Етапите на започване на работа са?

  • 1 771
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
1. търсиш работа
2. звъниш или повадаш св
3. викат те на интервю(не всички де)
4. после или те звънят пак или не
5. ако някой иска да те вземе звъни пак
това ли е ? когато отидеш на интервю е само за интервю или те карат да поработиш малко или да ти покажат как се работи ? защото днес имам интервю и ни знам дали само за интервю или ще поработя малко ,за да видят дали ставам?

# 1
  • Мнения: 5 903
Не е редно да те карат да работиш, за да се уверят, че "ставаш". За това в трудовия договор има опция Изпитателен срок.
Моят съвет е да не започваш без подписан трудов договор.

# 2
  • Мнения: 29 475
Не може да работиш без трудов договор - незаконно е.

След като те изберат, сключваш договор с изпитателен срок в полза на работодателя /до 6 мес./ и това ти е пробния период, в който могат да те махнат без обяснения и от днес за утре без обезщетение.

На интервюто биха могли да те препитат за нещо, свързано с работата. Ако кандидатстваш за сервитьорка например, да те питат от коя страна се слага ножа, вилицата, чашата и т.н. Как би реагирала в някаква ситуация или подобно.

Някои работодатели знам, че карат хората да работят безплатно, като уж се обучават. Не е редно, но много хора се съгласяват от липса на друга възможност. Peace

# 3
  • Мнения: 4 808
Някои фирми правят по две интервюта, зависи за каква работа става въпрос. Мен са ме карали да поработя веднъж, но беше преди много години и беше за продавачка на павилион. Около 15-20 минути, не повече, но след това веднага ми казаха, че започвам. После колежката ми сподели, че съм била като фурия. След първото интервю обикновено ти казват дали ще има второ, но не винаги казват дали си одобрена. Могат да кажат, че ще ти се обадят, някои казват, че ако не се обадят до еди коя си дата, значи са предпочели друг кандидат. Аз винаги питам докога да очаквам отговор и дали ще се обадят на всички или само на одобрените.

# 4
  • Мнения: 76
Благодаря ви за бързите отговори.Значи след интервюто ще трябва да чакам да ми се обадят или не. Днес излиза бизнес поща ще си взема.
Модераторите вече могът да изтрият темата ми.

Общи условия

Активация на акаунт