Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 682
  • 789
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

# 465
  • Мнения: 1 639
Кърмене и бременност не че не е съвместимо но може да предизвика контракции на матката и демек недай боже да се изпусне бебето...
Иначе аборт доколко аз чух след секцио може да се прави сравнително безопасно ако е в много начална бременност, после става опасно защото жената може да получи кръвоизлив. Имайте в предвид че това ми го каза майка на 3 деца която според мен се оправдаваше в кавички защо е родила третото си дете...Смисъл аз и обяснявах как ако недай боже сега забременея ще правя аборт и тя ми казваше а и аз така говорех ама не...Ако ме питате мен колкото е опасен аборта , толкова и самото износване на бебето и последващо секцио но в крана сметка ако човек си иска бебето естествено че по-добре да го износи...Явно проблема е в секциото, защото толкова много деца има с разлика от една година и половина, 2...никой не ми е казвал да са му обяснявали че нещо лошо ще стане, но секциото все пак си е операция, ето затова попринцип ако не зависи от медицински причини е хубаво да се ражда нормално.
Аз откакто каза че си бременна и започнах да се вглеждам във всичко да следя цикъл, ужас много ме е страх от нещо такова мен поне...
И аз немога да разбера лекарите защо така с порицание говорят, в крайна сметка на дали някой нарочно забременява 5 месеца след раждане, сега хора сме случва се. Иначе консултант по кърмене, Хедра, само за нея гарантирам аз.

# 466
  • Мнения: 18 269
Имаш ли познат такъв?

С каката съм се свързвала с Хедра и имам много добри впечатления. Отделно блогът ѝ е от най-добрите източници за кърмене. Има най-висока степен за сертифициран консултант, та по такива сложни теми, бих се обърнала към нея. Друг за съжаление не познавам, само чувам оттук-оттам за недоволни.

Joony, при скорошно секцио може и да е допълнителен риск кърменето. Наистина трябва да се обмислят внимателно плюсове и минуси, но за това човек трябва да е информиран. Да знае за какви симптоми да следи, какво да очаква и т.н. Защото има риск от контракции, но такива може и да не се появят изобщо, а пък рязкото отбиване да донесе доста стрес. И така, сложен въпрос е.

# 467
  • Мнения: 1 639
аз днеска съм се разписала и това е, Жанчето пак ще ме хули:))))) JOONY, износи си бебенцето спокойна,свиквай лекарите в Бг са доста хард, бих те посъветвала да ходиш да те следи Ташков в Надежда или Арабаджикова, страхотни генеколози са, но Ташков също е хард, той също ще те нахули но поне може да си сигурна че ще ти даде най-правилния съвет. Арабаджикова ще те успокои пък и ще поеме всякакви премерени рискове. Но принципно най-добре в Майчин Дом да се следиш там са специалисти по проблемни бременности но са много неприятни хора:)

# 468
  • Мнения: 1 716
Eма, на мен лекари ми го потвърдиха това с аборта. Аз не питах защо, просто ми беше голямо облекчение не само, че не трябва да го правя, но и че няма и да ми се наложи.

+1 за Хедра. След МД дойде вкъщи, около 3 часа ми помага, обяснява неща не само за кърменето, ами всичко, практически помага, упражнява, много нежна, комуникативна, информирана, жена-разкош. Направи всичко, за да ми помогне. Просто чак след изписването си запазих час, първия възможен беше за след 2 седмици... и до тогава нещата бяха вече много зле.

Първия ми преглед ще ви кажа как протече. Установиха ми бременността с ехограф и ми казаха да отида в манипулационната на Х етаж за аборт, документите съм щяла да подпиша там. Изтръпнах, казвам ви, нито уводи, нито обяснения, нищо, просто бягай там и чакай да дойда, все едно нямам друга опция. Бях в шок.

# 469
  • Мнения: 1 639
Eма, на мен лекари ми го потвърдиха това с аборта. Аз не питах защо, просто ми беше голямо облекчение не само, че не трябва да го правя, но и че няма и да ми се наложи.

+1 за Хедра. След МД дойде вкъщи, около 3 часа ми помага, обяснява неща не само за кърменето, ами всичко, практически помага, упражнява, много нежна, комуникативна, информирана, жена-разкош.

Първия ми преглед ще ви кажа как протече. Установиха ми бременността с ехограф и ми казаха да отида в манипулационната на Х етаж за аборт, документите съм щяла да подпиша там. Изтръпнах, казвам ви, нито уводи, нито обяснения, нищо, просто бягай там и чакай да дойда, все едно нямам друга опция. Бях в шок.
чакай бе нали са ти казали че не е ок аборт да правиш,що са те пратили за аборт? Добре де моля те и ти ме успокой мен, нали ако много в началото се хване може да се направи аборт без проблем след секцио, сигурно е ъпсурдно това което говоря но наистина много ме е страх, немога да си представя още едно бебе сега ...

# 470
  • Мнения: 1 716
Ема, това беше на първия ми преглед, аз отказах и отидох при други гинеколози - в МД и Фемина и там потвърдиха това, което ти ми каза, че не е препоръчително. Не съм питала подробности кога може да се абортира, защото не искам дори да мисля за това, много ми е гадно. Най-добре се обади на гинеколог и питай за опциите в такъв случай, не смея да давам съвети.

Иначе жената, която ми установи бременността, настояваше веднага да го махна.

# 471
  • Мнения: 766
Д-р Колева! Много ми@ ла беше с мен.

За кърменето - да, ще трябва, но не знам как се спира...

Д-р. Колева е майка на д-р. Дончева, която ме изражда, страхотни са и двете.

# 472
  • София
  • Мнения: 5 606
Леле ужас, как така изпращат директно за аборт. Аз съм в шок. Радвам се, че си попаднала на добър лекар, Джони.
Мерси за препоръките за Хедра, аз също съм чела блога и, но бях забравила. Ще и кажа.

Аз много искам второ детенце, но както казах вече, в момента нямаме възможност да гледаме. Ще трябва да минат едни 4-5г, за да се решим. То каквото е писано де..

# 473
  • Мнения: 1 872
От международно сертифицираните консултанти лично препоръчвам Ася Демирева. Като дойде у нас бебо беше засукал, но така ме беше разранил, че изпадах в ужас преди всяко кърмене. Помогна ми много със съвети за пози (установи, че съм със силна струя и наведените над бебето пози го давят) и ме успокои психически.

Вариант е и д-р Анета Попиванова (неонатолог от Майчин Дом). Тя също е международно сертифициран консултант.

Кърменето по време на бременност не е невъзможно, но освен контракциите през първите месеци може да е много болезнено, а после май кърмата се превръща в коластра.

# 474
  • София
  • Мнения: 5 606
Благодаря ви много момичета.

И да ви подсетя за черния петък в Хиполенд.

# 475
  • Мнения: X
аз днеска съм се разписала и това е, Жанчето пак ще ме хули:)))))

А ся де! Кога съм те хулила ? Всеки да си пише колкото си иска, само като пускаш по пет поредни поста съм се обаждала, иначе и аз съм обсебвала темата няколко пъти, така че публикувай си айляшката Laughing

# 476
  • Мнения: 1 639
аз днеска съм се разписала и това е, Жанчето пак ще ме хули:)))))

А ся де! Кога съм те хулила ? Всеки да си пише колкото си иска, само като пускаш по пет поредни поста съм се обаждала, иначе и аз съм обсебвала темата няколко пъти, така че публикувай си айляшката Laughing
хаха, много често не влизам по цели дни и като тръгна да чета си намислям 100 неща които да кажа и после като пиша вече съм ги забравила, и често се сещам след това:)

# 477
  • Мнения: 18 269
Мойта Ревли пак е в ревлива фаза. Заспива трудно, снощи си измисли игричка - вади си биби от устата, мята го през решетките и започва да реве. Като го взема и отида да го измия (още го правя, сама на себе си се чудя) започва да реве два пъти по-силно. И като ѝ го дам, хайде наново. Не дава на никой да я отдалечи от мен, освен на ММ и голямата щерка. Това баби, дядовци, не могат да ѝ се зарадват дори, че ако не е на кеф реве и ако я заговорят. Какво е такова чудо, не знам. Голямата ми от бебе е супер комуникативна, т’ва малкото - мам-мам-мам и точка.

Дописвам - днес ми предложиха работа, от време на време за ден. Идеално би ми дошло - да не губя форма, а и доход...Как да стане, като за да поспи час навън майка ми се крие зад количката да не види, че е с някой друг.

# 478
  • Мнения: 1 639
Оф, Попи, това хем е яко щото си е готино когато виждаш бебока как си е привързан към теб и ти се радва, хем в един момент става мега обременяващо. Моите и двете да чукам на дърво са ок с всякакви хора, онзи ден в парка съм го гушнала и по алеята минават хора, той прави чупки стойки хили им се, хората спират да му се радват , той такива усмивки им праска че е неудържим хахаха. С мойте две приятелки редовно им го оставям да ходя да си взема кафе и той ме гледа как се отдалечавам учуден но не и страдащ:) Иначе като нещо е гладен или не е на кеф и ме търси с поглед и като ме види почва да се жалва:) Вчера вечерта в 11 часа се събуди, той често го прави но пак заспива но аз бях в настроение и големия се напъха в леглото му хахаха и голям смях до 11 и 30, после обаче му викам лягай че е късно и той доброшан си заспа:)))

# 479
  • Мнения: 406
Кърменето по време на бременността е ок, контракции от него могат да се случат чак към 6ти месец, защото тогава реално матката при бременност започва да се влияе от окситоцина.

Joony, съжалявам за това, което ти се е случило при установяване на бременността! Това е свинско и варварско! Имам няколко познати с породени деца след секцио, тандемно кърмещи. Всичко ще е наред! Много се радвам щ, че Колева ти е допаднала, аз раждах с нея и я обожавам. Невероятна е, страхотен специалист, честно казано нямам търпение да започна да я виждам по-често дай Боже, след няколко месеца!

Иначе аз съм от майките, които не толерират боклуци на площадките. Точно защото са общи и не е редно. Eма, имаш алергично дете, би трябвало най-добре да разбираш защо е тъпо да се разнасят снаксове и други глупости.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 16:38 от joaniki

Общи условия

Активация на акаунт