Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №17

  • 66 337
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 591
Вливат по 5 мл.сега.  80 лв за 5 мл си е голяма далавера, като половинка струва 16 лева по аптеките. Ох, мисля си,че е начин да ни вземат парите, особено за тези които сме по фонда, след като фонда задължи клиниките да се побират в средствата т.е. да не се доплаща от пациентите.

# 601
  • Мнения: 2 615
И преди няколко години беше 80лв, аз даже не знаех каква е реалната цена в аптека Simple Smile.

# 602
  • Мнения: 437
Здравейте бихте ли ми помогнали малко 9ден от стимулацията на два добри фоликула според док.и един изоставащ имам LH 3.60 E478 прогестерон 1.05

# 603
  • Мнения: 222
Здравейте бихте ли ми помогнали малко 9ден от стимулацията на два добри фоликула според док.и един изоставащ имам LH 3.60 E478 прогестерон 1.05
Според мен са добри стойностите, не се тревожи. Предполагам са започнали да ти бият блок инжекцията за ЛХ, за да го свалят до минимум. На мен преди 36 часовата инжекция ЛХ ми беше 0.07, но моята стимулация продължи дълго- 14 дни. Накрая започват рязко да растат и ище фоликули, моите яйцеклетки ги изкараха точно от тези фоликули, които бяха най- малки и ги бяха отписали, така че до края нищо не се знае със сигурност. Спокойно🙂

# 604
  • Мнения: 437
Днес бях на преглед и после докаго чаках за манипулационната (а чаках час), влезнаха 4 момичета за вливане на Интралипид. Явно ще е задължителна практика вече. Това донякъде е добре, момичета бяха бременни. Ще видим като ми дойде реда за трансфер, дали ще се съобразят с здравословното ми състояние или ще карат конвейра.
Здравейте бихте ли ми помогнали малко 9ден от стимулацията на два добри фоликула според док.и един изоставащ имам LH 3.60 E478 прогестерон 1.05
Според мен са добри стойностите, не се тревожи. Предполагам са започнали да ти бият блок инжекцията за ЛХ, за да го свалят до минимум. На мен преди 36 часовата инжекция ЛХ ми беше 0.07, но моята стимулация продължи дълго- 14 дни. Накрая започват рязко да растат и ище фоликули, моите яйцеклетки ги изкараха точно от тези фоликули, които бяха най- малки и ги бяха отписали, така че до края нищо не се знае със сигурност. Спокойно🙂
мерси то и ние вървим трудно и ще бъде по дълго

# 605
  • Мнения: 320
Здравейте.. бях писала на скоро.
Ще поддаваме документи за фонда с мъжки фактор, но ще се наложи да изчакаме до към средата на декември, за да можем да пуснем 2ра спермограма, че тази, която уж ставаше за първа е само с лоша морфология..разбирайте 0, а втората била с лоша морфология и с лошо количество, и от фонда можели да се захванат за това..та поради тази причина ни се забавят нещата.

Замисляме се да направим един опит ба спонтанен цикъл. Реших да си остана при Минев.. писах му -каза ми средно 2300-3000, но сме го коментирали конкретно, така че цената си е предполагаема. Освен желанието ми да споделя  и да чуя мнението ви дали съм луда или не... имам и въпрос - часа, които съм си записала е чак за 6ти(просто няма часове), тогава би трябвало да ми е последен ден от М. Дали ще е много късно да се направи процедурата и ако всичко е наред...Евентуално да имам трансфер през 2018?

# 606
  • Мнения: 222
Хера, процедура се започва на 2- ри ден от цикъл- независимо дали е инвитро на спонтанен или на стимулиран цикъл, инсеминация или просто опити от вкъщи. За мен като отидеш на последен ден от цикъла просто ще загубиш още един месец. Моят съвет е ако не ти е минал все още 2-ри ден от цикъла да се обадиш на Минев и да го помолиш да те приеме, в противен случай пропускаш месеца.

# 607
  • Мнения: 196
Според мен изчакай,удобрението става за 3 месеца.Възползвай се да си починеш и заредиш положително,и без това всичко е доста натоварващо.Не знам каква е точно процедурата на естествен цикъл,но със сигурност излиза доста повече,като се започне с изследвания и куп други неща.

# 608
  • Мнения: 222
И за мен естествения цикъл е нож с две остриета. Първо ще платиш не малко пари, второ- ще ти дупчат яйчниците за 1 единствена яйцеклетка, която изобщо нямаш гаранция, че ще е качествена, пък дори да е, не знаеш дали ще се оплоди, пък и дали след това правилно ще се дели. Само ще си натовариш организма, а повярвай ми пункцията си е стрес за него и изобщо не е някаква рутинна манипулация. За мен лично инвитро на естествен цикъл е напълно излишно ходене по мъките.

# 609
  • Мнения: 591
Здравейте.. бях писала на скоро.
Ще поддаваме документи за фонда с мъжки фактор, но ще се наложи да изчакаме до към средата на декември, за да можем да пуснем 2ра спермограма, че тази, която уж ставаше за първа е само с лоша морфология..разбирайте 0, а втората била с лоша морфология и с лошо количество, и от фонда можели да се захванат за това..та поради тази причина ни се забавят нещата.

Замисляме се да направим един опит ба спонтанен цикъл. Реших да си остана при Минев.. писах му -каза ми средно 2300-3000, но сме го коментирали конкретно, така че цената си е предполагаема. Освен желанието ми да споделя  и да чуя мнението ви дали съм луда или не... имам и въпрос - часа, които съм си записала е чак за 6ти(просто няма часове), тогава би трябвало да ми е последен ден от М. Дали ще е много късно да се направи процедурата и ако всичко е наред...Евентуално да имам трансфер през 2018?
Когато започвам някаква процедура( стимулация,подготовка за трансфер) винаги ходя сутрин без час, на втори или макс трети ден. Не съм при Минев, но предполагам че и при него така се процедира.
Относно процедурата на естествен цикъл изчакай си по- добре фонда. Иначе  начало - трансфер е около 15-17 дни

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
На естествен цикъл се прави процедура ако имаш малко фоликули, които и със и без стимулация, ще е все едно и също като краен резултат. Скъпо начинание. Като сложиш пункцията и оплождането, трансфер или евентуално замразяване, прегледи, изследвания, серология.....може и да стигне 2500. Освен това, с тази морфология, да разчиташ на малко яйцеклетки е още по финансово и емоционално неоправдано.

# 611
  • Мнения: 222
Момичета, бърз въпрос: седмица след пункцията на профилактичен преглед докторът видя 3 фоликула, единият с големина 17 мм🙉 Възможно ли е като ми дойде тези дни да се пукнат сами с цикъла? Ако не се пукнат, знам какво следва🙂 Имал ли е някой подобен случай?

# 612
  • Мнения: 369
Момичета някоя от Вас знае ли д-р Ставрев,кога ще се върне на работа след празниците?

# 613
  • Мнения: 122
Здравейте и аз съм при доктор Ставрев и ме чака 2 ри ден на цикъл надявам се за започване на процедура.На 29.11 ще си взема заповедта,но се чудя дали да започвам декември доктора ако отсъства😐Някой знае ли кои дни не правят процедури декември

# 614
  • Мнения: 19
А той ще отсъства ли сега и кога?

Общи условия

Активация на акаунт