Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 987
  • 789
  •   1
Отговори
# 705
  • Бурса
  • Мнения: 649
Мамите от Варна къде записахте/заведохте на нефролог? Ние днес правим 7 месеца. Беба е 7,450 и 71см. Док каза че си е добре детето. А да не ви казвам че кака и беше с тия кг на 4 месеца Dizzy Face

Мен ме е страх да давам да дъвче сама и това си е. Вчера бях отрязала ябълка на голямата и дадох и на беба, така я заръфа с долните зъбчета че иня взех, все си мисля че ще отхапе някое парче и ще се задави. Tired Face

# 706
  • Мнения: 4 009
Тели,в Медицински центът „За детето„ на улица Мир водихме дечко на нефролог.

# 707
  • Мнения: 18 674
Ето рецепта за череши - изглежда вкусно, става и за следобедна закуска според мен, защото е и с оризова каша. Освен това са само 6 череши, т.е. няма много въртел.

# 708
  • София
  • Мнения: 18 771
Попи и Елени като бебди. Кукне нощем и не фам ли мляко се разсънва смее се ужас. И вампира ми с вампир.

# 709
  • Бурса
  • Мнения: 649
Мерси Стефи, записах час Hug

# 710
  • Мнения: 18 674
Миднайт, гладни са си според мен. Не ги засища за цяла нощ кърмата. Като вкараме вечеря (кога беше? забравила съм) според мен и ние ще живнем. Сега може да разчитаме ако са много изморени да не усетят глад и да спят, ама за тези от порода кукувици и вампири не важи. Joy

# 711
  • София
  • Мнения: 5 623
Момичета, как са фонтанелите на бебетата? На дивачко е голяма още, но според педиатърката ръбовете са твърди и няма проблем. Това не пречи да го мисля де Joy

# 712
  • Мнения: 4 009
На дечко му е малка фонтанелата.Док каза до края на май да даваме вит Д и да го спираме за лятото.Аз обаче си мисля,дори и да е слънчево,бебо винаги е намазан с 50 фактор и го държа под сенника,не понася да му пече в очите.Така че лято,зима,от къде ще си набави вит.Д?

# 713
  • Бурса
  • Мнения: 649
И на мен док ми каза до края на май и да го спирам вит д-то. Колкото и да ги мажем, например главичката не я мажеш, ако не е супер пек и е без шапчица или дланите не са намазани абе все от някъде ще се вмъкне тоя витамин Д Satisfied

# 714
  • София
  • Мнения: 18 771
Аз не давам вит .Д. Ръцете до китките са й с тен вече. Иначе я дразни слънцето и й правя сянка.

Тя фонфонелата до 1 г се затваря тъй че споко:)Simple Smile

# 715
  • Мнения: 1 716
То не е нужно детето да се пече на слънце, за да се сналди с вит. Д. А и не мажете децата нон-стоп със слънцезащита, само на най-жежко време и когато се очаква нещо някъде да я пече. Имайте предвид, не знам знаете ли, слънцезащитните кремове не са гаранция срещу изгаряне и действат до 15 мин след намазване. И да мажете, и да не мажете, цаката му е да не слънчасват децата. Аз намазах досега веднъж, когато трябваше в 3 да излизаме по мега силно слънце - намазах врата отзад и лицето, сложих шапка, и по откритата част на ръцете и краката. Но то детето си взима вит. при всяко излизане общо взето, дори без силно слънце. Вит. Д на мен ми казаха зимните месеци, за профилактика на рахит, иначе препоръката е до 1 г. нонстоп. Но и предозирането не е оферта, пък и колко се усвоява тоя витамин изкуствено добавен също не се знае. Да са ни живи и здрави.

# 716
  • София
  • Мнения: 18 771
Аз мажа на морето само и то не с най- силния фактор. Основно първите дни после по- лежерничко го давам.
Не обичам бледолики п@ шки и гледам да ги поизпека.Grinning

# 717
  • Мнения: 26
А от кои кремове с UV фактор сте доволни?Иви е доста беличка и ще я мажа,но не съм взела все още.И се чудя един и същ става ли за лице и тяло или трябва два отделни?

# 718
  • Варна
  • Мнения: 917
Telly, аз при Стефанов в Майчин Дом

# 719
  • София
  • Мнения: 5 623
Аз мажа с Юриаж 50 фактор. Основно лицето, ама и аз само по тениска съм го пускала навън. Още го обличам с дълги панталонки.

Общи условия

Активация на акаунт