Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 820
  • 789
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 396
Ние засега сме навън сутрин от 9-9:30 до 17-19ч, като се прибираме 1-2 пъти за хранене и преобличане. В къщи не иска да спи през деня и е голям киселяк. Като дойдат жегите мисля м/у 11 и 16/17 да сме вкъщи.

# 211
  • Мнения: 1 716
Благодаря, Жана. Правя ги сама и прибавям кърма. Изненадах се, защото той хапна съвсем малко вчера-нямаше и две лъжички. Много слушах за пробиотик Панда мисля, че беше. По-ефикасен ли е от другите? Някой има ли впечатления?
Пандата е много хубав пробиотик, но е за по-тежки случаи. Не че не може да се дава и на напълно здраво бебе, но няма нужда да се изхвърляш финансово, според мен и пробвай първо нещо по-нормално, Биогая, Линекс бебе...
Хубаво е като се въвежда нова храна или се сменя мляко, примерно от едно АМ на друго, да се дава пробиотик.

Взеха ни кръв, урина, имаме час за очен, търся си нефролог сега.
Имам 5 срещи този уикенд, другия съм на конференция, почвам изпитите от 20 май...как успявам все така да си наредя графика, не знам. Уж планувам напред да не ми се струпват много неща и накрая пак - баммммм.

От къде си поръчахте гърне? Много търсих и си харесах в бейби бг, но от там днес звънят - всички гърнета са им изчерпани :Д. Ни-как-ви. Еми....

ТЪрся нормално, НЕМУЗИКАЛНО гърне, с облегалка да има. Препоръки?

# 212
  • Мнения: 2 396
Joony, педиатъра ли ви прати на очен или е по ваше желание? На бебо още му кривят очичките и като питах докторката му на последната консултация за направление за очен ми каза, че като стане на 12мес. До тогава било нормално това състояние.

# 213
  • Мнения: 1 716
Joony, педиатъра ли ви прати на очен или е по ваше желание? На бебо още му кривят очичките и като питах докторката му на последната консултация за направление за очен ми каза, че като стане на 12мес. До тогава било нормално това състояние.
Ние имаме туморче на веждата и се опитваме да мине 8 месеца преди операцията, всеки месец е на очен да види дали не пречи на окото, дали не затваря клепача и т.н. Иначе и Ради още й се криви окото, права е педи, че е добре да се изчака.

# 214
  • Мнения: 836
Вчера бях на профилактичен преглед при очен лекар и използвах възможността да попитам кога се прави профилактичен преглед и на децата. Обясни ми, че ако няма конкретно оплакване, то между 6тия и 12тия месец може да се посети кабинета.

# 215
  • Мнения: 4 005
Моят дечко също пръцка.От тиква и спанак се запича,а уж разхлабващо действали.Ходи всеки ден по няколко пъти,но ако е ял тиква е доста твърдо изходеното.Сега давам спанак 3 ден и има газове от него.
Ние излизаме следобяд.През деня ако не го друсам в количката не спи.Най много едно спане по еди час му се събира.

# 216
  • Мнения: 411
Нормална телесна температура да,благодаря много Simple Smile забелязахме че е много топличък,по боди го държа в нас,но с дълъг ръкав. Благодаря Жана

# 217
  • Мнения: 627
И на моето момче му е топла главичката, от самото начало е така, особено слепоочията. Също е с нормална темп.
Всеки ден сме навън от 9 до 18 с 1-2 прибирания за по 20-30 мин (wc, да хапна и да го нахраня, преобличане). Абсурд да спи вкъщи, както спи навън и ми е по-добре и на мен. Ние все още сме без климатик и е ужасно топло вкъщи - вчера показа 29.8 t. Детето се сварява милото. Говорихме с хазяина и обеща, че ще прати някой да проучи как дали и къде може да се закачи. Ние сме с усвоено тераса и френски прозорци и е малко особено. Не искам са си спомням как изкарах миналото лято бременна.

За пробиотик съм давала няколко пъти биогайа.

Как въведохте спанака? Хемоглобин 108 мислех, че е ок. Док каза да започвам все пак с месото и спанака. Вчера дадох заешко но хип и за първи път се мръщи на храна. Смесих с тиква и си го хапна. Май му беше гъсто. Сега като давам през ден месо мога ли да въведа спанак или да изчакам?

Имам направление за очен, но не и за нефролог хмм Ще я питам следващия път, както и отново за ортопед.

# 218
  • Мнения: 35 110
И ние сме от 10 до 18 навън. Но вече го прибирам да го храня и да поспи в наще, че са на центъра. Днес е голяма жега и ако нямах уговорки щеше да спи в тях на хладно

# 219
  • София
  • Мнения: 685
Мони спи сякаш по-добре вкъщи, в количката не обича да се вози и излизаме сутрин за 2 часа макс колкото да види свят и той. Иначе като почне да се дере не мога и 3 мин да се разхождам

# 220
  • Мнения: 1 716
Имам въпрос - направленията ви за неФролог с какъв код бяха?

Защото нашето е с код 11, педиатрия и сега не знам какво да правя, дали не е грешка? Или защото нефрологът трябва да е и педиатър?

# 221
  • Мнения: 833
Ние едва сколасва е да излезем в 13. Тя се буди късно, будува около час и пак заспива до обяд, храня я с пюре и излизаме. Докато се приготвям се дере. Иначе докато спи преди обяд, аз си пия кафето докато лежа до нея. Способна е да не мигне въобще цял ден, ако не лежа до нея. Вчера беше точно такъв ден. Това да я гледа друг човек просто не минава. А докато съм с нея не ми позволява да се занимавам с други неща, вниманието ми трябва да е изцяло към нея. Командори здраво. Вече и в автомобил не иска да се вози, особено в столчето си. Не може да си представите за какво дране става на въпрос... На разходката горе-долу е мир, оставя ми възможност да си посвърша някоя и друга задачка, задрямва за около час и това е. Огладнее ли няма спасение от дрането. Ако намеря къде да я накърмя добре, иначе не ме питайте... Иначе вече е дружелюбна към хората, които я закачат.
Интересът към ппретата засега е нулев. Едва й набутвам половин бурканче на Хип, стиска устни здраво, плюе, маже се... 5 дни заграбих с пащърнак, за утре взех моркови, пък да видим, може да ги хареса повече. Както не искаше да пие вода досега, изведнъж пропи, заради новата чашка с приставка Simple Smile
Хемоглобинът, преди да започнем с пюрето в началото на седмицата беше 122. Кръвта и урината са в норма, нефрологът е ОК с бъбреците й. 7 килограма е, 70 см., поставихме всички ваксини, но този месец ще правим пробата Манту, няма никакъв белег. Завършихме един срок в Киндеру. Прибрах умалелите дрешки и наредих новия размер от 6 до 9. Въобще детенцето пораства...

# 222
  • Мнения: 836
Имам въпрос - направленията ви за неФролог с какъв код бяха?

Защото нашето е с код 11, педиатрия и сега не знам какво да правя, дали не е грешка? Или защото нефрологът трябва да е и педиатър?

Нашето бе с код 53. Когато се обадих да запиша час ме попитаха дали е 53 или някакъв друг, но забравих кой точно номер беше.

# 223
  • Мнения: 1 716
Шнапси, а вие къде записахте?

# 224
  • Мнения: 836
Шнапси, а вие къде записахте?

По препоръка на едно от момичетата тук ходихме при др. Цанова в Детско здраве на Ами Буе 27. Разбрах, че тя приема и в другия филиал в Овча купел.

Беше доста подробна и мила.

Общи условия

Активация на акаунт