Операции на коляното - 2. тема

  • 67 800
  • 454
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 24
Здравейте. На мен ми пришиха заден рог на медиалния менискус. Един месец не трябва да стъпвам на крака и съм с шина. Ходя с патерици но ми е трудно. Ставам и сядам с изпънат крак, не е сложно но трябва да има място. И за ходенето с патериците трябва да има място. Предварително разчистихме апартамента. За къпане си опаковам с чувал крака с шината и сядам на тоалетната и се къпя с слушалката на душа. Около мен винаги има някой който да ми помага. Слагат ми за ядене на масата или ми оставят нещо наблизо до леглото. Научих се сам да си бия инжекциите противасъсирващо. Абсолютно сам ще е много трудно. Да си сготвиш, да измиеш чиниите.... Най-трудно е качването и слизането по стълби. Има голяма вероятност да паднеш. Ако имаш още въпроси пиши на jivkodd@gmail.com

По принцип стринка ми , която е медицинска сестра живее в апартамента срещу моя така че ако нещо много се наложи има кой да помогне. Пък и тя ще ми бие инжекциите ако предпишат такива.
За чиниите имам съдомиялна върху плота, за която не се налага да се навеждам.

Възнамерявам да остана в хотела срещу клиниката за около 10 дена и да правя физиотерапията там.
Нещо належащо, което е хубаво да взема с мен докато съм там?

Отделно мислите ли, че ще е възможно да шофирам 10 дена след операцията, като оперираният крак не се използва, понеже колата е автоматик. Просто трябва да може да стои леко сгънат без никакво напрежение, обаче не знам 10 дена след операцията до какви градуси се очаква да може да се сгъне.

Иначе това са ми патериците:



И този тутор взех:

# 451
  • София
  • Мнения: 2 346
Вземете си охладител, който да си слагате периодично на коляното и да си го държите в хладилника. Има в Декатлон, мисля. Обезболяващи лекарства също. Кръворазреждащите инжекции се слагат около 20 дни. (трябва да си подсигурите за след изписването от болницата).

# 452
  • София
  • Мнения: 758
Аз намерих инжекции само за 10 дни и после минах на хапчета, Еликвис мисля бяха.
За карането на кола, аз сама се карах с автоматик до рехабилитацията, но май беше 2 седмици след операцията

# 453
  • Мнения: 8
Здравейте. На мен ми пришиха заден рог на медиалния менискус. Един месец не трябва да стъпвам на крака и съм с шина. Ходя с патерици но ми е трудно. Ставам и сядам с изпънат крак, не е сложно но трябва да има място. И за ходенето с патериците трябва да има място. Предварително разчистихме апартамента. За къпане си опаковам с чувал крака с шината и сядам на тоалетната и се къпя с слушалката на душа. Около мен винаги има някой който да ми помага. Слагат ми за ядене на масата или ми оставят нещо наблизо до леглото. Научих се сам да си бия инжекциите противасъсирващо. Абсолютно сам ще е много трудно. Да си сготвиш, да измиеш чиниите.... Най-трудно е качването и слизането по стълби. Има голяма вероятност да паднеш. Ако имаш още въпроси пиши на jivkodd@gmail.com

По принцип стринка ми , която е медицинска сестра живее в апартамента срещу моя така че ако нещо много се наложи има кой да помогне. Пък и тя ще ми бие инжекциите ако предпишат такива.
За чиниите имам съдомиялна върху плота, за която не се налага да се навеждам.

Възнамерявам да остана в хотела срещу клиниката за около 10 дена и да правя физиотерапията там.
Нещо належащо, което е хубаво да взема с мен докато съм там?

Отделно мислите ли, че ще е възможно да шофирам 10 дена след операцията, като оперираният крак не се използва, понеже колата е автоматик. Просто трябва да може да стои леко сгънат без никакво напрежение, обаче не знам 10 дена след операцията до какви градуси се очаква да може да се сгъне.

Иначе това са ми патериците:



И този тутор взех:


Здравейте. И аз съм такава шина. Когато ме оперираха, другите с кръсните връзки мисля че почнаха да стъпват с помощта на патерици на другия ден след операцията. Но крака е с шина и не знам дали ще може да се кара кола - аз с 30 градуса свобода на шината трудно се събирам на предната дясна седалка изтеглена до край. Вземете си за болницата солети или крекери и вода. И прибори за храна, че понякога забравяха да донесат. И мокри кърпички.

# 454
  • Мнения: 24
Ъпдейт от мен: в деня на операцията имах лека кашлица и анестезиологът след като ме прегледа каза, че няма как да ме оперират.
Днес бях на преглед при пулмолог, който не видя нищо притеснително и ми предписа сироп, анти-алергично и пастили за смучене.

Общи условия

Активация на акаунт