Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 834
  • 789
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 406
Аз Б12 изследвах като не ядях животински, още преди години. Никога не е бил нисък, въпреки че съм с анемия и не ядях нищо животинско 2 години някъде 🤔 но исках да пускам Д на чавето, а с него често препоръчват и б12. Дано да не се наложи!

Ебх е естествена бебешка хигиена. Общо взето се учиш кога ходи по нужда бебето и го изхождаш като голямо дете, със сгъване на крачетата. Аз го правя над мивката. Не мисля, че толкова малко дете може да се научи къде да ходи по нужда или да стиска, но факт - взехме урина за 5 мин и само няколко пъти е акала в гащите, и то ако сме по път, например.

Иначе и ЗВБ (захранването, водено от бебето) практикуваме, Хахахахаха. Много  се забавлява Simple Smile но често ѝ давам пюрета успоредно, особено при въвеждане на нови храни.

# 391
  • Мнения: 217
Аз имах дефицит на б12, защото имам увредени гени и взимах добавка хапчета метилкобаламин. Сега мисля, че малкия е с дефицит, защото хематокрита, MCV и MCH са малко под нормата, а една от причините е недостиг на желязо, б12 или фолиева. Знам че и други изследвания ще трябва да направя не само б12, ще говоря утре с педиатърката, но може би е по-добре да го заведа на хематолог. Ема, ще съм благодарна за координати, макар че ние сме от Пловдив, ако трябва ще го заведа в София на преглед.
Ох, дано да се вкарвам сама във филми и да се окаже, че всичко е ОК.

# 392
  • Мнения: 406
Стискам палци всичко да е наред! Дано няма проблем при малкия Sad

# 393
  • Мнения: 766
Малдини, пиши ми на лично съобщение за детските градини, ако искаш.

С пюретата е пълен шит вече моята МоМа. Кога изяде цяло за 1 час, пеейки, кога само половината, а на Хип изобщо няма да взимам вече. Стигнах до извода, че няма да насилвам, тя пищеше, аз ревях и спрях. Колкото изяде толкова. Вкарах и жълтъка миналата седмица.
За ЕБХ съм твърдо против, предпочитам да я уча по от рано на гърне. Смятам като направи 8 месеца да започна, сега и е рано, ръководя се по нея.
Относно обиждането всеки има право да възприема мненията ми както сметне за добре, реакцията му си е негов проблем, не мой. Може да съм крайна, но винаги съм имала позиция в живота и във форума не съм по-различна,  смятам, че хората за това са различни и приемам чуждото мнение, но не винаги го споделям. Въпрос на възгледи, възпитание и усещане е. Харесвам хора с позиция, дори и да се различава от моята.

# 394
  • Мнения: 35 110
И моя ревеше докато го храня. Но от около месец някъде аз му правя пюретата. Така знам какво слагам. Не ми е трудно. Сутрин, докато пия кафе се сваряват, пасирам, в буркана и е готов. Всеки ден правя. вярно, въртя еднотипни неща, но поне знам какво има в буркана. Малко съм зациклила в изобретателността си Simple Smile
Вчера реших да въведа праскова с пюре от Гербер. То това се съдра да пълни памперсите днес... Утре не знам да продължавам ли с тая пракова или да си мина пак на ябълка..

# 395
  • Мнения: 406
Мисля, че покрай зъбите масово отказват храна. Днес и моята е изяла едва-едва половин банан. Расте 6ти зъб... Иде ми да се метна от някъде с тия зъби вече, няма почивка...

За ЕБХ може би не сме се разбрали, аз не убеждавам никого, нито търся съвети, споделях какво работи при мен. Не разбирам как може някой да е против насрано бебе. Joy

# 396
  • Мнения: 1 872
Ми и аз не го разбирам, ама хората са свикнали и им е внушено, че едва ли не тормозиш детето като го държиш по час на гърне (а моето момче пишка 10 секунди след като съм го събула, ама какво значение има).

Нейтири, има една много добра педиатърка Адил Кадъм (генетик, специалист по метаболитни нарушения). Тя май е у нас светилото по Б12 дефицит. Работи в София, в Интернет и има координатите. Проблемът е, че свободни часове има чак за към края на годината.

# 397
  • Мнения: 1 716
Сесия идва, хора, държавни изпити, реве ми се.
Същото. Издишам.

Ема, естествена бебешка хигиена е това. Аз просто като видя, че се напъва, махам памперса и над тоалетната я държа. Тя ходи предимно преди обед и около обед и си личи и така.

аз мисля да ги спирам изцяло пюретата готовите, но трябва да си харесам месо от къде да купувам и аз.

На хип един буркан седял в хладилника отворен две седмици плюс, вчера вадя - стои си, нито мухлясъл, нит нищо.

# 398
  • София
  • Мнения: 5 617
Къде учеше ти?

# 399
  • София
  • Мнения: 685
Ох аз даван ту готови, ту мой си,просто в готовите има по-голямо разнообразие , ама сега още ми е лесно с 5-6 зеленчука варя и айде
Домашен заек, пуйка и пиле има в нета търсех в магазин на шипченски проход, от ферма някъде в стара планина уж, мисля да вземем да пробваме. Като купувам моля кажете бутче, филе, гърди...какво се взима ?

# 400
  • Мнения: 1 716
СУ магистър съм аз. Но с изключение на сесията, други оплаквания нямам, справяме се. Бебка досега чете с мен :Д, че сутрин ми е най-кротушанче ахахах

# 401
  • София
  • Мнения: 5 617
Хич не е лесно. Аз имам последна сесия и два държавни, ама как ще се взима - не знам.

# 402
  • Мнения: 217
Малдини, мерси за препоръката!

За гърнето аз мисля към края на лятото да пробвам, тогава ще е 8-9м, не ми се ще до 2г да е с памперси, да не говорим, че имам една позната детенцето е на 4г и още е с памперс.

# 403
  • Мнения: 1 716
Хич не е лесно. Аз имам последна сесия и два държавни, ама как ще се взима - не знам.
Какво учиш, ако е удобно да питам?

Аз съм с два държавни уж също, но едният е писмена и устна част, а другия практика - което е ужасно, не знам кой ще гледа беба... Но е по-лесно от два държавни!

Мен държавните изпити са ми окей, аз като магистър имам само два семестъра и всичко ми е прясно в главата, практиката ми е проблемът, че имам брой часове за взимане.

# 404
  • София
  • Мнения: 18 699
Синът ми на три и  малко сам си махна памперса. Опитах и не стана по- рано. Не насилвам  нищо аз когато тогава. И детето да е готово най- вече.
И с малката така ще правя. Въпреки, че момичетата са по възприемчиви като цяло.Simple Smile
Днес батат ще й давам.
Вчера 10 км на Витоша минахме. Много й хареса. Но само мляко й давах, не мога да мъкна пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт