Клиника Адела Фертилити - късметлийска Тема 3

  • 57 018
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 900
Момичета, успех и палчета от нас Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Пак почнаха да се заформят групички за прегледи и пункции като доброто старо време Flutter Направо ми става носталгично и почва да ми идва мерака Blush Mr. Green

# 76
  • Varna
  • Мнения: 503
 Благодаря на всички за хубавите думи. Пожелавам на цялата ни петъчна група, много яйцеклетки и здрави ембриони. На всички останали, които са в стимулация или им предстои, също много късмет.

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 08:33 от SimonaK

# 77
  • Мнения: 3 904
Джаки, аз съм попадала в подобна на теб ситуация, стимулация с Клостил - накрая извадено 1 яйце и то празно. Няма да ти описвам адът в този момент, който ми падна на главата. То не бяха мисли за качеството, че го няма, заради НЯР, че никога няма да имам деца и тн. Просто не беше моята стимулация. В крайна сметка на 5тия опит (2 инсета и три инвитро) набарахме правилния подход:)

Просто нерви и  търпение, упортитите хора са обречени на успех!

# 78
  • София
  • Мнения: 210
Момичета, благодаря ви за подкрепата и окуражителните думи! Бях на стимулация по дълъг протокол - блокиращи ежедневни инжекции с декапептил плюс стимулация с фостимон - 5 x 75 първите 2 дни, останалите 4 x 75. Явно това не е моята стимулация.

Сънче, да точно такива мисли ми минаваха през главата вчера.
Люшкам се между надеждата и отчаянието, от лабораторията още не са ми звъннали да кажат какво е станало с яйчицата. От друга страна, като гледам какво раздвижване има из темата, колко много момичета са на стимулация и им предстои пункция или пък ЗЕТ, и на мен ми става приповдигнато и се обнадеждавам. Flowers Four Leaf Clover

# 79
  • Мнения: 3 904
От опит, обикновено като не ми се обаждаха новините бяха добри, лошите пътуват първи. Освен това ембриологът сутрин е доста зает с пункции и понякога трансфери, та предполагам следобяд ще ти се обади и ще ти обясни всичко. Можеш да си подготвиш тон въпроси и той ще ти отговори.

Важното е накрая едно да има, но да е като хората. Стискам много силно палци!

# 80
  • Мнения: 6 058
Дано само не те забрави като мен. От 3 дни ми се обади само на 2-рия. Изживях кошмарни дни.  Tired Иначе още един знак за мен, че този Фостимон не ми харесва. Май ще си искам Гонал пък дано не сбъркам.

# 81
  • София
  • Мнения: 210
Сънче, мерси за подкрепата. Ако не ми звъннат до 14:00 часа, съм решила аз да ги търся.

Боби, вчера при мен правеха трансфер на едно момиче, което идва от Виена Инвитро. Тя сподели, че опитът й там е бил неуспешен - стимулация с Гонал и още нещо (или Менопур, или Мерионал, но честно казано не запомних) - само 4 извадени яйцеклетки. Сега е била на стимулация при Калчев с фостимон, имала е 10 извадени яйцеклетки. Два ембриона ще върнат, два ще замразят. Явно наистина всеки реагира различно на тези стимулации. Като че ли повечето не са доволни от Фостимона, но за някои момичета пък той е разковничето.

# 82
  • Мнения: 3 904
Аз последно издържах до 16:00 и се обадих, то пък беше ден с такива проблеми, чак ми беше гузно, че звъннах, но няма как такива са нещата, треперим:)

Иначе това със стимулациите е абсолютно вярно, имам приятелка, която с гонал беше трагичен резултат просто, но вероятно протоколът не беше ок. Аз на дълъг с гонал съм супер доволна, просто от 9Ф дето и на толкова не разчитахме - 5 ембриончета... си е сериозно постижение при НЯР.

# 83
  • София
  • Мнения: 7 534
Джаки, ако не ти се обадят - звънни ти. Стискам палчета.

Аз пък бях пак с Клостил, но след това Док реши да ме достимулира с Фостимон. Алчен бил, искал още! Да видим какво ще излезе от моите 6Ф.
Миналата година само с клостил от 5Ф извадихме 3Я.

# 84
  • Мнения: 6 058
Явно аз съм супер търпелива, защото не звъннах. С моите притеснения все да не обезпокоя някой …  ooooh!
Разбирам за Гонала и въобще за различните видове стимулация, но моите най-лоши опити са с Фостимон.
Скрит текст:
-   втората ми пункция, при която извадиха куха яйцеклетка
-   опита ми октомври миналата година, който завърши с отрицателен тест
-   пункцията от миналия месец, при която са били необходими 5-6 промивки, за да ми се извади яйцеклетката + падане на естрадиола по време на стимулация, за което писах на предната страница
Не че с Гонал  имам кой знае какъв успех, но като че ли една идея по-добре са нещата:
-   първата ми пункция, при която извадиха 2 яйцеклетки макар и едната незряла, а другата с изтекла цитоплазма при оплождането /и до сега ме гложди дали не я пробиха ембриолозите в Малинов, а отделно аз тогава имах проблем с качеството, защото организма ми беше супер изтощен след 9 месеца без нито 1 ден отпуска и много тежко положение на работа/
-   опита ми от март миналата година, при който всичко вървеше супер и забременях, макар и за 2 месеца
Ей това е от много неуспехи да разграничаваш по-големите от по-малките.  Mr. Green
Леле Дели, ти си направо за завиждане. Много добре реагираш, дано късмета е с теб в петък. Мога само да си мечтая за такива бройки.  Blush

# 85
  • София
  • Мнения: 7 534
Боби,
мойте яйца ги има, ама са дърти и не се хващат. Не съм за завиждане. Затова ако извадим нещо, ще натискам за ПИД. Моля се да ни се падне втора шестица от тотото.
Ти кога започваш подготовка за твойто късметче? Стискам палчета. Flowers Hibiscus

# 86
  • Мнения: 6 058
Делии, как така дърти? Толкова хубаво ти изглеждаха ембриончетата … все си мисля, че не е проблема в качеството при теб. Но ПИД-а според мен е голямо успокоение. Съжалявам, че не настоях предния път да го направим, а не ми се рискува с размразяване и повторно замразяване. Четох, че в Надежда и така процедират.
То и аз имам притеснението, че моите не стават за нищо и отделно като съм с такова АМХ треперя дали ще продължим да вадим или в един момент няма да имам вече и една яйцеклетка. Какво да се прави, ще опирам до донорска, но така не искам. Чудя се при моите проблеми док откъде намира този оптимизъм по моя случай. Миналия път като ме посъветваха да отида на мамолог и да направя цитонамазка и док вика: „Отивай, че сега като забременееш и няма да можеш да се изследваш 9 месеца“. Самата аз нямам толкова оптимизъм.
Иначе вчера изпих последните 2 хапчета Регулон и чакам цикъл. Надявам се другата седмица да стартирам и дано този път да вървят по-гладко нещата. Както мислех да замразявам до 3 ембриона, така вече се чудя ако извадим и оцелее дали да не го връщам. Толкова нямам търпение пак да забременея, че никак не ми се чака.

# 87
  • София
  • Мнения: 210
Боби, при теб май наистина този фостимон не е удачен. А ти през колко време правиш стимулация? Т.е. след дълъг протокол колко време трябва да е почивката, преди да се пристъпи към нови опити?

# 88
  • Мнения: 3 904
Джаки, поне 1-2м. Толкова ми искаше на мен док, за да си почине лигавицата и за да правим зет. То при мен станаха 6, ама това е друг въпрос. От това, което знам и съм чела, а и съдейки по моят организъм 3м е оптимално, за да се възстановя психически и физически.

# 89
  • София
  • Мнения: 210
Момичета, сега ми се обадиха с лоши новини. Нищо не е станало - яйцеклетката е почнала да дегенерира. Според ембриолога нещо генерално се е объркало при стимулацията, защото фоликулите са били с големина като за зрели яйцеклетки, а реално яйцата не са били зрели. Препоръчва ми да събираме яйца на ЕЦ, за да видим какви са и как се държат без стимулация. В стартова позиция съм.

Общи условия

Активация на акаунт