Фебрилен гърч

  • 13 058
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
@Angela
От енцефалит-не. Те предпазват от най-честите форми на бактериален менингит при деца.
Акт-Хиб е задължителна във всички страни в Европа и САЩ от повече от 15 години.
Превенар е задължителен за САЩ от 3-4 години, а за Европа от 2005.
Противоменигококовата ваксина за деца над 4 месеца е в обръщение от 2002.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
.................................................................
ако някой знае за свещички или такова в тубички ,което се продава в БГ-МОЛЯ ВЕДНАГА ДА МИ КАЖЕ!

Такива тубички в БГ няма. Трябва да ти донесат от някъде ,където има Диазепам за ректално приложение.
На нас ни изписаха ампула, докато ми донесат тубичката.

Също така ми казаха ,че Фенобарбитал не се произвежда вече.

# 32
  • Мнения: 2 119
.................................................................
ако някой знае за свещички или такова в тубички ,което се продава в БГ-МОЛЯ ВЕДНАГА ДА МИ КАЖЕ!

Такива тубички в БГ няма. Трябва да ти донесат от някъде ,където има Диазепам за ректално приложение.

донесоха ми от Австрия и имам за сега ама все пак да съм подготвена ако се наложи пак да купувам

# 33
  • София
  • Мнения: 2 958
.......
то като се шАшна само  до това ще ми е да разрежа хапчето и да му го дам-и как извинете се дава хапче на дете в гърч? каК му го слагаш в устата и как виждаш глътнало ли го е??
 .....

Хапчето се дава при повишаване на Т , за да предпази от гърч , а не по време на гърч.
Но както казва Бърди , превантивната мярка не е желателна. Мен също ме плаши този вариант.На собствен риск не съм давала превантивно Диазепам, когато беше болен миналата седмица. Доктора като разбра , щеше да ме линчува! Как можело да действам на своя глава?Явно не ме било страх от гърч...и ей такива глупости.... Tired Искаше да му давам сутрин и вечер  по 1/4 Диазепам при Т 37,1 до 37,5  Rolling Eyes Ами не му дадох.....

# 34
  • Мнения: 8 585
@StaM

НЕ СЕ ДАВА ДИАЗЕПАМ ПО ТОЗИ НАЧИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма "профилактика" на гърча, тъй като изобщо не е сигурна появата му при следващите температурни епизоди (за деца с обикновени фебрилни гърчове). Само грижи за свалянето на температурата са нужни и ректален Диазепам.

 ooooh!

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 11:59 от Birdie

# 35
  • Мнения: 2 119
и аз не дадох Диазепам-ама на мен ми казаха ако вдигне над 38.5 тогава.
Знам, че трябва превантивно-преди да направи гърч ... но и за като теб .. на своя глава .... както писах стигнахме до 39 почти,но ваната свали бързо за 15-20 мин на 38 и аз се поуспокоих .. иначе вече го бях приготвила ...моята лекарка го дава по-спокойно де - не ми се е карала-тя е оптимистка,че това вече няма да му се случи и че нямало нищо страшно... Tired само аз си знам

# 36
  • Мнения: 2 119
НЕ СЕ ДАВА ДИАЗЕПАМ ПО ТОЗИ НАЧИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма "профилактика" на гърча, тъй като изобщо не е сигурна появата му при следващите температурни епизоди (за деца с обикновени фебрилни гърчове). Само грижи за свалянето на температурата са нужни и ректален Диазепам.

 ooooh!
ми като се замислих  логично стигнах до това ,което и ти казваш-не се знае дали ще има гърч за да го дам .... ами ако след 3 часа пак двигне пак ли да дам и след още 5 пак ли ... ми аз ще го дрогирам ....
Благодаря ти за това,че се включи в нашата тема компетентно!  bouquet
А  защо някой деца правят гърч и на 38.2 примерно? Моята лекрака ми обясни,че защото вдигат много рязко-така ли е?Че изобщо гърча е последствие от рязко вдигане на Т, а не от подържане дълго време на Т-така ли е?

# 37
  • София
  • Мнения: 2 958
Да ,така е.От рязкото вдигане на Т. Така ми казаха всички лекари.

Благодаря ,Бърди! И аз съм на същото мнение!
Особено като прочетох в упътването на лекарството ,че при редовно даване на Диазепам на малки деца , може да се констатират трайни увреждания  след няколко години ....

# 38
  • София
  • Мнения: 1 941
@Angela
От енцефалит-не. Те предпазват от най-честите форми на бактериален менингит при деца.
Акт-Хиб е задължителна във всички страни в Европа и САЩ от повече от 15 години.
Превенар е задължителен за САЩ от 3-4 години, а за Европа от 2005.
Противоменигококовата ваксина за деца над 4 месеца е в обръщение от 2002.
Благодаря за отговора. Интересувах се по-скоро за вирусните форми на менингити и енцефалити. Явно предпазване няма.

# 39
  • Мнения: 1 883
Всичко е индивидуално . Явно наистина е от рязкото вдигане на ТП , защото преди да направе гърча 5 минутки , премерих беше 38 .5 , само отидах до банята напълних ваничка и като тръгна татко й да я вдига започна гърча . Тъй като живеем срещу Бърза помощ на 2 рата минута бяхме там - ректално и сложиха Диазепам и й премериха ТП - 39.9 ........Вдигноло я е за 5-7 минути ooooh!Личната ни изписа Диазепам , но и аз като си помисля , че докато отворя ампулата ,сипя в спринцовката.......

Имам една молба към мамите които са се " снабдили " със свещички Диазепам - Praynig моля ви продайте ми една /за успокоение/ , тъй като няма кого да помоля да ми купи от чужбина Praynig
Дано НИКОГА не се налага да го използвам , но да го имам в аптечката   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 883
и аз не дадох Диазепам-ама на мен ми казаха ако вдигне над 38.5 тогава.
Знам, че трябва превантивно-преди да направи гърч ... но и за като теб .. на своя глава .... както писах стигнахме до 39 почти,но ваната свали бързо за 15-20 мин на 38 и аз се поуспокоих .. иначе вече го бях приготвила ...моята лекарка го дава по-спокойно де - не ми се е карала-тя е оптимистка,че това вече няма да му се случи и че нямало нищо страшно... Tired само аз си знам

И на мен педиатъра ми каза след 38.5 да давам Диазепам , но след като прочетах листовката и се позаинтересувах - просто нямам никакво намерение да й давам . Имало изследвания , че умственото развитие намалявало ......
Педиатъра ме успокоява , че може изобщо да не се повтори гърча , въпреки , че деца който вече са го преживяла са по податливи , но като видя ТП 37.5 направо изтръпвам - само мами които са го преживели могат да ме разберат . Да гледаш детенцето ти , че страда и с нищо да не можеш да му помогнеш . Много е гадно да си слаб , безсилен и безпомощен  Tired

# 41
  • Мнения: 8 585
Има ваксина срещу видове енцефалити-кърлежов например, но страничните им ефекти ограничават масовото им приложение само до деца, намиращи се в зони с особено висок риск (като южна Германия и Юго-Западна Германия, например).

# 42
  • София
  • Мнения: 1 941
Има ваксина срещу видове енцефалити-кърлежов например, но страничните им ефекти ограничават масовото им приложение само до деца, намиращи се в зони с особено висок риск (като южна Германия и Юго-Западна Германия, например).
Става въпрос за обикн. ентеро вируси - коксаки или другите ги забравих. В кои случаи могат да предизвикат енцефалит.

Съжалявам, ако съм разводнила темата.

# 43
  • Мнения: 8 585
Няма за тях ваксини-нито съм срещал нещо подобно.
Това са вирусни заболявания с много рядък процент усложнения.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 941
Няма за тях ваксини-нито съм срещал нещо подобно.
Това са вирусни заболявания с много рядък процент усложнения.
Мерси. Много жалко.

Общи условия

Активация на акаунт