Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 674
  • 789
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

# 60
  • Мнения: 18 268
Жестоки мигли има младежът. Heart Eyes И ние имаме клипче как заспива на стола за хранене, докато зяпа за пюре. Joy

# 61
  • Мнения: 203
Честита месечинка Жани. Пак се загубих тези дни бяхме ня село забравено от господ даже обхват нямах 😆 имаше събор и официално Ванко се наслади на първия си "концерт"  канарите свиреха но не ги удостои с особенно внимание заспа си като пич😆😆 но вече сме в цивилизацията и се чувствам мн добре презаредена хихихи

# 62
  • Мнения: 289
Оплакахме си се поне... Но май повечето са момчета нашите диваци. И аз до тоалетната ходя, когато позволи, не когато искам хахах. И навън все в движение трябва. Сядаме на кафе с други две майки и едното спи, другото седи в майка си и гледа мълчаливо, моят поседява, разглежда и след 5-10 мин вече трябва да се разнася, да се забавлява. Като по-малък му стигаше да е в мен или баща си, но сега иска разнасяне, не на едно място да се стои. Играчките понякога помагат временно. Иначе се започва истеричен рев.
Нахранен, скоро събудил се, със сменен памперс, на мен не ми личи обикновено, че съм нервна, гледам да съм забавна... че иначе е страшно. Ако има забавление и/или разнасяне, е весел.
Абе не мога да опиша ситуацията. То са толкова много неща. Но явно има майки, които ме разбират. Simple Smile Радвам се, че не сме само ние така, бях се приреснила вече. Надявам се да станат по-кротки с времето.

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 14:27 от Deborra

# 63
  • Бурса
  • Мнения: 647
Чела съм че дърпането на ушите може да е знак че ги болят зъбки, защото не могат да определят от къде им идва болката и често се случвало да мачкат ушите.

Ние също имаме 3 хранения само през нощта. Да не говорим че и през деня храненията не са точно определени колко и кога. Бе въобще много несериозна работа от моя страна. Няма дисциплина Stuck Out Tongue Winking Eye

Кошара за игра поръчах и аз, за да мога поне до тоалетна да отида. Габи си поиграва самичка, но проблема е, че се хваща примерно за дивана и понеже е на коленца и е нестабилна се случи да се бумне назад два пъти. И въобще, ниски контакти, крака на столове, ръбове на секции... Почна се при нас. Така че не си пожелавайте да пропълзяват бебчетата ви бързо, тогава вече започва нон стоп пазене.

# 64
  • Мнения: 833
Дебора, определено не си сама. Много сме! Направо не ми се започва темата. Прави ме луда.
Малдини, ама много е готин бебока! Незнам как така ги правят по-вкусни готовите пюрета, но е факт. Аз започвам захранването от утре, все пак сме доста по-малки от повечето тук, и съм взела две малки бурканчета на Хип с пащърнак. Чудех се, ако го започна с готвен от мен зеленчук дали няма да е по- добре. Ако незнае вкуса на готово пюре може би няма да капризничи, но за няколко лъжички първите дни не си заслужава целия масраф...
Хитрушка вчера беше на диво дневно парти за възрастни и устиска геройски. Според бабите и дядовците сме за убиване, така да тормозим горкото дете. Просто не спираме да живеем, каквото ни се случва на нас го споделяме и с детето. Тя е с нас навсякъде. Много й се радваха всички. Танцува на дансинга и тя, голяма радост беше.

# 65
  • Мнения: 1 872
Жестоки мигли има младежът. Heart Eyes И ние имаме клипче как заспива на стола за хранене, докато зяпа за пюре. Joy

Да, ще разбива сърца, стига да го отлепя от "четенето на етикети". Гледа ги все едно той ще пере.

# 66
  • Мнения: 217
Малдини, голям сладурчо ❤

Вече всички пюрета, каши, аз си правя. Питат ме приятелки как ми остава време, а то изобщо не е натоварващо, слагаш нещо да се вари, после хоп в блендер/пасатор, който какво има и айде, пюрето е готово. Аз приготвям два пъти седмично и ми се струват МНОГО по-вкусни от купените. Малката също папка с кеф.
Joony, как правиш домашните каши?
Днес 3-ти ден давам оризова безмлечна каша Милупа. Правя я по описанието и си става нормално гъста. Правя 90мл АМ, слагам 3 лъжички (от тези на млякото) каша и пюре на око (половин банан например). Харесва му много и си хапва с удоволствие, обаче зеленчуковите пюрета, въобще не ги обича, понякога изяжда 50-60гр., друг път 120гр.
Момичета, наистина незнам как издържате с неспокойните бебоци. Малкия по принцип е послушко, немога да се оплача, но от 3-4 дни ми разказва играта. Няма зъбчета все още, незнам за какво е това мрънкане, но направо ще ме подлуди. Дано минат по- бързо тези периоди.
Хитрушана, и ние го влачим на всякъде с нас, да свиква детето. Няма баби, няма дядовци, където сме ние, там е и малкия 😁

# 67
  • София
  • Мнения: 5 606
Еее изпуснах малък Малдинчо.

# 68
  • Мнения: 18 268
Мен ме натоварва някои дни доста правенето на пюрета. Като се започне сутрин да обеля, нарежа, сваря и пасирам ябълка, която смесвам с банан или готово пюре. На обяд - ако всичко увира едновременно супер, ако не - едно по едно добавям. Докато стигнем следобяд, когато ако не бъркам каша с готово пюре, пасирам банан и авокадо, което предварително съм се погрижила да зрее. И пасаторът не спира да работи, а купата за пасиране и решетката не смогвам да ги измия. Пък да съм осигурила зарзават, кой био, кой небио, да редувам бурканчета с мазнини, прибирам пюрета, хвърлям пюрета, мия бурканчета, чистя хартиени етикети от миялната...пффф, 1001 неща са. Месото ми отнема сигурно час - да сваря, отпеня, обезкостя и насипя в ледарка. Добре че поне след такова упражнение имам за доста време. Изморих се само да го напиша. Grinning

Мрънкам си, но като прочета 2-3 етикета на детския щанд и ми минава. Онзи ден реших да вляза в сайта на Хип и не ме пусна до онлайн магазина, че бил само за Германия и Австрия. Влязох през прокси да видя какво крият толкова от нас. Крият по-евтини цени и 0.7% повече месо у техните пюрета.

# 69
  • София
  • Мнения: 874
Мартс, честита месечинка и на вас! Hug
Пропуснала съм ви!
Попи, това за плиготвянето ва пюретата и кашите все едно аз съм го писала. Имам чувството, че не излизам от кухнята и не пускам белачката, гъбата и ножа. Ужас направо!
А как осигуряваш зреенето на авокадото? Досега се въздържам да захраня с авокадо точно, защото трудно се намират узрели!

# 70
  • Мнения: 289
Ще се опитвам и аз да ги правя сама пюретата, пък когато мога, колкото мога. Simple Smile
Сигурно ви връщам малко назад, но аз тепърва започвам. За пасирането, например на картоф, не може ли с вилица или през цедка. То като е малко количество не е ли по-удобно така? Не съм опитвала още и може и да си отговоря сама на въпроса съвсем скоро. Grinning
А за кашите ми е много особено... гледах съдържанието на Хип оризово брашно - ами беше само ориз до колкото помня, и то био. Което не звучи зле. Има ли смисъл в такъв случай аз да го смилам и суша? (Ако господинът ми даде тази възможност Grinning)

# 71
  • Мнения: 289
Keitihope, аз доста авокадо ям. Та от личен опит - купуваш си го твърдо и го чакаш. Чувала съм, че при банани, ако се остави и зрее по-бързо, но не съм пробвала. Иначе може 1-2 седмици да го почакаш. Трябва да си е добре омекнало.
Като не минава термична обработка за бебето(нали не минава, не съм правила), трябва да се измие хубаво.

# 72
  • Мнения: 18 268
Кейти, авокадо купувам възможно най-меко и оставям навън, не в хладилник. Уж в купа с ябълки зрее по-бързо, скоро четох, че и до банан зрее по-бързо, но още не съм пробвала. Важното е да не е в хладилник. Като умекне - прибираш.

Каши взимам готови, не ми се занимава в момента и с брашна. Като въведа млечни и глутен, ще правя закуски с извара, кисело мляко, овесени ядки и т.н.

Дебора, с пасатор ми е най-лесно. С вилица не е достатъчно гладко за вкуса на мойта капризка, а с цедка ще натискаш до утре лепкавия картоф. Авокадо и банан -сурови.

# 73
  • Мнения: 35 069
Ама тия пюрета за едно хранене ли ги правите??
Аз сутрин ставам, мятам в едно канче четвърт тиквичка, половин сладък картоф и 2 кубчета пилешко да се варят ( каквото беше менюто днес) ,сваряват се, пасирам и в бурканче за следобеда.
После правя кашата, отивам да му направя сутрешния тоалет , хапва, стягам чантата ,него,мен за излизане и сме навън.
Ако правя плодово пюре сварявам вечер, пасирам- в бурканчета и в хладилника.
Още не съм усетила зора на пюретата. Пък и не яде чак такива големи количества.
Вчера се подсече за първи път, а днес изхожда рядко цял ден. Май крушата му дойде в повече. Утре ще се пробвам да въведа праскови. Купила съм такова пюре, като мислех,че е кайсии..
Дадох авокадо... няма такова овращение. Взе едно меко авокадо от Лидл май беше, Постоя 2 дни. Едната половина дадох сутринта след кашата, другата на другата стрин, смесено с круша. Значи, няма такива физиономии...
Направила съм му клипчета едно след друго в рамките на 3 мин. как яде авокадо с отвращение и как ме чака с широко отворена уста, за да дам пюре от круша Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 639
И аз с пюретата нямам никва драма, режа, варя, пасирани в бурканите и айде беше навънка. Сложно ми е само с въвеждането щото нали внимавам с моя , ей сега някви пъпки му се появиха и или са от ябълката или от претопляне, друго ново не съм въвеждала скоро така че тва ще да е. . Той утре става на 6, не съм въвела нито кашите,нито месото, и още куп плодове и зеленчуци имам да въвеждам ама съм сокойна че някой хора едва сега започват захранването. Ще изчакам ваксините и ще почна месото , после кашите...

Общи условия

Активация на акаунт