Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 844
  • 789
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 872
То от финансова гледна точка и на мен ще ми е супер скъпа втората година майчинство. Да го гледам аз ще струва колкото семестър в университет от Брашлянената лига. Затова и таксите на частните не ме притесняват. Важно ми е само той да се чувства добре.

Реално за keitihope ми е по-тъпо отколкото за нас при кандидатстването за ясли. Не стига, че си гледа сама малкия, ами и е без социални точки.

# 616
  • София
  • Мнения: 5 617
Също ми е гадно за Кейти. Пълна мизерия е с яслите.
Моето момче няма да бъде класиран и за ДГ, също ще търся вариант за частна или ще се преместим. Обмисляме го от известно време, колкото и да не ми се иска.

# 617
  • Мнения: 1 639
Ами няма как трябва да се бачка и пари да се изкарват, ние си купихме апартамент и не мога да си позволя да остана още една година вкъщи, но и като цяло все в някакъв момент трябва да се почне пак работа, колкото по-рано толкова по-добре да не закърнеят мозъците

# 618
  • Мнения: 1 716
Мисля си, че в днешно време са много малко майките, които наистина само си гледат децата двете години, дори да се водят по майчинство. покрай мен тия дето не работят отделно от майчинството я на граждански, я на черно, я гледат някоя баба/дядо, я учат и те, а бе никой не седи по цял ден подвил крак, не че с деца е лесно. Не знам, аз тея 6 месеца досега изобщо не съм ги усетила като 6 месеца вкъщи, но на всеки му е различна ситуацията. Но просто човек инстинктивно според мен си търси и нещо друго, защото наистина си е тежко по цял ден сам с бебе.

Ради е качила невероятните сто и няколко грама и си ревах доволно до сега. Казаха ми да давам 2ка мляко, попари и каши и пюретата да ги давам по-рядко. За попарата ми се струва бая рано, не знам какво ще го мисля. Гледам да не се шашкам, но ми идва много в повече това некачване. Знам, че си е до организъм, но просто психически не издържам на това, много ме напряга. Един месец добре, другия зле, някои дни яде двойно, други изобщо, сега покрай зъбите е ад.... Уморена съм, а покрай мен има два типа хора - пълни непукисти, които ме дразнят с тотатлната си неебателност, и пълни кукута, които такива драми и сцени ми правят, че ме изкарват извън равновесие.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, днес моето момче става на 7 месеца и не съм ви го представяла досега- Андрей
P.S. ОПИТВАМ ДА ПРИКАЧА СНИМКА, НО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА
Joony, а глутена въвела ли си, че ти предлагат попара. И каква е идеята за по- малко пюрета? По- малко ли се качва с тях?

# 620
  • София
  • Мнения: 5 617
Честита месечинка на Андрей!

Аз също се чудя какво да правя с храненето.
Сега яде в 9.30 АМ
13.00 пюре (редувам месно и с жълтък)
16.00 плодово пюре или каша с плод
19.30 АМ и 22.30 пак АМ.
Трето хранене кога и с какво се замества? Глутен мисля да започна от утре. Утре сме на консултация и почти съм убедена, че ще ми каже сутрин да давам попара, ама хич не ми се иска. Най-малкото защото искам поне първото и последното хранене да е млечно. Вие какво ще правите?

# 621
  • София
  • Мнения: 18 700
Абсолютно никой не ни  помага. Майка нямам аз. Свркърва ми за близо 7 несеца е идвала 4 пъти за по 30 мин. Свекър ми 2 пъти я е видял без да я гушне даже.
Иначе свеки е на 15 мин от вкъщи, но винаги е заета , аз спрях да звъня мнооого отдавна за каквото й да е. Купи некой боклук и го носи без да пита за размер, цвят и тем подобни. Брат, сестра бямам, девер ми е в чужбина и така.
Днес съм с 39,5 температура и с гранолуми в зъба и съм се издула. Оставих 6 год си син да ми помага е това е.
Аз не съм от оплакващите се знаете, но няма на кой друг да меънкам. Лягам, че ще ходя довечера да ми сменят лекарството.
Бъдете здрави!

# 622
  • София
  • Мнения: 874
Благодаря ви, момичета, че мислите за мен! На мен също не ми е много блестящо И финансовото положение и затова ми беще важно да е държавна яслата, а сега частната ще ми изяде по-голяма част от заплатата, но пак ще е по-добре от 380 лв! Та така. Тъпо малко, но такъв ни бил късмета.
Алекс яде така- (часовете са +/-)
06.30 180 АМ
10.00 180 АМ
13.00 зеленчуково пюре+ месо/жълтък
16.30 каша с елда/ориз и плод +1 л АМ
19.30 180 АМ
Досега след това спи цяла нощ, но сега явно от зъбки се буди и плаче. Понякога си заспива с биба, друг път е мъка.
Мисля да замествам яденето в 10.00 с попара, като стане на 8 и въведа глутен (като Жани), а по-нататък като започна да давам вечеря, ми се иска да вкарам и още едно мляко преди сън.
Слагам Гхи в обедното, в следобедното не, но добра идея е с кокосовото. Ще даде и допълнително аромат... и други неща мислех да пиша, но пак забравих!
P.S. Честита месечинка на Андрей и от мен!

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 15:24 от keitihope

# 623
  • Мнения: X
Честита месечинка на Андрей!

Аз няма да се връщам на работа. Парите - колкото - толкова, майната им. Ще оцелеем и с толкова. Много мислих и реших, че детето ми веднъж е малко и че няма да ходя на работа, за да съм с него сега, докато има нужда от мен.
Парите никога няма да стигат, но детето ще порасне и тази година няма да я върна. За това ще си го гледам.

Има и друго. В работата ми не се толерират чести отсъствия и болнични, та това е още една причина да не се връщам сега, а като поотрасне още мъничко.

Надявам се да не засегна някой, всеки си знае положението. Ако бях сама като Кейти и аз щях да се върна след първата година.
 

# 624
  • София
  • Мнения: 5 617
Кейти, таткото помага ли финансово?

# 625
  • Варна
  • Мнения: 917
Кейти, тази 1л АМ към кашата как я добавяш?

# 626
  • Мнения: 4 005
Аз смесвам кашата с АМ,така както си е в сух вид и после слагам водата.След това добавям плодово пюре.
Работа няма да почвам,но ми се иска да имам поне час два време за себе си.Няма на кого да разчитам за помощ.Много изтощена се чуствам и започна да ме стяга душичката.

# 627
  • София
  • Мнения: 5 617
Майка ми идва два пъти в месеца за по два дни. Това ми е помощта. Тогава уча предимно. Детето сама си го гледам - ММ по цял ден е на работа. Почива неделя, когато ми е ден за основно чистене и евентуално да се видим с приятели.
Много от приятелите ми спряха да общуват с мен, откакто забременях. По-малко са тези с деца. Радвам се, че така стана, поне осъзнах кои са истинските.

# 628
  • Мнения: 1 716
Абсолютно никой не ни  помага. Майка нямам аз. Свркърва ми за близо 7 несеца е идвала 4 пъти за по 30 мин. Свекър ми 2 пъти я е видял без да я гушне даже.
Иначе свеки е на 15 мин от вкъщи, но винаги е заета , аз спрях да звъня мнооого отдавна за каквото й да е. Купи некой боклук и го носи без да пита за размер, цвят и тем подобни. Брат, сестра бямам, девер ми е в чужбина и така.
Днес съм с 39,5 температура и с гранолуми в зъба и съм се издула. Оставих 6 год си син да ми помага е това е.
Аз не съм от оплакващите се знаете, но няма на кой друг да меънкам. Лягам, че ще ходя довечера да ми сменят лекарството.
Бъдете здрави!
Оздравявай да се радваш на хубавото време!
За роднините ти - не си ги избираме, уви. Ти си пич, но наистина в някои моменти е хубаво да има на кого да се обадиш да помогне.

Неизвестна, много изтормозена звучиш. Дано само си въобразявам, прегръдки.

# 629
  • София
  • Мнения: 18 700
Благодаря Джони.
Ето моята радост.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 18:27 от midnightStar

Общи условия

Активация на акаунт