Кан, Ница, Монако...French Riviera/Cote d'Azur/ /Тема 2/

  • 41 740
  • 638
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 679
Здравейте!
Интересува ме летищния трансфер между двата терминала в Ница безплатен ли е? Разбрах, че двете линии 98 и 99 ако ги ползвам са ми по 6 евро на човек, но ми се иска да не ги ползвам. И в тази връзка - ако този трансфер не ми е безплатен - голямо ли е разстоянието между двата терминала, т.е. може ли да се мине пеш.
Втори въпрос - билетите за градския транспорт, тези от 1,50 евро, от шофьора ли се купуват?
Трети въпрос - кога спират междуградските автобуси, т.е. тези за връщане от Кан и Монте Карло?

И други въпроси сигурно ще ми изникнат, но засега тези. Ще пътувам във втората половина на септември.

# 16
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Интересува ме летищния трансфер между двата терминала в Ница безплатен ли е? Разбрах, че двете линии 98 и 99 ако ги ползвам са ми по 6 евро на човек, но ми се иска да не ги ползвам. И в тази връзка - ако този трансфер не ми е безплатен - голямо ли е разстоянието между двата терминала, т.е. може ли да се мине пеш.
Втори въпрос - билетите за градския транспорт, тези от 1,50 евро, от шофьора ли се купуват?

Летищният трансфер между двата терминала е безплатен.
Билетите от 1,50 могат да бъдат закупени от шофьора (имайте дребни пари, често се мръщят на по-едри банкноти)

# 17
  • Мнения: 5 679
Т.е. тези двете линии ли са ми трансфера или са други спец. бусчета?

П.п. сега се сещам да питам и това - коя тяхна храна да опитам задължително като отида? Нещо тяхно, местно...

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 11:46 от pepi_r

# 18
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Т.е. тези двете линии ли са ми трансфера или са други спец. бусчета?
Специални бусчета осъществяват трансфера:
https://en.nice.aeroport.fr/Passengers/DIRECTIONS-PARKING/Parkin … ree-shuttle-T1-T2

П.п. сега се сещам да питам и това - коя тяхна храна да опитам задължително като отида? Нещо тяхно, местно...
Pissaladière - прилича на пица, но гарнитурата й е от нарязан и сварен лук, аншоа и маслини - има и вариации, разбира се

Socca - нещо като палачинка, приготвена от нахутено брашно и зехтин.

Salade niçoise - салата с риба тон и аншоа, домати, яйца, репички, маслини и др.

Ratatouille - казват му зеленчуков гулаш  - патладжани, тиквички, домати, чушки и др.

Много морски специалитети, един от които е  Bouillabaisse - сварена риба, подправена с лук, зехтин, шафран, босилек, като към нея обикновено се предлагат хлебчета - печени, овкусени с чесън или др. люти подправки.

Охлюви, сирена, Quiche - френска солена торта, която се консумира както студена, така и топла.

Прегледайте старата тема - ще намерите много  отговори!

# 19
  • Мнения: 5 679
На кой терминал пристигат полетите от България в Ница и от кой терминал са съответно за България?

# 20
  • Мнения: 23
Здравеите, момичета! Имам нужда от помощ. Ще водим децата до Ница. Имаме билети за ноември, но ми е трудно да намеря най-добрия начин за разходка до Кан, Монако и Сен Тропе. Интересува ме дали някой знае точно от коя гара тръгват влаковете до тези три дестинации. Имаме хотел до гара Вил точно с тази цел, но май не е съвсем така.  Ако автобусите са по-удобни, споделете те откъде тръгват. Благодаря предварително!

# 21
  • Viena
  • Мнения: 3 578
Вземете си кола под наем, най-удобно е така. Ние така направихме лятото и останахме много доволни!

# 22
  • Мнения: 23
При всички положения ще е по-удобно с кола, но по някои наши лични съображения този вариант не се обсъжда в момента, така че, си остава търсенето на началната гара на влаковете или автобусите.

# 23
  • Мнения: 135
Бяхме през лятото в Ница. От жп гарата на Ница до Кан , който е в посока на запад от Ница, отидохме с влак. До  Монте Карло също с влак, посока изток. До Сен Тропе се ходи с влак и после с автобус или лодка от Сен Рафаел. Или с корабче от Ница, което се движи само през месеците май- септември.Като цяло Сен Тропе е надценено, малко градче с пристанище с яхти и скъпи кафенета.През лятото пътуването с автобус или кола е по-бавно, заради задръстванията. В по- ниския сезон няма големи задръствания.С влак е по- скъпо, но по- бързо. Не забравяйте да си валидирате билетите.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Не забравяйте да си валидирате билетите.
Какво имате предвид? Извинете ме за въпроса, но не ми се е налагало да правя нищо като съм си купувала билетите онлайн. Просто контрольора прочита кода, като минава проверка.

# 25
  • Мнения: 135
Ако билетът е закупен по интернет няма нужда от валидиране или разпечатване на хартия. Има описани случаи обаче, когато кондукторът няма скенер и не може да сканира от смартфона така наречения e- billet / електронен билет / и иска от пътника разпечатка на хартия. Ако сте закупили електронен билет ще искат от вас да представите документ за самоличност и също така билетът да е закупен на името на пътуващото лице. В повечето случаи пътниците закупуват билети за пътуване на гарата и преди да се качат задължително ги валидират / пускат в едни машинки- valideur/ които отпечатват дата и час.Валидирал съм дори билети за TGV/ train a grande vitesse/ по линията Париж- Цюрих.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2018, 15:30 от le pifophile

# 26
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Бяхме през лятото в Ница. От жп гарата на Ница до Кан , който е в посока на запад от Ница, отидохме с влак. До  Монте Карло също с влак, посока изток. До Сен Тропе се ходи с влак и после с автобус или лодка от Сен Рафаел. Или с корабче от Ница, което се движи само през месеците май- септември.Като цяло Сен Тропе е надценено, малко градче с пристанище с яхти и скъпи кафенета.През лятото пътуването с автобус или кола е по-бавно, заради задръстванията. В по- ниския сезон няма големи задръствания.С влак е по- скъпо, но по- бързо. Не забравяйте да си валидирате билетите.
планирам Ница за 2019 живот и здраве, април или май ок ли е , имам предвид не е пиков сезон.
Също цена на корабчетата от Ница до Кан.

# 27
  • Мнения: 135
Ница и околностите са на второ място във Франция по посещаемост след Париж. Ница има своя чар по всяко време на годината.Температурите през април са между 12- 16 градуса. През май са 18- 21 градуса. Често вали дъжд.През  месец май, 2019, от 14 до 25 е филмовият фестивал в Кан. От 23 до 26 е Голямата награда на Монако. Тогава идват много посетители и хотелите и другите места за настаняване са по- скъпи.

# 28
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Мерси!

значи вариант ми е и февруари.........

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Ние бяхме тази година от 18 до 26 май. Преваля и беше не особено слънчево само 1ден. През другите дни сутрин и вечер 18-19 градуса през деня 24-27. Спокойно си правеха плажа. Хванахме последния ден на фестивала и първите тренировки в Монако. Беше страхотно и със сигурност ще се върнем. Сезонът си беше започнал, но нямаше чак дразнещо стълпотворение и аз не обичам навалицата. Беше просто перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт