ФЕВРУАРЧЕТО да ходи може, но и да се сърди, тръшка - тоже (тема 3)

  • 52 670
  • 392
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 535
Няма проблем, няма как да знаете. Благодаря за подкрепата и съчувствието Hug
Скрит текст:
Всъщност, да, знам, че това засилва негативизма ми към свека. Признавам, понякога ми е много мъчно, че тя може да го вижда и играе с него всеки ден, а моята майка не може. Но знам, че животът е такъв и толкова. Отношението си към свека не мога да променя, тя наистина е ужасно досадна и се вре навсякъде. Може би би могло, ако не живеем заедно. Като свърши майчинството и започна работа ще търсим квартира и се местим. То и без това е прекалено тясно така. Живеем в един хол, ползваме кухнята и банята. Но детето като порастне ще има нужда от отделна стая.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 707
Какво давате за вечеря месно или без месо ....аз му давам с месо но съм забелязала че не е спокоен през ноща ,,,,дали е от месото или от зъбките?

# 62
  • Мнения: 6 535
Обикновено каша давам или бисквити с кисело мляко. Но и месо съм давала, примерно принцеса с кайма. Нямам наблюдения да е бил по-неспокоен от друг път.

# 63
  • Мнения: 9 865
За вечеря (когато ядеше) давам и месни и постни супички, не съм забелязала да е по-неспокоен от месните. Виж, от зъбите...

Нашата сага с неяденето продължава. Вчера беше почтииии нормално. Днес отново започва с дърпане и нежелание да се яде, в случая КМ с плод. Седи си купичката... "ще втасва".
Чудя се дали да се захващам да приготвям обяд, който ще замине в канала... малко започва да ми писва. Баща му дояжда някои неща, но аз не дояждам, защото това е най-краткият път към освинването ми, така че трябва да хвърлям, а това ме вбесява. Не знам дали ще ме е по-малко яд, ако хвърлям детска кухня... Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 107
За вечеря малката яде каша Simple Smile Или дояжда неизяденото от деня. Месото като повод за неспокойство последно бих обвинила, има предостатъчно други - зъби, впечатления, напоследък улавям, че взе да сънува и да и личи - изпищява по някое време или се смее в съня си.

Бона, да не би да мени вкуса си? Моята, както не ядеше плодови каши, сега взе да яде от тези на Хип, които се изтискват в устата. Банани ядеше, сега не; ябълките, същата работа. Взе да яде круши обаче. Риба на скара изяжда цяла, но в пюре или сготвена не и не. Такива бебешки работи.

За кухнята, все тая. Това може би е от най-вбесяващите неща - мислиш, пазаруваш, готвиш, изстиваш, приготвяш и накрая на халост. Идеален повод да си изкараш целия гняв на главата на бебето и да настояваш до откат. Все негативни последици Simple Smile

# 65
  • Мнения: 9 865
Ще излъжа, ако кажа, че не съм си изкарвала яда чрез настояване да се яде и заплахи като от детската градина. Безпредметно се оказва обаче. И спрях.
Не знам за вкуса, възможно е да го сменя, но отказва доста разнообразни неща и ме обърква, Хаха.
За обяда реших да не готвя, ще ям шопска салата и ще му предложа от нея, ако желай.

# 66
  • Мнения: 1 107
Е, това със заплахите няма човек, който да не го е правил, еле пък с първо дете. Тоест, всичко си е в реда на нещата, стига да не става тенденция.

Да ви се похваля, вчера си почистихме градинката. И не бяхме обикновено заподозрените трима, а поне десет плюс. Това много ме обнадежди за бъдещето Simple Smile Ще се наложи да събираме по 20 лв за ремонт на уредите и по 50 лв за тенис маса, че е скъпа и не всички ще участват. Новите ни съградинковци не са особено дащни, мислят да компенсират с труд, ама накрая нито едното, нито другото, та не знам.

# 67
  • Мнения: 6 535
Бона, яде ли детето?
Аз направо съм пропускала хранене, толкова се бях изморила от тия откази за хранене. Предлагах от моето и ако откажеше си го изяждах и толкова. Много е демотивиращо...
Вчера за пръв път взех държавна кухня. Вкусна е и злоядко хапна. Той яде по малко, така че му давам по едно бурканче(190). Не го изяжда цялото, но пак е нещо в сравнение с преди. Основното за обяд, супата за вечеря. Кремче имаше, което предложих с бисквити, защото не му хареса в чист вид, за следобедна закуска, но и така хапна 2-3 лъжици само. Здраве да е, той да си хапва супата и основното, пък десерта не е толкова важен. Така че, наистина, променят се вкусовете. Преди 2-3 месеца едва ли щеше да ги яде тези манджи.
Не съм го заплашвала или плашила с нещо като цяло. Но съм се държала нервно с него, както съм споменавала и преди, с което не се гордея изобщо Sad

Ееех, как обичаме с мм да играем тенис на маса. Обаче първо, няма кога, второ сигурно съм загубила всякаква форма...

# 68
  • Мнения: 9 865
Вчера беше катастрофично просто. Закуската я отказа.
На тъпата площадка едно дете ядеше купешки някакви курабии (лебкухен, ако се сещате) и нашето се затръшка за такива, съответно му дадоха, не 1, не 2... почти 4 такива курабии изплюска.
Естествено, предложеният обяд не се прие, нито 1 лъжичка. След съня предложих обичайна следобедна закуска - не се прие. Поиска хляб (сочи го и вика аааааа) - дадох му хляб, изяде 2 филии без нищо, с вода. Стана ми жал, предложих му гърда, сука.
Вечерята беше пюре на хип, от което с 300 зора се изядоха около 190 гр. от 220. И на лягане му дадох шише с мляко, от което беше изпил 60 мл преди да заспи.
Това не беше добър ден за мен....

Днес сутринта си изяде закуската (бейби паста от плазмон с масло, сиренце), ще видим как ще продължим нататък... а така хубаво си ядеше. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 107
Ейййй, Бона, ти какво повече искаш? За мен изброените храни са на горната граница на дневната доза - за закуска 4 курабии, за обяд две филии хляб, за следобедна мляко, за вечеря заленчук с мляко. Колко повече?

Мисля, че повече се възмущаваш на желанията за тестото, но организмът му вероятно иска повече въглехидрати за растежа. Послушай го Simple Smile

# 70
  • Мнения: 6 535
Мдааа, злоядко ако изяде толкова много банкет ще вдигна, дет се вика Mr. Green

# 71
  • Мнения: 9 865
Режимът на хранене се прецака. Ок, хляб и курабии... там някво пюре, малко мляко.

Сукането не знам какво количество е било, но едва ли много, защото вече няма ония ми ти залежи.

Защо го смятам за малко... Той ядеше 4-кратно с порции от 150 до 230 гр., доста по-голямо количество е сравнено със сега. И по-разнообразно, ама каквото-такова. Терапевтирам се тука, за да не му се нервя на него. Но и не готвя нищо тия дни, щот явно манджите са суспендирани засега.

# 72
  • Мнения: 1 107
Между другото по някое време по ествествен път преминават на трикратно хранене през 5-6 часа, с две междинки, имай го предвид. Просто нищо необичайно не се случва.

# 73
  • Мнения: 9 865
Мислех си го това за трикратното хранене, но като питах повечето по-големи от него са с 4 хранения... Лошото за мен е, че не го разбирам. Като не говори, не знам дали не яде, защото не иска тази храна или никаква, защото го боли или просто не е на кеф... безсловесността ме убива просто. И като предложа и това, и онова, и мрънкането и се изтощавам и започвам да крякам от безсилие за щяло и нещяло. А това е толкова тъпо.

Не съм от майките, които отгатват желания някак си.

# 74
  • Мнения: 1 107
Да го боли? Това пък защо?

С първото си дете бях забелязала, че нещата се случват едва когато вече си напълно изчерпан, изморен, отегчен и хоп, нов етап. Например, бремонност - носиш, носиш, носиш и на финала на силите си раждаш; кърмене - кърмиш, кърмиш, кърмиш и на финала на силите си, то се отбива; носене на ръце, тъкмо си помисляш, че си си докарала дископатия със сигурност и хоп, прохожда. Та, така и с говоренето, разбирането, храненето. Панта рей, панта киней, нали знаеш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт