# 212
  • Мнения: 12 124
Тя здравната ни система е една... През март 2021, ортопед ми пусна всички необходими документи към РЗОК, вкл. ренгенови снимки и разчитането им, за одобрение на ЯМР на колянна става. Още не е излязло съответното разрешение. Едва ли и някога ще излезе.

# 213
  • Мнения: 101
Тя здравната ни система е една... През март 2021, ортопед ми пусна всички необходими документи към РЗОК, вкл. ренгенови снимки и разчитането им, за одобрение на ЯМР на колянна става. Още не е излязло съответното разрешение. Едва ли и някога ще излезе.

Здравната система изобщо не заслужава коментар… Миналата година имах инфекция на гърлото, изключително болезнена и неприятна, влоших се в петък вечерта и трябваше да звъня на един куп места като от всяко ме отрязаха и накрая пих антибиотици на своя глава, за да не се влоша още. Правилно бяха ги уцелили в аптеката, оправих се, но да не дава Господ да стане нещо сериозно и да трябва да разчитам на тази система…

# 214
  • Мнения: 3 589
Здравейте.
Колко време след артроскопия на ПКВ имахте оток. 4 месеца коляното е леко оточно. Сгънат и разгънат, но този оток ме притеснява. И все още има болка отпред под капачката, когато се разгъне и е опорен. Рехабилитатора прегледа с ехограф и заяви, че не е нещо притеснително.
Но… на мен не ми дава мира.

Как се развиха нещата при вас?
Аз съм в подобно положение след 4 месеца и приключена рехабилитация. Оттокът не се е разнесъл изцяло и изпитвам дискомфорт в коляното на моменти. Още не мога да ходя съвсем свободно както преди - без да се сещам и да го мисля. Сякаш се уморява и при малко вървене. Оперирана съм при Тони.

# 215
  • Мнения: 856
Здравейте.
Отока на сина ми се разсея окончателно около 5 - 5,5 месец.
И той казваше, че го усеща, имаше дискомфорт отпред на капачката. Поне така ми го обясняваше.
До 6 месец плътно правеше рехабилитации.
След това работи с кондиционен треньор.
Сега вече провежда активни тренировки.

# 216
  • София
  • Мнения: 2 326
Ratridi, а има ли някакви оплаквания? Той на колко години беше? Че на нас ни казаха активни тренировки и състезания чак 1 година след операция, защото трябва да се даде технологично време на сухожилието да се превърне във връзка. При децата рецидивите са доста разпространени.

# 217
  • Мнения: 856
Точно навърши 15, когато го оперирахме.
И на нас ни казаха, че до годината ще се възстановява връзката. Но тази година се работи усърдно с крака, за да може да възстанови и дори да заздрави още повече мускулатурата.
Той сега ежедневно тренира с отбора, на същото натоварване и интензитет, но не играе в мачове.

# 218
  • София
  • Мнения: 2 326
А операцията по различен начин ли е направена, за да се избегне засягане на растежните зони? И няма ли опасност сухожилието-връзка да изтънее с растежа на младежа?

# 219
  • Мнения: 262
Здравейте и от мен.
Март месец тази година получих доста силна болка в коляното отпред и отзад буквално. Отидох при ортопед, който каза пост ковидни симптоми. Да се мажа, да не го натоварвам и тн. Отминаваше, идваше.. докато не дойде вторник миналата седмица, когато клекнах и не успях да стана повече. Блокира ми . Отидох в Пирогов, снимаха на скенер, видя ме, каза скъсан менискус, шинира ме и се прибрах. На другата сутрин звъннах за д-р Хубенов и за моя късмет ме прие в петък сутринта . Направи ЯМР и се потвърди диагнозата . Днес ми беше операцията, мина успешно освен упойката, която някакси не знам , но треперех цялата , имах конвулсии из цялото тяло и не приспаха накрая. Към 15ч станах и си тръгнах. Боли ме и коляното и кръста.. утре съм на раздвижване .. надявам се нещата до седмица да се нормализират.

# 220
  • Мнения: 1
Здравейте!

Имам скъсана предна кръстна връзка и частично скъсан менискус. Бих искала да попитам хора със сходни травми за съвет - колебая се между д-р Аспарухов от Сърце и мозък (Плевен) и д-р Дамянов от Клиниката на д-р Шойлев (София)? Особено ще съм благодарна на мнения от скоро оперирали се!

П.с.: Къде другаде освен в БГ мама бих могла да потърся мнения и отзиви?

Благодаря ви предварително!

# 221
  • Мнения: 3 589
Аз съм с такава операция от юни, но не знам дали и какво да препоръчам, като още не съм възстановена  - 2 месеца рехабилитация след сваляне на шината, не вярвам нещо да съм подходила грешно! А още имам и леко подуване, и дискомфорт, и при умора накуцване. При Тони Георгиев операцията беше. Отчайвам се постепенно, но сигурно 😔

# 222
  • София
  • Мнения: 2 326
Doro, Вие сте 4-тия след 3-ма мои познати, които се оплакват от операциите на т.нар. “Тони-коляното” или по-скоро от бавното, мъчително и НЕпълно възстановяване след тях, придружено с болки и отоци. Очевидно този човек или си претупва работата или пък е останал с методите и познанията си отпреди 10-15 години. Sad. След всички отропеди в БГ, които обиколихме покрай скъсаната връзка на дъщеря ми, бих избрала Д-р М. Вулджев от Св. София (след него Иван Василев -Царско село, Хубенов, Краевски от Софиямед). Треньорът на дъщеря ми се оперира в началото на май при първия и следващата седмица заминава на ски. Твърди, че се чувства прекрасно.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 09:04 от Skiorche

# 223
  • Мнения: 212
Doro, Вие сте 4-тия след 3-ма мои познати, които се оплакват от операциите на т.нар. “Тони-коляното” или по-скоро от бавното, мъчително и НЕпълно възстановяване след тях, придружено с болки и отоци. Очевидно този човек или си претупва работата или пък е останал с методите и познанията си отпреди 10-15 години. Sad. След всички отропеди в БГ, които обиколихме покрай скъсаната връзка на дъщеря ми, бих избрала Д-р М. Вулджев от Св. София (след него Иван Василев -Царско село, Хубенов, Краевски от Софиямед). Треньорът на дъщеря ми се оперира в началото на май при първия и следващата седмица заминава на ски. Твърди, че се чувства прекрасно.
За въпросният Тони коляното в една група във фейса една дама щеше да ме набие,само защото си казах мнението за него.Пълен некадърник отивам след една измислена операция при Шидеров с ЯМР и му се моля да ме оперира той каза,че съм за ревматолог и кинезитерапевт.Изгубих 3 месеца време.Лежах в ревматология оттам пак ме пратиха на ортопед.И тази госпожа щеше да ме застреля.Явно е една единствена доволна.На моя мъж колега сто пъти му казахме да не припарва там не ни повярва.По зле е от преди операцията.Явно лежи на стари лаври.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 326
Точно. Наш приятел се оперира при него, защото баща му (лекар) се познава с Тони-коляното и са колеги и приятели. Опитахме се да го разубедим, но той каза: “Няма как -с баща ми са близки и са се разбрали”. И ето сега две години след операцията все още страда и не може да се възстнови както трябва. А не спира да спортува иначе.
Фал може да се случи и при най-голямото светило, но когато оплакванията зачестят - трябва да се замисли човек.

Общи условия

Активация на акаунт