Искам да кажа ... (146) през май 2018

  • 352 036
  • 5 479
  •   1
Отговори
# 4 065
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Аз и романът, който се е паднал на седмокласниците днес, на Нушич, не съм чела.
Пфу...какво ни чака дАгадина  newsm78.
За Софийската опера-потвърждавам  Tired.имАх неблагоразумието да се барна,както и да изисквам от ММ да е с костюм. Ми,нелепо се почувствах/ме.

# 4 066
  • Мнения: 18 060
Уфф, разочарована е, открила си е грешки, авторът не бил от предпочитаните....много е разочарована. Нямала да има 6,00....че кой е очаквал толкова? Аз поне не съм, но тя наистина учи и е бясна на себе си. Това е много гадно усещане, знам по себе си.

# 4 067
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
За гадния автор на Алечка .... не знам  Thinking, аз всички, без Вазов, харесвам. Може би, Атанас Далчев би бил труден за разгадаване.

Рая, важна ли й е тази оценка?

# 4 068
  • София
  • Мнения: 18 679
Мене никой. Аз имам тази особеност- колкото и да не харесвам нещо, захвана ли се с него - намирам му красотата и се влюбвам! Така бях и с математиката, и с немския, и с готвенето Laughing
Алечка...знам ли, на някой от символистите залагам - Яворов или Дебелянов може би?

# 4 069
  • Мнения: 4 785
В Софийската ако отиде с бална рокля, може да я помислят за примадоната. Там се обличат като за опера само бабите, младите ходят с дънки и пуловерчета.
Дам. едни наши приятели (под 30 са), много обичат да ходят и много им се радвам, защото се обличат подобаващо, но казват че масово ходят е така, ежедневно, което нали - има си правила, явно обаче, за да кажеш, че си бил на опера и айде. А тези двамата няма да ги забравя на един първи януари след НГ, на онази къща, на която сега ще ходим - ставаме ние, ама зомбита, защото купонът е бил епичен до ранни зори, ама закуската на бабата не се изпуска! И приличаме на зомбита, едва гледаме, махмурлии. И по едно време тези двамата се строили с по един стол пред телевизора и гледат софийската филхармония, направо ни паднаха шапките.

# 4 070
  • Мнения: 18 060

Рая, важна ли й е тази оценка?


Айяла, важен и е да, влиза и в балообразуването. Винаги е толкова спокойна, днес обаче не е била. Това е основния фактор

# 4 071
  • София
  • Мнения: 18 679
О, Райче, аз не знаех! Мислех, че отделните изпити са решаващи, а матурите са малко между другото. Пфффф, още спек ще има значи Joy

# 4 072
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Хаха, Мърче, знаят си хората. И за нас е задължителна Филхармонията, докато муаме шкембе чорбата като празнуваме заедно с приятели. Традиции! 😂

# 4 073
  • Мнения: 22 558
белинда, аз съм напълно ЗА опера в Милано. Simple Smile
Юли ще ходя, но виж за опера не предвидих, че мога да посетя. Simple Smile
Така че...ориентирайте се някъде за септември...:Simple Smile

# 4 074
  • Мнения: 12 073


Пускам анкета: дайте предположения за гадния автор, който се паднал на Алечка и нейните кифли. Кой е авторът, който би ви резревал от яд за гадния късмет?

Димитър Димов- Тютюн.- моето предположение

Трудно се пише за този автор. Преди да кандидатствам, беше се падал две поредни години, на втората масово излизали от залите.

Обаче нямам спомен години след това дали се е падал.

# 4 075
  • Мнения: 22 558
"Какво е искал да каже авторът" е най-голямото безумие което може да съществува.
Да се карат деца на възраст 12-19години да подлагат на анализи различни произведения е пълна трагедия.

# 4 076
  • Мнения: 12 073
     Поправете ме, ако греша, но все пак в "Отговор на литературен въпрос" има някакъв елемент на творчество, оценява се мисленето на децата и езиковите им познания, богатия речник.За писане на есе- съвсем.Вярно, че критериите се размиват, но това е неминуемо за предмета.

Сега, в "теза" какво може да се напише в две-три изречения, как може да се оцени мисленето на детето. Трябва да се каже творба,автор, да се разпознаят художествените средства и остава за коментар и разсъждения точно едно изречение. Нещо не ми харесва, ама ще играем и ние по тази свирка догодина, живот и здраве.

# 4 077
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Очевидно в различните векове, авторът е искал да каже различни неща  Mr. Green

# 4 078
  • Мнения: 986
Здравейте и от мен!
Да са честити имениците!Здрави и много щастливи!
Сбъдваща и Даун дали пристигнаха?

# 4 079
  • Мнения: 15 124
Аз мисля, че Далчев е разплакал Али Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт