Как отслабна?

  • 14 447
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Cobrs
  • Мнения: 791
И аз не препоръчвам Дюканската диета. Пробвай да не хапваш хляб (или неведнъж месечно да хапваш лимецов или безглутенов), да ограничиш плодовете до няколко и то до обяд. Да не ядеш една и съща храна (ябълки,например) повече от 2 последователни седмици. Би трябвало да има ефект

# 16
  • Мнения: 283
Извинете, че нахлувам в темата, но някой знае ли при какъв специалист да се консултирам за вероятен хормонален дисбаланс и да препоръча добър такъв за София?
Ендокринолог

# 17
  • Мнения: 4 941
И аз не препоръчвам Дюканската диета. Пробвай да не хапваш хляб (или неведнъж месечно да хапваш лимецов или безглутенов), да ограничиш плодовете до няколко и то до обяд. Да не ядеш една и съща храна (ябълки,например) повече от 2 последователни седмици. Би трябвало да има ефект
Хляб не ям от много време. Много рядко мога да си позволя 1-2 филийки. Плодове също рядко ям, понякога като нямам време хапвам за закуска ябълка или банан.
Всяка сутрин закусвам овесена каша.

# 18
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Когато аз закусвам овесена каша (доста рядко) си слагам в нея лъжица мед. Това си е една калорична закуска. Пробвай, ако решиш, да я замениш с кисело мляко и едно яйце. Какво обядваш?

# 19
  • Мнения: 4 941
Когато аз закусвам овесена каша (доста рядко) си слагам в нея лъжица мед. Това си е една калорична закуска. Пробвай, ако решиш, да я замениш с кисело мляко и едно яйце. Какво обядваш?

На работа е трудно с обяда, различни неща. Пилешко филе със салата, мусака, ориз със зеленчуци. Разнообразно, но изборът е труден на работа. По-често гледам да е пилешко със салата.

# 20
  • Cobrs
  • Мнения: 791
И на мен ми е трудно на работа, но гледам да се придържам към салатите със сирене (неовусена, за да преценя сама количеството мазнина и дали изобщо искам да слагам) или киноа със зеленчуци на скара. Купешките манджички се готвят с много мазнина, която вдига килограмите. Най-добре е вечер да си готвиш за вечеря месо (печено) със зеленчуци. И ако е възможно да откажеш картофките или поне да ги замениш със сладки картофи. Важно е също в рабния следобяд да хапнеш нещо - малко ядки, извара или друго, за да не озверееш от глад до вечерта. Аз обичам понякога да си готвя вечерята в тенджера под налягане - става бързо.

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
И на мен ми е трудно на работа, но гледам да се придържам към салатите със сирене (неовусена, за да преценя сама количеството мазнина и дали изобщо искам да слагам) или киноа със зеленчуци на скара. Купешките манджички се готвят с
много мазнина, която вдига килограмите.
Скрит текст:
Най-добре е вечер да си готвиш за вечеря месо (печено) със зеленчуци. И ако е възможно да откажеш картофките или поне да ги замениш със сладки картофи. Важно е също в рабния следобяд да хапнеш нещо - малко ядки, извара или друго, за да не озверееш от глад до вечерта. Аз обичам понякога да си готвя вечерята в тенджера под налягане - става бързо.
Това, ама изобщо, не е вярно!   Satisfied
От мазнини не се пълнее, отслабва се.

# 22
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Права си, има доста видове режими. Аз описах моя, който при мен действа и може да е подходящ й за някой друг.

# 23
  • Мнения: 4 941
Често следобед ако огладнея хапвам пакетче бадеми или кашу.
Да ви се похваля имам си и колело вече. Започвам да ходя с него на работа. Отиване и връщане около 8-10км на ден. 

# 24
  • Мнения: 630
Ще следя темата Simple Smile.Аз започнах да ходя на спорт от 15 април до сега съм ходила около 8 пъти за по половин час.Старая се да не ям сладко,ако съвсем не издържа си отчупвам малко парченце шоколад,но бисквити и подобни не съм яла.Резултата е минус 1 кг и минус 2 сантиметра от обиколката на стомаха.Направо нищожна работа,но се надявам да смъкна нещо.
Също вечер гледам да не ям хляб.

# 25
  • Мнения: X
Често следобед ако огладнея хапвам пакетче бадеми или кашу.  

Ами само това ти е над 550 калории -колкото голям шоколад, ако става дума за 100 грамово пакетче. То и така се трупа, всеки ден с малко попреяждане. С ядките много трябва да се внимава, бързо вървят, лесно се изяжда по много.

При внезапно напълняване е добре да си видиш щитовидна, кръвна захар, инсулин, и резултатите да ги види някой разбиращ, т.е. Ендокринолог, а не личен.

Аз лично отслабвам от нисковъглехидратните режими.

Последна редакция: пн, 07 май 2018, 17:58 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 4 941
Ще следя темата Simple Smile.Аз започнах да ходя на спорт от 15 април до сега съм ходила около 8 пъти за по половин час.Старая се да не ям сладко,ако съвсем не издържа си отчупвам малко парченце шоколад,но бисквити и подобни не съм яла.Резултата е минус 1 кг и минус 2 сантиметра от обиколката на стомаха.Направо нищожна работа,но се надявам да смъкна нещо.
Също вечер гледам да не ям хляб.
Щом сваляш значи пак има някакъв ефект.
Вчера с този Георгьовден съгреших... Наблягах на салатата, но хапнах и десерт. На обяд си позволих сладолед. Отдавна се сдържам за него, като гледам как всеки ден минават през мен тези сладоледи, а той ми е слабост. НО ще се опитам да се справя с изкушенията.
Понякога много се надъжвам, а друг път психически не издържам и ми е много трудно.😭
Моят годеник казва " Вечно гладни и вечно дебели"...

# 27
  • Мнения: 630
То чак се отчайвам,чета другите как свалят по 2-3килограма на седмица и честно,не знам как да стане.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не се отчайвайте, невъзможно е свалянето на 2-3 действителни кг. на седмица. Единствено в третия свят го има и причината е глад, а ние не сме в такава ситуация, да пази Господ.
Аз 1+3 месеца бях на разписан режим. Мисля, че вече схванах идеята и ще опитам да продължа без помощ от диетолога.
Искам да ви кажа, че в режима всеки седми ден беше свободен и можех да ям нещата, които не съм си позволила през седмицата. Ефектът не е само психологически, та искам да кажа, че за да не сте вечно тъжни - определяте един ден и в този ден си угаждате. Практиката показа, че веднага усетих и количеството и качеството, и "ползата" от тъй вкусната забранена храна и на следващите дни далеч по-спокойно преценявах с какво да се наградя.
Днес 4 пъти ядох едно и също - ми вкусно ми е Simple Smile Салата е Simple Smile

# 29
  • Cobrs
  • Мнения: 791
И аз се опитвам да се справя без диетолога, който все пак много ми помогна. За ядките препоръката му бе да се хапват максимум 10 броя като следобедна закуска. Моят основен препъни камък е бирата, защото съм и с ПР, но пък се справям с него без лекарства. Успех, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт