Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Аз носих непрекъснато сутиен,но незнам дали ми е помогнал.Рязко отслабнах и спрях да кърмя и известно време имах леко увисване,но след няколко месеца всичко си дойде по местата и сега съм като преди да забременея
Как отслабна, от само себе си ли, че това е следващия ми проблем още от сега newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Бюста ми доста порасна към края на бременността. Носих сутиен и по време на бременността и като кърмех. Акушерката в родилното ми каза, че за мен било задължително, защото малко бях като крава кърмачка. Но пак ми увисна бюста.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
По принцип, да. На мен обаче не помогнаха нито сутиена, нито мазилата, а го свалях само нощно време. Зависи от големината на бюста, колко пораства през бременността и каква ти е кожата. Ако гръдната ти обиколка от 92 см стане 120 (като при мен), няма сутиен който да може да ти помогне! 

# 18
  • Мнения: 407
Аз също немога да понасям сутиените особено в тези горещини и не виждам бюста ми да е увиснал,но все още има време и това да стане.По скоро мисля че това зависи освен от кожата и големината на бюста,а и от мускулите които повдигат самия бюст.

# 19
  • Мнения: 3 760
Ами да ти кажа нямам идея, аз нося само когато излизам, засега са ми добре гърдите не виждам да са увиснали... Всичко си е до кожа мисля newsm78
И аз бях така. Даже по едно време съвсем не понасях...
С кърменето - също - продължавам да нося само при излизане (и тоне при всяко).
Няма увисване засега  Wink

# 20
  • Мнения: 4 621
Аз си носих постоянно - беше ми по-удобно Wink

# 21
  • Мнения: 911
Ами зависи си, разбира се, от кожата и размера, но ако си от по-надарените, няма да сбъркаш да носиш. Аз съм си по принцип ХL, а по време на бременността, тъй като и мнооого качих, а и сега, докато кърмя, станаха ХХХХХХХХХХХХХХХХХL....Но стриктно съм носила сутиен и редовно съм се мазала (не само със специални мазила, и обикновени лосиони, и бебешко олио, бе каквото ми попадне първо в банята), та досега поне гърдите нито са увиснали, нито стрии са се появили (за разлика от други места Cry). Ама то ще се види чак, когато спрем кърменето и поотслабнем - може да виснат като празни торби тогава Mr. Green   bombs (пази Боже, де)

# 22
  • Мнения: 670
Не е задължително. Вкъщи никога не нося, а когато излизам, слагам сутиен без банели.

# 23
  • Мнения: 7 186
И аз носих постоянно, докато бях бременна и докато кърмих . Даже спях със сутиен, освен това по 2 пъти на ден се мажех с крема за бюст на Чико. В крайна сметка не увиснах изобщо, даже бюста си ми е абсолютно същия както преди, чак не мога да повярвам. Hug
Иначе от основно значение са големината и формата на бюста. Големите бюстове и тези с тясна основа са най- застрашени.
Освен това, доколкото знам има значение и как си спираш кърмата- ако отбиеш плавно кожата на гърдите има време да се събере и да се възстанови постепенно, докато ако пиеш хапчета и приключиш от раз гърдите много бързо се изпразват и увисват. Поне така съм чела де.
Аз приключих плавно и кърмата постепенно намаля и спря. Но се убедих, че от кърменето бюста не увисва задължително, а преди бях убедена в обратното. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 408
Да. денонощно нося. Преди да забременея имах малки, много стегнати гърди, които постепенно нарастваха и когато родих и слезе кърмата заприличах на Пами Андерсън. Освен това непрекъснато се мажа- цялото тяло, не само гърдите от години. И в резултат на тези грижи + генетичния фактор, на 32 години, месец след раждането няма и помен от случката- не само по отношение на гърдите. Не мога точно да определя на какво се дължи, затова казвам всичко, което съм правила.
Пожелавам ви същото, момичета, от сърце- красиви + сладки и здрави бебоци! Hug

# 25
  • Мнения: 11 547
През цялата бременност непрекъснато носех сутиен.Бях си купила 2 размера по-големи от обичайните ми сутиени.Сега нося денонощно тъй като все още кърмя. Peace

# 26
  • Мнения: 733
Аз не понасях сутиен ама грам даже. После 1 месец докато кърмих пак ме дразнеше. А що се отнася до увисването то си е до ген, ако ще ти висват нищо неможеш да направиш  Sad. Освен това по време на кърменето стягането не се отразявя добре на всички майчета, при мен стегнеше ли ме имах съвсем малко кърма, не че иначе беше много ама стегната съвсем е нямаше  Sad. Има случай когато кърмили мами имат по-хубав бюст от прди да забременеят /аз не съм от тях  Sad/
В крайна сметка всичко е до ген и много малка доза помощ от наша страна.

# 27
  • Мнения: 4 392
И аз си мисля ,че зависи от кожата и от формата на гърдите.Ако гърдите са предразположени към увисване и сутиен няма да ги спаси много ,но все пак по-добре да се носи PeaceАз откакто съм родила,не го свалям.Докато бях бременна обаче,носих само през деня,за което съжалявам TiredЗаради бременността и  кърменето гърдите ми изглеждат някак празни.А бе ,не са като едно време Sad

# 28
  • Мнения: 498
аз носих такъв за кърмачки, че е по-мекичък и не стяга толкова, по-удобен е някакси...
и сега си го нося и през нощта даже  Peace

# 29
  • Мнения: 13 812
преди да забременея с дъщеря си носих най–малкия размер сутиен ( ако вообще това можеше а се нарече носене защото се случваше само през лятото : ) )
когато забременях гърдите ми пораснаха за някакви си два месеца до ХХХLLL , трудно намирах сутиени – наложи се да шия Simple Smile ( после пък имах и кърма като една млекоцентрала ). Задължително носих сутиен от момента на ставане до момента на лягане в кревата – иначе болката от тежестта и размера беше непоносима.
След като дъщеричката ми стана на 8 месеца и поослабих кърменето започнах да отслабвам и бюста ми естествено върна предишният си нищожен размер. Именно затова си мисля че увисването на бюста е строго свързано с неговия размер – ако нямаш нищо преди да забременееш просто няма какво да висне в последствие Simple Smile
Поздрави и най добро пожелания на всички мами

Общи условия

Активация на акаунт