Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 3

  • 67 756
  • 762
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 6 007
Аз например обичам около 10-15 мл бяло вино с 200 мл газирана вода и лимонче. Не ми е необходимост, а нискокалорично удоволствие. Иначе, употребата ми на газирани безалкохолни и преди се свеждаше до 1 годишно.

# 241
  • Мнения: 164
Добро утро и от мен, не сте много активни, но нищо. Минава този път да се похваля, въпреки кафето с малко захар като цяло за седмицата имам сериозен  минус. Явно съм задържала. Показа ми кантара за 7 дена -1.9, това ми се вижда много, не че се оплаквам. Просто ме е страх сега да няма +. Тук съм, следя и чета.

# 242
  • Мнения: 4 042
Аз си поддържам темпото, на седмица по килограм. И също имам притеснения, но от друго естество - да не ми висне сега пък кожата Grinning В началото, естествено, свалях предимно от краката, винаги така е било, там, където най-малко имам нужда. По някое време най-после почнах да свалям и от гадните мазнини около корема. Забелязвам, че сега там ми стои наистина леко отпусната кожата. Под брадичката също леко отпусната, като я повдигна нагоре с ръка и се бръчка. Дали ще се стегне след време или ще е малко сложно, при положение, че съм на 45?

# 243
  • софия
  • Мнения: 4 180
Идвам да се похваля, че успях да се вкарам пак в режима -след мнгото нарушения предните месеци вече 2 седмици го спазвам абсолютно стриктно и съм доволна. Позаслабнала съм леко, не съм сигурна колко точно,защото кантарът ми нещо не работи,трябва да го сменя с нов, но по дрешките усещам ,че има лека разлика. Сега като не съм яла нищо непозволено две седмици и си пия редовно хапчетата ми е по-лесно, не ми се дояждат сладкиши и тестени неща както преди това. Дано продължа така  Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 164
И мен определено ме притеснява увисването на кожата, може би е нужен спорт за стягане. Аз ходя два пъти седмично на народни танци,  но си мисля, че с това бих стегнала само краката.  Не знам мацките с повечко свалени кг да споделят опит.

# 245
  • Мнения: 4 042
Идвам да се похваля, че успях да се вкарам пак в режима -след мнгото нарушения предните месеци вече 2 седмици го спазвам абсолютно стриктно и съм доволна. Позаслабнала съм леко, не съм сигурна колко точно,защото кантарът ми нещо не работи,трябва да го сменя с нов, но по дрешките усещам ,че има лека разлика. Сега като не съм яла нищо непозволено две седмици и си пия редовно хапчетата ми е по-лесно, не ми се дояждат сладкиши и тестени неща както преди това. Дано продължа така  Rolling Eyes
Браво! По принцип препоръчват да си следим и мерките, не само килограмите, но аз за съжаление това не го правя. По дрехите обаче забелязвам, че понякога имам такива периоди, когато не свалям кой знае колко като килограми, но осезаемо обемите се губят. Малко по-напред писах, че постоянно си купувам нови дрехи с по-малък номер, да си се радвам на визията, обаче честно казано взех да се замислям напоследък... Тъкмо се харесам в нещо и си го купя, и мине не мине време и почна да плувам в него. И край, не ми харесва да го нося, а тя дрехата още нова. Тия дни съм така, всичко ново, което ми е два номера по-надолу от първоначалната номерация, вече ми е голямо. Сега дали да минавам още един номер надолу или да чакам да станат два?.. Не знам вече. Със спортните облекла е лесно, трикото обира и не стои като чувал, ама на работа нося сака и панталони и е много грозно като не са ти по размер... Ех, имало си кахъри и в това да слабееш Simple Smile

# 246
  • Мнения: 6 392
Аз си купих много яки панталони в края на януари, с излизането на първите пролетни колекции, като си правех сметката, че тук в Италия пролетта идва много бързо. Да, ама тази година се заточи една студена и дъждовна пролет, досущ зима. Към днешна дата, когато най-сетне доживяхме до 20+ градуса, панталоните са ми широки. Радвам се, разбира се, ама и за панталоните ми е мъчно. Държа ги с етикетите и ще търся на кого да ги подаря.

# 247
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 122
И аз се включвам при вас, от година със сиофор и диета свалих 12 кг. сега си направих изследване /за първи път ми пуснаха с натоварване с глюкоза/ и да попитам стоиности за
 инсулин ри 0 мин. - 8,6 на 120 мин. 38,4
кръвна захар 0 мин. -4,75 -на 120 мин . 4,61
гликиран хемоглобин 4,8
TSH -1,82  / пия елтироксин 75 мг/
Тази стойност на инсулина след натоварване висока ли е ?

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 16:44 от Ju Li

# 248
  • София
  • Мнения: 4 494

Искам да се върна малко назад в темата, че ви изпуснах за няколко дни. Въпросът ми е относно Газираната вода и това как решихте че е вредна и я наредихте наред с газираните напитки? Че чак и сол сложихте в състава и. Говоря за обикновенна газирана вода /например Девин Еър, нямам предвид тези води с вкус на лимон или плодове/ - никъде в състава и не открих сол, гадирана вода може да има флуор ако е минерална и самата минерална вода съдържа флуор, но той е в количество много по-малко от това което например има в пастата ви за зъби. Най-върлите противници на газираната вода - моля да ми дадете линк да видя кои са вредните води. Сега разгледах етикетите на 3 води /толкова има в павилиона до работата ми/ и не видях нещо толкова страшно описано на етикета. Според по-вредно е приема на вода от пластмасово шише стояло на слънце, отколкото епизодичен прием на обикновенна трапезна или минерална газирана вода. Аз например си позволявам от време на време газирана вода и вътре в нея си добавям резенче лимон и щипка джинджифил - глезотиии
Сменете Девин Еар, с газирана вода "Михалково", защото е естествено газирана минерална вода, дори я разгазират за да я продават, докато Девин Еар е изкуствено газирана. Аз не съм против газираната вода, обаче най-вкусна ми е Княз Милош (сръбска) дори отслабвам от нея.

В газираната вода на Швепс има сол, пише го на етикета. Доколкото прочетох и Михалково я догазират.

Проблемът не е, че съдържат сол. Просто човек трябва да чете етикета и да си прави сметка за дневното количество сол, което приема. Защото, ако е като мен, като ям солен суджук и пия газирана вода, положението става лошо. Уж пия вода, за да компенсирам повечето сол, а то и във водата има сол.
Има достатъчно други марки води които нямат сол. Аз мога да изпия един литър вода и не мога да се напия, подувами се корема , започва да ме боли и още ми се пие "нещо". А като изпия една чаша сода ми се утолява жаждата. Ще пробвам и тази на михалково и Княз Милош /тази не съм я виждала дори/. Аз харесах девин еър защото не е толкова силно газирана като Горна баня. А на швепс нямам спомен как е - не съм купувала много отдавна, затова и нямам спомен какво пише на етикета.
Спомних си, че едно време даже имаше едни руски неща ... сифон - с който в къщи си правехме газирана вода - слагаш чешмяна вода /тогава/ едно балонче пълно с въглероден диоксид и леко се натягаше и ставаше страхотна газирана вода, даже така си правех лимонада - изцеден лимон или някакъв сироп и си сипвах газирана вода ...... разкошшш.
Иначе и аз сега лятото от време на време си правя - малко сухо бяло вино, газирана вода и няколко лимона - ммммм страхотна разхладителна напитка

# 249
  • Мнения: 6 392
Аз да си продължа излиянията от предния постинг. След като ожалих панталоните, си спомних, че на дъното на гардероба пък имам едни други, купувани миналата година по интернет с някакъв американски размер 8. Изобщо не ми е позната тази номерация и уж бях гледала някакви таблици, но категорично се бях объркала и ми бяха възтесни Grin, но днес ги облякох съвсем спокойно. Даже, добре че се сетих, че щях да взема да пропусна момента.

Другото е, че днес за първи път пробвах кафе с масло, за което съм чела от вас. Откровено казано, представях си маслото на локвичка отгоре и ми звучеше като безподобна гадост, докато не разбрах, че се разбива в блендер. Simple Smile))) Не е лошо, ще го пробвам някой път пак. Обаче искам да си сверя за количеството. На няколо места прочетох за 2 супени лъжици. Честно казано, не знам как загребвах, сигурно грешно, ама като го премерих (аз всичко меря, така ми е по-ясно), това бяха 40 грама?! Може ли някой да ми каже приемливото количество в грамаж?

# 250
  • Мнения: 32 472
Аз си поддържам темпото, на седмица по килограм. И също имам притеснения, но от друго естество - да не ми висне сега пък кожата Grinning В началото, естествено, свалях предимно от краката, винаги така е било, там, където най-малко имам нужда. По някое време най-после почнах да свалям и от гадните мазнини около корема. Забелязвам, че сега там ми стои наистина леко отпусната кожата. Под брадичката също леко отпусната, като я повдигна нагоре с ръка и се бръчка. Дали ще се стегне след време или ще е малко сложно, при положение, че съм на 45?

Минавам да се отчета за увисналата кожа.
Засега не забелязвам чак такова увисване. Но може би защото аз съм отслабвала бавно. Стрии обаче имам.Какво да ги правя, аз съм си ги отгледала.  Laughing
Корема като бях 110 си беше огромен и виснал. Някой ми беше казал за да не ми увисне много, трябва да пия повече вода, повече гимнастика и да отслабвам бавно. Особено третото.
Като бях с многото кила кожата на ръцете в горната част беше супер увиснала и естествено имах огромна ръка.  Laughing Сега виси много малко и се е прибрало. На гушата не ми виси. Имах преди не двойна, а тройна брадичка, сега имам нормална брадичка.
Корема сега е много по-малък и прибран. Но имам корем. За мен е виснал, но според майка ми не е виснал, а се е прибрал и като съм отслабнела още, щял да се прибере.Казва, че било малко коремче, а не като преди. Показах го и на една приятелка, и тя вика, че не бил виснал. Пък аз все го виждам огромен и виснал. Ама имам още. Вече съм 74 кила вечер, а сутрин 73  Laughing

# 251
  • Мнения: X
Елора, благодаря ти за споделянето!.

# 252
  • Мнения: 32 472
Абе не очаквам като отслабна напълно да ми е идеален, гладък и перфектен корема.
Като стана 65 пак ще се отчета.  Laughing

# 253
  • Мнения: 4 042
Елора, ние май наистина си внушаваме разни работи Grinning Ти се виждаш още като дебела, а хората ти казват, че не си. Аз пък днес сутринта след моите размисли и страсти отидох да си запиша час на козметик за масажи на лицето и най-вече подбрадичката, дето ми се струва, че ми виси. И тя ми каза, че нищо ми нямало, ама ще ми прибере парите де Grinning Ох, луда работа, какви странни грижи напоследък, а пък като се сетя в началото какви бяха... сегашното са бели кахъри. Бих обобщила за себе си, че първите два месеца бяха наистина трудни - шока от диагнозата, спирането на храна, която обичах, насилственото движение, малко проблеми със здравето. И изведнъж всичко това отмина. Леко ми е, вкусно ми е и сега каквото си ям, настроението и самочувствието ми се повишиха, абе въобще да ме пита някой какво съм чакала толкова години. Сега планирам още малко да сваля и да откажа вече и цигарите. При предишните отказвания нямах проблем с желанието за пушене - такова просто отсъстваше, но качвах много килограми и нарочно пропушвах отново. Този път по-комплексно ще подходя: от една страна с този режим не виждам как мога да кача, от друга смятам да увелича и движението. Преди като ги спирах и кожата ми живваше, дано и сега така да стане.

# 254
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Аз пък така съм се отпуснала последните няколко седмици, че чак ми идва сама да се напляскам.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт