Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 772
  • 789
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 716
Попи, и аз се смея на моменти. Но и доки каза, че е пораснала на см, като обиколко и дължина, нищо, че на кг сме 100 грама отгоре. Права си, не трябва да се притеснявам, ама на.

Пийкок, като взечеш бнджи да кажеш доволна ли си :Д

# 676
  • Мнения: 766
Спокойно Джони и моята като стисне устата и край. А пък зеленчуковите пюрета, с много мъка изяжда едно и не винаги. Обича само броколи. Майка ми казва, че и ние сме били такива с пюретата, но като сме минали на кухня сме си яли. Аз вече не насилвам, детето уплах имаше и реших да не я стресирам. Колкото толкова. Качила е за 40 дни само 300гр. и в момента тежи 7.700 и е 70см. Мен друго ме притеснява левкоцитите и са 12.7.и според стойностите са високи. Педи я нямаше нещо тия дни и ще видя какво ще каже. Хемоглобинът и е 133 и пак ми се струва висок, някой по-компетентен да се изкаже, моля. Не знам вече, аз ли параноясах или ....На мъжът ми брат му е много зле и в болница, леля им почина февруари и аз само се вторачвам в детето, дано да си въобразявам.

# 677
  • Мнения: 1 716
Цвети, всеки се психясва за едно или друго, старай се по-позитивно и така, че децата усещат. Аз не знам за бебета какви са референтните стойности, като ти разяснят пиши, дано взсичко е наред.

# 678
  • София
  • Мнения: 245
Ние май сме най-малки на кг. Последно я мерих 6600 гр. Но пък на дължина расте почти 69 см. Grinning
Висока като майка си (аз съм 179 см. )
Относно яденето все още няма заместено хранене - яде пюре на обяд и следобед но и давам 2 лъжички мляко.
Въвела съм зеленчуци, плод, оризова каша и месо заешко и пуешко. Сега ще стартирам жълтък.

# 679
  • Мнения: 1 872
На бебчо му излиза зъбче. Жули ми долния венец. Покрай това от 1 седмица "стачкува" срещу пюретата. Правя му разни зеленчукови кюфтенца, за да си чеше зъбите с тях. Не изяжда много, ама успях да му пробутам и картофи, желтък и пуешко в кюфтенцата (и трите хич не ги обича на пюре).

Той последния месец (докато ядеше пюрета и каши) качи 700 гр, ама още е дребосъчко - 7,700гр и 67 см.

Нищо, че е мъничък, не го насилвам. В кърмата има достатъчно калории. Само гледам да си хапва по малко от богатите на желязо храни.

# 680
  • Мнения: 18 420
Малдини, рецепта за кюфтенца, моля. Blush Ти даде ли ягоди в крайна сметка? Аз днес обелих от семките и “изкормих” три дребни ягоди и ги метнах на решетката при ябълката. Въпреки че от ягодите почти нищо не остана, пюрето стана супер ароматно. Очаквах да го хапне с охота, ама се обърках, назлъндисваше му се.

# 681
  • Мнения: 35 109
Аз днес дадох малко пюре от череши. Хареса му

# 682
  • Мнения: X
И аз онзи ден дадох череши, лапаше здраво. Сега като се наспи ще яде круша с череши и банан, предполагам, че едвам ще смогна да пълня лъжицата Grinning

Малдини, чакам и аз рецептата. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 325
Излязоха ни част от изследванията,хемоглобинът е нисък 109,левкоцити са ни 8.5,и това което ме притеснява е урина седимент пише 7-8 левкоцити,вече се побърках с това дете.Ще звъня утре да видя какво ще каже,да излязат и другите,че и за алергия уж ни пуска заради запушеният нос.

# 684
  • Мнения: 267
7,7/69 см - +440 гр - вършат работа пюретата:)))
Само жълтъка ми остана и все ме мързи да се занимавам да го въвеждам.
Инак вече е яла торта, череши, ягоди, кайсии, сладолед, агнешка супа🤣
Вече е с 4-ри зъба.Дъвче корички хляб.
Другата седмица се мобилизирам да гомвъведа и по- другата записвам на кухня, че тия пюрета ме разсипаха😁
Стои седнала доста стабилно и откарва и по час в кошарата заобиколена от играчки.
Помощ, как да махна нощните хранения?През деня не суче, но вечер си наваксва-ужасно ми се спи и ми е по- лесно...ама не е ок за зъбите, та ще трябва да се прежаля седмица -две да не спя, а да се разнасяме.Някой с по- лесна рецепта?Водата не е опция- не пие вода.

# 685
  • София
  • Мнения: 685
Аз с нощното ядене изобщо няма да се мъча, по-лесно ми е да дам мляко, а и сега ги мъчат много зъбите и особено нощно време и като пият мляко се успокояват. Мони яде по 2 пъти на нощ, отделно ставам по 37282726 пъти за бибата. Аз съм пила кис.мляко до 3 годишна и нямам 1 кариес или пломба. Не казвам, че е правилно, но има деца и деца...
Joony,  ние сме с бънджи x-factor , взех го от продавалника 2ра ръка иии малкия много се кефи, аз също хаха

# 686
  • Мнения: 35 109
Признавам, че нямах нерви да чопля люспата на черешата. Пасирах и притрих през сито. Дали според вас ще има някакъв проблем?
След тая зелена чушка направо е голям бомбаж днес Simple Smile

# 687
  • Мнения: 1 716
Признавам, че нямах нерви да чопля люспата на черешата. Пасирах и притрих през сито. Дали според вас ще има някакъв проблем?
След тая зелена чушка направо е голям бомбаж днес Simple Smile
Не, аз даже само пасирах. Изяде си го и нищо и нямаше.

# 688
  • Мнения: 1 872
Не съм дала още ягоди, защото още не съм намерила такива дето аз бих ги яла с кеф. Май ще се ходи до пазара, който АлександраТ препоръча.

"Кюфтетата"
- 1 средно голям пащърнак
- 1 морков
- за спойка: 1/2 пюре от пуешко (от тези на Гербер) или жълтък
- лъжичка гхи (мазнината прави всичко по-вкусно)
Пащърнакът и морковите ги "смилам" в пасатора (мързи ме да ги стържа на ренде) и после ги смесвам с пюрето/жълтъка. След това пека на средно загрята фурна върху хартия за печене  (не помня колко време, защото вчера вкъщи беше голяма какафония, докато готвех).

Като ги правех ми се стори, че само с жълтък не се оформят добре, ама си останаха цели при запичането. Тези с пуешкото бяха една идея по-мекички накрая.

Оформям ги с размерите на кюфте за скара/голяма бисквита. Трябва да са по-големи от юмручето на детето, за да може да ги хване, и сравнително плоски, за да се изпекат добре.

Алтернатива: намачкан варен картоф вместо морков и пащърнак (правила съм само с яйце от тия). Така успях да му пробутам жълтък и картоф - той и на двете много се муси в пюретата.

Не ми пречи нощното кърмене, а изродите абитуренти дето викат пред дискотеките по цяла нощ (дискотеките са шумоизолирани и музиката не се чува). Бебо си заспива като цокне, ама аз не мога.
 

# 689
  • Мнения: 18 420
Много благодаря. Ще се ядат кюфтаци у нас тия дни. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт