Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 862
  • 789
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 639
Е.М.А. и аз гледам да не втелясвам много, ама едни приятели ни бяха на гости в събота и носеха храна от кухня: царевично нишесте с банан. Не го дадоха тогава, защото беше с един странен сив цвят. Вчера видях, че сме го забравили в хладилника. Погледнах го пак - не беше мръднало.
Не отричам Малдини, със сигурност има неща които не са ок, големия точно гадните им кремове най-много ги ядеше:) Като имаше нещо по-шауно не го вкусваше:) Аз ще бъда честна абсолютно, преди алергичните прояви на малкия, нишесте, регулатори и тн нищо не ми говореха пък каму ли да се сетя да погледна какво има ...сега се поограмотих в което няма лошо, но аз разсъждавам че той така или иначе ще почне ясла, тогава като му поднесат гадния десерт аз няма да съм там да не му го дам, като порасне ще си яде квото иска. Случвало ми се е в парка майките не дават на децата си да вкусят солета, бонбон и децата гледат с широко отворени очи видимо разочаровани, тези майки на всичко отгоре правят забележка на други майки защо давали по площадките храна на децата си, и ми идва в тия моменти да им кажа, Жено....в парк си, не е твоя собственост не ти е двора у вас, който квото иска ще си прави, ако имаш проблем ходи някъде където няма други деца....

# 451
  • Мнения: 18 476
Ема, две приятелки се записаха около вас на кухня. Май в Приказка е пунктът, не съм сигурна. Подадоха документи някъде през април, от началото на май вече взимат. Не е толкова сложно като преди.

Мен не ме кефи кухнята като идея. Не съм взимала за голямата, няма да взимам и за дребното.

# 452
  • Мнения: 1 639
Ема, две приятелки се записаха около вас на кухня. Май в Приказка е пунктът, не съм сигурна. Подадоха документи някъде през април, от началото на май вече взимат. Не е толкова сложно като преди.

Мен не ме кефи кухнята като идея. Не съм взимала за голямата, няма да взимам и за дребното.
ей верно ли, аз точно за приказка говоря. Там и кандидатствахме сега и се моля утре да има дбра вест въпреки че шансовете са малки. Ами супер ще подам и аз тогава:) Мерси:)

# 453
  • Мнения: 18 476
Стискам палци. Долу в Калина шансът е 1:5, при вас и в Приказка, и в Бебеландия май е по-добре положението.

# 454
  • Мнения: 1 639
Стискам палци. Долу в Калина шансът е 1:5, при вас и в Приказка, и в Бебеландия май е по-добре положението.
да в Калина имаше 50 деца с 9 точки, за 10 места. В приказка бяха 41 за 12 от които 5 бяха и по социални и 3 оставаха от хронични. Та шанса е 30 процента. Въпрос на късмет и аз ви стискам палци.

# 455
  • Мнения: 1 716
Joony, ти как роди? Имам приятелка със секцио, малката е на почти 5м и от вчера е с + тест. Притеснява се дали ще е проблем.

И аз съм със секцио, да. Трябва да иде задължително на ехограф да видят как е матката и т.н., особено, ако като мен, е пропуснала профилактичните прегледи... Не е нещо фатално, но е рискова бременност и трябва да се следи. Да се подготви психически за кофти отношение. Единствено се държаха човешки с мен във Фемина /тяк някой ми беше препоръчал една дама, на която ми изхвръкна името в момента - ако може да се включат да допълнят/, която беше много внимателна. Д-р Савова в Майчин дом е голям специалист и много жени в това състояние лежаха при нея, но тя си казва всичко и може да се стори груба, но тя самата ми е казвала, трябва да се знае, иначе после лекарите обвиняват. Тя ме предупреди жената, пази се 2 години и свали килограмите преди следваща бременност, иначе е голям риск за теб и бебето и то си е така.

Нещо много важно, което Ема ми каза и никой не ми спомена на първите прегледи - аборт след секцио хич не е опция, изобщо да не го мисли и ако някой лекар се опитва да я убеди, както мен, да не се връзва. опасно е.

Аз още не смея да се зарадвам на това бебче, почувствах се много зле от всички тия приказки за аборти и чудесии, дори не помня как съм се прибрала. Добре, че имам Ради, като я гушна и ми стопля душата.

# 456
  • София
  • Мнения: 5 617
Ще се радвам да се включат за името на АГ във Фемина. Тя е супер ревлива и чувствителна, затова ще е добре да е при мила лекарка. Тя и кърми, предполагам, че ще трябва да преустанови? Благодаря ти много.
Аз наистина не разбирам защо е това лошо отношение. Сякаш и ти, и тя, сте направили някакъв смъртен грях. Ужас! Щом с по-често следене, нещата ще бъдат ок, не разбирам какъв им е случаят, наистина.

# 457
  • Мнения: 1 716
Д-р Колева! Много мила беше с мен.

За кърменето - да, ще трябва, но не знам как се спира...

# 458
  • София
  • Мнения: 5 617
Много благодаря, ще и кажа. Трудно ли се записват часове?

# 459
  • Мнения: 18 476
Не е задължително да спре кърменето. Съществува и кърмене в тандем на бебе и по-голямо дете. Доста инфо има - предимства, недостатъци, рискове и т.н. Както за всичко свързано с кърменето, не бих се доверила на нейно място сляпо на лекар по този въпрос

# 460
  • София
  • Мнения: 5 617
Чела съм някъде, че кърменето предизвиква контракции и не е ок с бременност. Предполагам ще се свърже с консултант.

# 461
  • Мнения: 18 476
Не е задължително да предизвиква кърменето контракции, особено до 20 г.с. се счита, че матката по-скоро не се влияе от окситоцина. Добре е да си подбере внимателно и консултанта, тъй като и там са се навъдили недотам компетентни.

# 462
  • София
  • Мнения: 5 617
Имаш ли познат такъв?

# 463
  • Мнения: 1 716
Попи, всичко се прави превантивно и за всеки случай. На много бременности една е проблемна след секцио, същото и с кърменето - прави се за всеки случай, не че задължително ще предизвика контракции. Всеки си решава сам. Аз не кърмя и затова нямах тази дилема, та поне това ми се размина...

# 464
  • Мнения: 1 716
Много благодаря, ще и кажа. Трудно ли се записват часове?
Аз поне не чаках, дано и при нея е така.

Общи условия

Активация на акаунт