Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 755
  • 789
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 627
Ще ходим в Китен в края на юни с още няколко семейства. И във Варна август. В басейни и аз не влизам, ама аз и в морето толкова влизам...ще вземем и ние надуваем за под чадъра.

# 121
  • Мнения: 766
Имам въпрос относно въвеждането на жълтъка. 1/4 жълтък два пъти в седмицата ли започнахте и тази 1/4 не е ли много за едно пюре? Месото успоредно ли, в деня когато няма жълтък давам месното или?

# 122
  • Мнения: 94
Благодаря ви, момичета! Страхотни сте:heart:
Ние сигурно в Гърция ще ходим, но все още избираме дати:blush:
Иначе да споделя днес тиквата сякаш по-добре я прие - отваря устичка и като усети пюрето ме гледа подозрително и половината го избутва навън, но поне 2-3 лъжички успяхме да хапнем:wink: Утре продължаваме пак и после морков или пъщарнак Simple Smile
Да споделя и днес какво открих като се размрънка малката и я взех с мен в кухнята и докато й миех шишетата и чинийката й обяснявах най-подробно какво правя, на нея й беше интересно, а пък аз свърших работа:smile: незнам дали това ще сработи пак, но можете да опитате, като все пак да уточня моята девойка не е много кисела и капризна, само напоследък е такава.

# 123
  • Мнения: 94
Море да , как  много ясно. Само паспорт - експресна поръчка става в рамките на деня. Ако нямате брак се носи и акта за раждане- искат на границата.
Аз пазарувам от M&S с превозвач от сайта 3,5  £ е доставката  до 50£ после е безплатна .
Здравни карти в ДСК, тъпото е , че една година важат само.

Ние отложихме Пелопонес и на Лефкада ще ходим живи и здрава. Нашето море няма как да си го причиня посмъртно.

Благодаря, midnight, а горе-долу за колко време пристига пратката и кога плащаш?

# 124
  • София
  • Мнения: 18 685
Плаща се веднага. Иначе аз с GGBG  като превозвач ползвам. До 10 дни някъде.

# 125
  • Мнения: X
Имам въпрос относно въвеждането на жълтъка. 1/4 жълтък два пъти в седмицата ли започнахте и тази 1/4 не е ли много за едно пюре? Месото успоредно ли, в деня когато няма жълтък давам месното или?
Да, с 1/4 започнах два пъти седмично. Така две седмици, после увеличих на 1/3. Не е много, съвсем нормално количество си е, даже тази схема е доста плавна.
Дадох жълтък първо, 10-11 дни след това включих месото. Бавничко я карах и за горе-долу месец стигнах до даването на ден жълтък, ден месо. Вече от днес жълтък давам по 1/2, много ми се виждаше досега.

# 126
  • Мнения: 766
Имам въпрос относно въвеждането на жълтъка. 1/4 жълтък два пъти в седмицата ли започнахте и тази 1/4 не е ли много за едно пюре? Месото успоредно ли, в деня когато няма жълтък давам месното или?
Да, с 1/4 започнах два пъти седмично. Така две седмици, после увеличих на 1/3. Не е много, съвсем нормално количество си е, даже тази схема е доста плавна.
Дадох жълтък първо, 10-11 дни след това включих месото. Бавничко я карах и за горе-долу месец стигнах до даването на ден жълтък, ден месо. Вече от днес жълтък давам по 1/2, много ми се виждаше досега.

Значи директно на първо въвеждане на жълтък дамам в пюрето четвъртинка от жълтъка, нали правилно съм ти разрала?
И още нямам заместено второ хранене; може ли в деня на жълтъка следобяда да вкарам нов плод или ще дойде много?

# 127
  • Мнения: X
Точно така, 1/4 жълтък директно в пюрето. Хубаво е жълтъка да го минаваш през цедка, за да е на възможно най-малки частички.
Аз бих изчакала с въвеждането на нов плод/зеленчук. Дай жълтък и след няколко дни вкарвай други нови неща.

# 128
  • Мнения: 766
Благодаря ти, Жана!

# 129
  • Мнения: 18 395
Аз пасирах жълтъка със зеленчуците. Ама не дадох четвърт, че ми се стори много за пръв път. Сутринта голямата яде яйце и го наряза на тънки филийки с един уред, та едно такова кръгче жълтък сложих.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 615
Три дни по 1/4 давах през ден, не съм се затормозявала за 2 пъти седмично. След тези три приема в шест дни вкарах пуешко. Казвала съм защо така ударно.

# 131
  • Мнения: 627
Докато не дъм забравила отново, да ви споделя, че и ние купихме шише с дръжки с накрайник за 6+ и е голям хит. Малкият си умира да пие вода и едновременно чеше венците. Къде пие, къде се олива, но все пак е мнооого по-добре от преди.

# 132
  • София
  • Мнения: 5 615
И такова шише имам, не става.
Моя пие само със спринцовка. Изнервям се на макс с тая вода.

# 133
  • София
  • Мнения: 685
Мони пък пие вода като луд, той сам пие мляко и държи шишето, а водата ако не му я взема може да изпие и 300 мл като стой те гледай.
Имам питане, въвела съм картоф, морков, батат и тиква, ще вкарам пащърнак и бял морков. Заместен е обяда, исках да питам мога да предложа каша и кога мога да заместя СЗ ?

# 134
  • София
  • Мнения: 18 685
Елени не иска впда. Бутам и аз с една спринцовка.
Аз давах 4 дена картоф, два дни пащърник. Днес й дадох и оризова каша . Утре морков и картоф.

Общи условия

Активация на акаунт