Фебрилен гърч

  • 13 049
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
Понеже аз започнах темата, нека разкаже как приключиха нещата. Малкия, вече си е в кащи, но пункция все пак му направиха, не толкова заради вероятноста от менингит колкото защото се притеснявали, че главичката му била малко несъразмерна с тялото (по-голяма) и имало вероятност да има повишено вътрешно черепно налягане. Което било доста страшно. Слава богу всичко е ОК, малко го боли граб4ето къето го боцнаха, но не етолкова страшно, самата пункция беше за секунди и той се успокои бързо от болката. Сега започвам да тарся ректален Диазепам, ако някой има идея как се казва в Испания да пише, че родителите ми живеят там.

# 61
  • Мнения: 1 883
Много се радвам за вас  PeaceДано не се налага НИКОГА да използвате Диазепама   bouquet

# 62
  • Мнения: 2 113
Радвам се,че е добре малкото човече  bouquet
Днес се чудех какво ли става и защо не пишеш! Добре се обади!
Утре ще напиша името на това лекарство ,което ми донесоха на мен.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 958
DanyZ   , радвам се, че всичко е ОК!  Hug
И аз ви пожелавам ,никога повече да не се случва!
 
 

# 64
Между другото ето и още малко полезна информация, има голяма вероятност причина за всичко да е това, че преди 10 дни му бихме ваксина (морбили, рубеола, паротит) и както прочетох на доста места 1:3000 деца прави фебрилен гърч от това, та нищо чудно точно ние да сме били касметлиите ;-(
Просто го имайте предвид

# 65
  • Мнения: 8 585
Между другото ето и още малко полезна информация, има голяма вероятност причина за всичко да е това, че преди 10 дни му бихме ваксина (морбили, рубеола, паротит) и както прочетох на доста места 1:3000 деца прави фебрилен гърч от това, та нищо чудно точно ние да сме били касметлиите ;-(
Просто го имайте предвид
Да, ако ползвате Бг кото ММР, което се "отличава" с висок процент странични реакции. Много рядко, ако ползвате добра ММР-или "Приорикс" или "ММР2".

# 66
Birdie, до колкото разбирам си доста в час, за което те поздравявам. Много бих се радвал, ако опишеш какви ваксини (и на каква възраст) слагат при вас различни от тези, които са задължителни в БГ. Може би ще е полезно и за други

# 67
  • Мнения: 8 585
Вижте темата ми- "Ваксини и Ваксинационни практики"...
Ако ние педиатрите не сме "в час", кой друг да е?  Mr. Green
 smile3516

# 68
мога доста да поспоря по тази тема (не само за педиатрите, а като цяло за лекарите в БГ) ама ще те обидя. Така че ще се въздаржа

# 69
  • Мнения: 2 113
мога доста да поспоря по тази тема (не само за педиатрите, а като цяло за лекарите в БГ) ама ще те обидя. Така че ще се въздаржа
newsm10

# 70
  • Мнения: 8 585
мога доста да поспоря по тази тема (не само за педиатрите, а като цяло за лекарите в БГ) ама ще те обидя. Така че ще се въздаржа
Въпрос и на наличност на лекарства е,а и на много други неща.
Не можеш да работиш педиатрия с 500 лв заплата (250Е). Но това -офф.
Аз не практикувам в БГ. Откъснал съм се отдавна от "даденостите на място".
Тук всеки си отговаря сам за пациентите. От това зависят много неща. Просто е. Няма дж.п., няма "по" специалисти, няма "Доцентката каза...", "Професорът препоръча "профилактични" гащички...".
Разбирате ме, надявам се.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 17:05 от Birdie

# 71
Наистина последно, защото е офф. Както казах не говоря само за педиатри, а изобщо (като осъзнавам че МОЖЕ БИ има изключения). Като не можеш да го работиш за 250 евро, а парите формират отношението ти към професията, защо я започват? Едва ли когато са кандидатствали за  студенти заплатите са били по-високи. А има и друг вариант, ако даден лекър е много добър, той си изгражда име и от там нататък има частна практика... Sorry за отношението но то е изградено с години и подплатено с не един пример

# 72
  • Мнения: 8 585
Въпросът с парите не е въпрос на това да си купиш "Порше" или щик за голф.
Въпросът е да имаш нужната духовна свобода и да не се чувстваш роб.
В частната практика доходите идват от броя пациенти, които обслужваш, а не от това да си сложиш шизофренични цени на визитата. И от резултата-ако мислите че тук някой ще Ви търпи да препращате на "специалист"...
Когато е нужно-да. Но това е рядко... Как тогава? Ами старем се да знаем повечко-друг изход просто няма.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 17:51 от Birdie

# 73
  • Мнения: 2 113
Добре
и аз това питам защо са станали лекари? Защо са станали педиатри?
Ми не съм съгласна 3 часа, след като ни приеха в детско отделение и  след гърча, детето ми да вдигне от 37.5 на 39.2 буквално за 5 мин и аз тичайки из коридорите и носейки го на ръце, страхувайки се да не се повтори -това в 3-4 през нощта- да крещя неистово търсейки някой буден, да се появи рошава , сънена и неадекватна сестра и да ми вика
КВО САТАВА
ОБЯСНЯВАМ
ТИ СВЕЩИЧКИ НЕМАШ ЛИ СИ-защото си ги нося от в къщи естествено
ИМАМ СИ
МИ  СЛАГАЙ ГИ , КВО КРЕЩИШ
НЕ Е МИНАЛО ВРЕМЕТО-казвам
МИ ВАДИ СИ КЪРПА ОТ БАГАЖА МОКРИ И ОБТРИВАЙ
идва лекраката и и обясняват, тя ме гледа укорно и въздиша с досада-демек колко съм  недосетлива
Та питам аз защо трябва да се обяснявам с тях 15 мин и детето ми да колабира евентуално през това време?
Защо си нося Термометър-В ДЕТСКО НЯМАЛИ?!?!?
Купувам си Нурофен, свещички, антибиотик.
Обтривам и лекувам?
Ми аз по-одбре да не ги бях търсила и да си остана у дома!
Не ме интересува заплатата им. Щом са там -са там доброволно-и ще работят съвестно!
Извинявам се ,но изведнъж ме връхлетяха спомените за педиатри Tired
Всичко това може да ви покаже , колко изобщо ги интересува нещо.... сетих се и друго-всеки ден има по 3 консултации-сутрин, обяд,вечер. Бях в отделението 5 дни-демек 15 консултации-ами 15 пъти обяснявах, защо сме в отделението и какъв е проблема-всеки кимаше, преслушваше и излизаше и после пак ..... няма ли лекуващ лекар, който да знае какъв е проблема ти и да следи детето адекватно, а не всеки път да започваме обясненията отначало? Как разбират оздравял ли е,  като не помнят даже какво му е било?

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 17:22 от kote.kote1

# 74
  • Мнения: 8 585
Ваше е правото чрез гласа си да накажете онези, които имат патриотизма за лична употреба.
Че всичко там си е сбъркано по отношение на здравното осигуряване-да, сбъркано е. Дж.п. са Франкенщайн. Който ги създаде в тази им форма, ще бере ядове. Дж.п са гробището на всяка квалифицирана медицинска помощ. Друго мнение просто не може да се аргументира. Няма значение дали са педиатри или интернисти или "хомеопати" (Боарон или не  #Crazy).
Не знам доколко тази "здравна система" отразява общият колапс на всичко работещо ( и работило някога-дали изобщо е работило някога??  Rolling Eyes) в нашата България. Но ако се съди по резултатите, май ще се окажа прав.

Общи условия

Активация на акаунт