Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 3

  • 67 573
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Скрит текст:
Елора, ние май наистина си внушаваме разни работи Grinning Ти се виждаш още като дебела, а хората ти казват, че не си. Аз пък днес сутринта след моите размисли и страсти отидох да си запиша час на козметик за масажи на лицето и най-вече подбрадичката, дето ми се струва, че ми виси. И тя ми каза, че нищо ми нямало, ама ще ми прибере парите де Grinning Ох, луда работа, какви странни грижи напоследък, а пък като се сетя в началото какви бяха... сегашното са бели кахъри. Бих обобщила за себе си, че първите два месеца бяха наистина трудни - шока от диагнозата, спирането на храна, която обичах, насилственото движение, малко проблеми със здравето. И изведнъж всичко това отмина. Леко ми е, вкусно ми е и сега каквото си ям, настроението и самочувствието ми се повишиха, абе въобще да ме пита някой какво съм чакала толкова години.
Сега планирам още малко да сваля и да откажа вече и цигарите. При предишните отказвания нямах проблем с желанието за пушене - такова просто отсъстваше, но качвах много килограми и нарочно пропушвах отново.
Скрит текст:
Този път по-комплексно ще подходя: от една страна с този режим не виждам как мога да кача, от друга смятам да увелича и движението. Преди като ги спирах и кожата ми живваше, дано и сега така да стане.
Аз започнах ВМ НВХ март 2016, отказах цигарите август същата година.Не само не качих кг, а отслабването си продължи по "етапния ред".
Кг се качват не от спирането на цигарите (макар че имаше и някакво химично обяснение за това), а защото човек започва да замества пушенето с похапване.Т.е., навикът да има нещо в устата през половин час (без значение цигара или храна) го събаря.

# 256
  • Мнения: 18 014
Отказах цигарите реди 5 години, не напълнях тогава, а 2-3 години по- късно, но при мен съвпадна с аденом на хипофизата, така че не знам от кое се случи точно

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Здравейте момичета. Simple Smile
Скоро ми откриха ИР и ми изписаха Сиофор и Л-тироксин.Правим опити за бебе и TSH е 3,7,а трябва да е до 2,за да забременея успешно.
Ендокринолога ми каза да спра само сладкото,за да спадне инсулина.След 3 седмици ще ходя на изследвания за ТСХ-то и пролактина.Аг-то има съмнения и за ПКСЯ.
Въпроса ми е с режима НВ-ВМИ ще успея ли да повлияя на резултатите и лечението?
Имам в рода диабетици с тип 2.За сега нямам диабет,но искам да го предотвратя докато не се е стигнало до там.Висока съм 178 и в момента съм 76кг.Готова съм да се лиша от каквото трябва само и само да се оправя.

# 258
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Здравейте момичета. Simple Smile
Скоро ми откриха ИР и ми изписаха Сиофор и Л-тироксин.Правим опити за бебе и TSH е 3,7,а трябва да е до 2,за да забременея успешно.
Ендокринолога ми каза да спра само сладкото,за да спадне инсулина.След 3 седмици ще ходя на изследвания за ТСХ-то и пролактина.Аг-то има съмнения и за ПКСЯ.
Въпроса ми е с режима НВ-ВМИ ще успея ли да повлияя на резултатите и лечението?
Имам в рода диабетици с тип 2.За сега нямам диабет,но искам да го предотвратя докато не се е стигнало до там.Висока съм 178 и в момента съм 76кг.Готова съм да се лиша от каквото трябва само и само да се оправя.


Не е добра идея бременна и ВМ, имаш нужда от разнообразна храна. Иначе сладко не ти трябва по никаква причина Simple Smile

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Галактическа принцеса,все още не съм бременна,но правим опити.

# 260
  • Мнения: 5 459
За да не висне кожата трябва да се маже обилно с кремове.

# 261
  • Мнения: 2 124
Хрисии, диета и спорт, това е. Изключваш плътните въглехидрати, хапваш малко количество плодове, голямо количество зеленчуци без скорбяла, оптимално количество немазни протеини и полезни мазнини в малки количества /зехтин, маслини, бадеми, авокадо/. Принципно е добре за една бременност по-малкото стартиращи килограми, за да не се товарят излишно сърце, бъбреци, кости и т.н. А и през самата бременност /пожелавам ти бързо да се случи/ да не се обездвижваш, а дори напротив - всекидневните разходки са задължителни /ако няма противопоказания/ и дори няма и да качиш много килограми, за да не се стига до неприятни моменти и състояния.

# 262
  • Мнения: 32 142
За да не висне кожата трябва да се маже обилно с кремове.

Какви кремове? Аз не се мажа. Досега не съм. Може би не е късно да почна.

# 263
  • Мнения: 3 157
Да,бе,кремове-как точно един вазелин ще накара една виснала кожа да се свие/изчезне?Спорт си трябва,не кремове.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 848
Да,бе,кремове-как точно един вазелин ще накара една виснала кожа да се свие/изчезне?Спорт си трябва,не кремове.

важно е да се подобри еластичността на кожата - ако не е еластична, трудно ще се прибере. спортът помага, но може и крем - хидратиращ, подхранващ, стягащ, с колаген и т.н.

# 265
  • Мнения: 5 459
Ами тя кожата не се маже вече като е виснала, а още като се предприеме диета.
Още преди да стана такава дебелана, съм имала моменти на покачване по 5-10 килограма и после скоростното им сваляне и винаги съм ползвала кремове против стрии и за еластична кожа и не съм имала проблеми.

# 266
  • Мнения: 2 502
Бъди сигурна,че не е от кремовете.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Хрисии, диета и спорт, това е. Изключваш плътните въглехидрати, хапваш малко количество плодове, голямо количество зеленчуци без скорбяла, оптимално количество немазни протеини и полезни мазнини в малки количества /зехтин, маслини, бадеми, авокадо/. Принципно е добре за една бременност по-малкото стартиращи килограми, за да не се товарят излишно сърце, бъбреци, кости и т.н. А и през самата бременност /пожелавам ти бързо да се случи/ да не се обездвижваш, а дори напротив - всекидневните разходки са задължителни /ако няма противопоказания/ и дори няма и да качиш много килограми, за да не се стига до неприятни моменти и състояния.

С предишната бременност за 7 месеца бях качила 7кг,а от болницата излезнах минус 10кг.За жалост всичко завърши зле за бебето,и сега ще започваме да опитваме за второ.Дай Боже до изкарам до 9-я месец и всичко да е добре.Лекарите ми препоръчаха да отслабна до следващата бременност,за да се чувствам добре и да не настъпват проблеми.А това с ИР и високото ТСХ явно се отключи след преживяното на стресова основа.Преди това не съм имала проблеми.Сега от 2 седмици се храна НВ-ВМИ,наблягам на салати,мляко,месо,млечни продукти.Само трябва и бадеми и шам фъстък да си взема,защото четох,че били полезни за ИР.до момента съм свали около 3кг и се чувствам добре,не ме гони глад за сладко.

# 268
  • Мнения: 32 142
Хриси, като писа за ядките се сетих да пиша за тях.
Закуската ми от 2 години са сурови семена с малко овесени ядки. Писала съм.
Но наскоро разбрах, че суровите семена трябва да се киснат. Имало фотинова киселина и някакви инхибитори, които пречат за усвояване на витамините и може да създадат проблеми. Аз не го знаех.
Все пак да кажа, че суровите ядки е хубаво да се киснат предварително, минимум половин час.
Аз даже от вечерта вече съм почнала да ги кисна.

http://zdravoslovno.imamproblem.com/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0% … 0%B4%D0%B8%D0%BC/

https://vivata.bg/soaking-nuts-seeds

# 269
  • Мнения: 25 761
Ето тук една таблица, в която е отразено по колко време трябва да се накисват различните ядки и семена:



Общи условия

Активация на акаунт