Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 816
  • 789
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 005
Аз нямам миялна машина,но ако имах сигурно щях да мия и бебешките съдове с нея.От месец не стерелизирам,мия с топла вода на чешмата.
Ще питам тази седмица на консултацията за проходилка.Все пак ще стане на 8 месеца скоро,а ако трябва да го държа за да се упражнява,ще се изгърбя.
Нашият по цял ден само „баба,баба” повтаря.Като го храня на всяка лъжичка зяпа с уста и казва „амм”,а ако се забавя малко почва да ми се кара.
Благодаря ви за предложенията за кашите.И те ли се въвеждат както зеленчуците или по друга схема?

# 286
  • София
  • Мнения: 5 617
Моя повтаря баба, мама, да и някакви неразбираеми.

Кейти, как правиш кисел?

# 287
  • Мнения: 35 110
Като го храня на всяка лъжичка зяпа с уста и казва „амм”,а ако се забавя малко почва да ми се кара.

И моя така, за всяка лъжица има ам или коментар. Но ако се забавя..леле мале

# 288
  • Мнения: 1 639
Аз много отдавна вече не стерелизатор, изобщо падат играчките по земя,подове и Мути подавам. Не се втелясяам грам. Вярвам в теорията че трябва да си изградят имунитет от малки и колкото повече ги пазиш в стерилност толкова повече после боледуват. Имам го примера пред очите ми, едва сега на 4 разреди боледувания та. Иначе ние си продължаваме я същия дух, хапне бурканче оп АМ. Все по малко пие но си го иска.

# 289
  • Мнения: X
Кейти, и на мен ми е интересно как правиш кисел. Simple Smile

Малкия постоянно повтаря "та-та-та-та" и ако каже "тати" преди "мама" ще се гръмна, честно ви казвам. Grinning

# 290
  • София
  • Мнения: 874
В 160 мл студена вода разтварям 2 л (лъжичката на Аптамила) нишесте. После на печката бъркам, докато започне да бълбука, добавям плод и с него бъркам да кипне отново и това е. Вчера го направих с прясно пасирана круша, а днес с малко бурканче Слива на Гербер. Като изстине се сгъстява още. Става като кремче.
А аз пак да попитам за домашните бисквити. Как ги правите и с какво брашно?

# 291
  • Мнения: 4 005
Вашите бебоци лапат ли си краката?От няколко дни вкъщи палецът е на почит. Joy Аз му се карам на дечко,че като е с чорапи лапа мъхчета,пък бабите се кефят.

# 292
  • Мнения: X
Кейти, ето ти рецепти за бебешки бисквитки според месеците на бебчето и въведените продукти.
https://otmamazamama.bg/домашни-бисквити/

Лапа си краката, да. Голям интерес с тия крачета, голямо чудо.
Обаче най-много от всичко обича да си събува чорапите. Grinning

# 293
  • София
  • Мнения: 874
Жани, много ти благодаря! Утре се захващам. Все ме е страх да му дам нещо твърдо, за да ве се задави, но трябва да се плестраша, няма начин.
Алекс доскоро си лапаше краката. Напоследък загуби интерес към тях! Сега само чорапите сваля и се опитва да ги яде. Grinning

# 294
  • Мнения: 35 110

Лапа си краката, да. Голям интерес с тия крачета, голямо чудо.
Обаче най-много от всичко обича да си събува чорапите. Grinning

У дома това е постоянно!!
И си кваси чорапите яката. Навън често го виждам събут... Как го прави..нямам идея!!
но само ако си мерни крака пред очите и налапва палеца..

# 295
  • София
  • Мнения: 5 617
Мда, лапа ги. И чорапите вечно мокри.

Кейти, аз правих с ябълка, банан и оризово брашно на око.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, моля ви помогнете ми отново за няколко неща, свързани със захранването...
1. Каша може ли да се дава сутрин?
2. Чета, че само плод не замества ядене, т.е ако изяде 125 грама круша, трябва и мляко да му предложа?
3. Какви са тези междинни закуски? Бисквитите, за които говорите ги давате да ги гризат ли?
4. Рано ли е да въведа жълтък на 7 месеца без 10 дни? Може ли да е с домашни яйца?
5. Този кисел за следобедна вместо каша ли давате?
Тези въпроси си бях записала да питам педиатърката, но тя винаги толкова бърза.....

# 297
  • Мнения: 203
Здравейте мами. Бях асоциално известно време и Доооооооста съм ви изпуснала извинявам се дза което.Да попитам има ли бебета който хапват кис.мляко с бисквити( за вечеря вместо АМ) и по колко давате и как го разреждате Simple Smile(за една приятелка питам) Благодаря.

# 298
  • Мнения: X
Ангела,
1. Може. Но се препоръчва почти навсякъде да е за следобедна закуска, факт. Аз лично давам каша сутрин само като въвеждам нова култура, иначе следобед ги давам и не всеки ден, понеже малкия е дундьо.

2. Не е задължително след плодово пюре да предлагаш мляко. Има бебета, които се засищат само с пюрето и то за часове наред, като момченцето на Unknown.
Моят хубавец обаче не се наяжда добре само с плод, изтрайва максимум час и съответно аз давам мляко като писне. Води се по детето, то ще ти покаже иска ли мляко и след колко време.

3. За междинните закуски съм пас, аз плодовото пюре причислявам за междинна закуска Simple Smile

4. Не е рано и е даже препоръчително да е с домашни яйца.

5. Май за следобедна закуска се дава киселът, ама не съм давала аз, та мнението ми е под съмнение.

# 299
  • Мнения: 35 110
Аз каша давам само сутрин, смесена с плод. Свикна да я яде тогава и за това не я местя следобеда, но когато влезе попарата ще иде следобеда.
За междинните закуску нищо не знам. Моя нищо междинно няма да му е междинно. Или ще яде или не. Ама да му дам 60 гр и до там е равно на самоубийство. Той сега след 170 гр каша крещи , че е свършила, какво остава за междинна закуска?
Аз ще изчакам още малко с жълтъка. Че като въведох месото съвпадна с един разстроен период и го спрях и сега връщам месото, че после жълтъка. Аз мисля да давам пъдпъдъчи яйца. Малки са, ще има малко фира.

Общи условия

Активация на акаунт