Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 794
  • 789
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 836
До блока е държавната кухня и майките наоколо са страшно доволни. Планувам да я опитаме. Преди няколко дни отидох с едната майка да вземем храната за нейното дете, стана супер бързо.
Друга приятелка пробва частните кухни и дори не знаеше, че има държавна до тях. Детето отказваше частните, пък хареса държавната. Бях много очудена, защото сме свикнали качеството на услуги, предлагани от държавата да не са на добро ниво, но подобни са и коментарите на съседките.

# 436
  • Мнения: 1 872
Малко съм предубедена към кухните. Разни приятели като ни идват на гости и носят за децата си, все се получава, че или е развалено кремчето или супата изглежда отвратително.

Кейти, и Анди е същия днес. На обяд изяде само 3 лъжички и после се наложи да го накърмя. Странното е, че пък смука една коричка хляб - т.е. не беше изцяло стачка на твърдата храна. Може би си чеше венците така.


Последна редакция: чт, 10 май 2018, 18:49 от maldini88

# 437
  • София
  • Мнения: 685
В кухните яденетата са 3, стигат ти за целия ден без закуската. Няма как 4 лв.за едно ядене да са Simple Smile винаги съм чувала че държавните кухни са по-вкусни и децата повече я ядат. До нас в една от яслите раздават държавната кухня, млечна от 6 месеца е, мисля скоро да го запиша

# 438
  • Мнения: 1 716
В кухните яденетата са 3, стигат ти за целия ден без закуската. Няма как 4 лв.за едно ядене да са Simple Smile винаги съм чувала че държавните кухни са по-вкусни и децата повече я ядат. До нас в една от яслите раздават държавната кухня, млечна от 6 месеца е, мисля скоро да го запиша
Дават ти три ястия, които стигат за едно хранене като количество. Аз не мога да си представя на вечеря да дам само супа и то в грамаж, какъвто малката СЕГА яде на едно хранене. Смешни са ми.

# 439
  • Мнения: 406
Аз засега имам възможност да готвя вкъщи и просто отделям от нашата храна. Но съм обмисляла да поръчвам детска кухня за обяд, като се върна в офиса с нея, ако ме мързи да приготвям 5 неща. Наоколо няма държавна, а и честно казано, ще ми е по-скъпо да се разхождам, да чакам и тн, отколкото просто да ми го донесат на място. Но и аз мисля, че стига за едно хранене.

# 440
  • Мнения: 1 716
Аз също планирам да отделям от нашата.

# 441
  • София
  • Мнения: 685
Дете на 1 год.има горе-долу режима, че на обяд яде основното от кухнята с хлебче, следобед десерта и за вечеря супа с 2 сухара например, горе долу са по 220 гр.едното, така че стига за 3 яденета, едва ли майките биха давали 3-5 лв.за едно ядене

# 442
  • Мнения: 766
Дете на 1 год.има горе-долу режима, че на обяд яде основното от кухнята с хлебче, следобед десерта и за вечеря супа с 2 сухара например, горе долу са по 220 гр.едното, така че стига за 3 яденета, едва ли майките биха давали 3-5 лв.за едно ядене

Точно така, една приятелка за 4.50 лв.е супер доволна, завества обяда, следобедното и вечерята. Виждала съм порциите изобщо не са малки. По 220 гр. са. Нейната дъщеря е от 8 месечна на кухня и ти я доставят до вратата. Зимно време с болно бебе, едва ли ще ви се ходи да носите бурканчета до държавните кухни и не във всеки район има на близо дъпжавта кухня. С моето работно време освен уикенда и 1 път в седмицата няма как да се готви, та ще сме на частна със сигурност, по-удобно е във всяко отношение. И няма как да ме убедите, че храна за 2 лв. е по- вкусна и полезна от храна за 4 лв. Децата предпочитат държавните, защото там готвят с повече брашно, олио и застройки.

Последна редакция: чт, 10 май 2018, 21:28 от TsvetelinaP

# 443
  • Мнения: 627
Цвети, никой нищо не убеждавам. Не предпочитам държавната, просто нея ще мога да си позволя. И аз искам да сме на частна, да ми я носят до вратата и да го храня с чия и киноа през ден, но няма да смогваме финансово.

# 444
  • Мнения: X
И аз ще съм на държавна кухня. Ако има много сняг, бебето е болно или друго, просто няма да я взимам в конкретните дни и това е.
Поне към момента такъв ми е планът, по-нататък ще видим.

# 445
  • Мнения: 1 716
Всеки има приятелки, по които са видели нещо, това са моите впечатления просто.Показвали са ми супа, бульон с фиде, десерта - крем тип нишесте и второ воднист ориз с месо. И съставките на това дневно меню мен много ми приличат на първо, второ и трето, сега всеки да си ги разбива както иска.

Ние в нас ядем първо салата/супа, след това основното каквото е. Не мога да си представя аз да ям така, а до мен детето ми да яде от кухнята, тъпо ми е. Сухари и хлебни изобщо не мисля да я тъпча, заради глутена, но това си е наша особеност.

Както и да е, ако си намерите добра кухня, няма нищо лошо, моя опит е мега негативен и концепцията на тия кухни гхич не ми допада.

# 446
  • Мнения: 1 639
Ох, аз отидох и изкупих аптеката с пюрета:) Ми неще моя да яде моите пюрета и това е:) Иначе с големия бях на частна кухня и ми беше супер щото не го мислех и всеки ден ядеше различно обед, следобед и вечер. Стигаше му, когато не му харесаше нещо естествено нещо друго измислях.Но аз не съм така претенциозна, чувам ги майките в парка обсъждат какво има в съставките на храната и се възмущават. Кво беше имало нишесте, ненам кво ненам що. Аз не съм от тия дето много много био ядат и съответно и за децата не съм така настроена т амен перфектно ме устройва, само чакам всичко да въведа и почвам:)

# 447
  • София
  • Мнения: 5 617
Joony, ти как роди? Имам приятелка със секцио, малката е на почти 5м и от вчера е с + тест. Притеснява се дали ще е проблем.

# 448
  • Мнения: 1 872
Е.М.А. и аз гледам да не втелясвам много, ама едни приятели ни бяха на гости в събота и носеха храна от кухня: царевично нишесте с банан. Не го дадоха тогава, защото беше с един странен сив цвят. Вчера видях, че сме го забравили в хладилника. Погледнах го пак - не беше мръднало.

# 449
  • Мнения: 1 639
И аз ще съм на държавна кухня. Ако има много сняг, бебето е болно или друго, просто няма да я взимам в конкретните дни и това е.
Поне към момента такъв ми е планът, по-нататък ще видим.
и аз ако мога ще съм на държавна но тук в София е едно кандидатстване и пак не е сигурно че ще те вземат щото разликата в цената си е осезаема. Иначе нищо не ме притеснява че е държавна, ако бях успяла с големия да се запиша щях да я взимам от яслата в която после той почна:) Не виждам защо да и се плаша при все че като почнат ясла от нея ядат:) Имаше много вкусни неща или поне така изглеждаха...Готвят с много мляко обаче и всякаквите му гадни съставки ама те и частните така готвят:) Просто отвреме навреме има някви по-шауно неща...

Общи условия

Активация на акаунт