The Ordinarу + DECIEM (Тема № 2)

  • 82 331
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 255

Източник: Prickart, L.. S. Schagen. "New Data of the Cosmeceutical and Tripeptide GHK" in SOFW Journal, vol. 9, 2015, pp.48-52
Медните пептиди очевидно влияят върху фоликула - дали става въпрос за фоликулите на косата, която расте върху скалпа или фоликулите на косъмчетата по лицето - стимулирането е факт. Тук не става въпрос за това че пептидите могат да превърнат един вид косми (терминални, които растат по скалпа например) в друг вид - велус косми, или мъха по лицето - изобщо не говорим за това - не очакваме мъхът да се превърне в груба брада. Но пептидите едва ли имат избирателно действие по отношение на космените фоликули - ще стимулираме тези на главата, не и тези по лицето.

Не мога да коментирам индивидуални отзиви - попадала съм на достатъчен брой и от двата вида - такива, които не забелязват директна връзка между пептиди и окосмяване и такива, които забелязват.
Смятам, че е добре, всеки да подходи индивидуално и просто да има предвид сериозната вероятност ефект на засилен растеж на мъха по лицето да има.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 21:50 от elenora

# 586
  • гр.Видин
  • Мнения: 292
И аз нямам проблем с окосмяване. Ползвам Бюфет с медни пептиди. По повод на мое питане маймунките ми отговориха
*Buffet + Copper Peptides contains both Matrixyl and Argireline.

# 587
  • Мнения: 255
Момичета, не знам дали разбрахте вече - Брандън Труакс, основателят на DECIEM, е починал този уикенд. Мен тази новина ме разтърси. Абсурдна загуба на човек, който революционизира козметичната индустрия и не само... Sad
https://www.vogue.co.uk/article/deciem-founder-brandon-truaxe-has-died

# 588
  • софия
  • Мнения: 1 707
Здравейте момичета,започнах да използвам Argireline на околоочния контур,Вие слагате ли крем за очи след него?И след хидратиращ продукт natural moisturizing factors + ha използвате ли крем и след него слънцезащита или хидрат. Е достатъчен.

# 589
  • Мнения: 721
Момичета, не знам дали разбрахте вече - Брандън Труакс, основателят на DECIEM, е починал този уикенд. Мен тази новина ме разтърси. Абсурдна загуба на човек, който революционизира козметичната индустрия и не само... Sad
https://www.vogue.co.uk/article/deciem-founder-brandon-truaxe-has-died

Това е ужасно,  най-сетне успяха тия акули да се отърват от него. Много е тъжно, че си отиде един искрен и брилянтен човек.
 

# 590
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
И аз това четох тъкмо в групата във ФБ... не ми се вярваше, но явно е истина. 😞

# 591
  • Мнения: 1 095
Много е тъжно това, наистина. Оставя невероятно наследство и една доста по-достъпна красота. Само мога да се надявам делото му да бъде продължено и да бъде надградено. Помня преди време в едно интервю той говореше за продукт, който връща естествения цвят на побеляла коса.

# 592
  • Мнения: 516
Много е тъжно това, наистина. Оставя невероятно наследство и една доста по-достъпна красота. Само мога да се надявам делото му да бъде продължено и да бъде надградено. Помня преди време в едно интервю той говореше за продукт, който връща естествения цвят на побеляла коса.
Не мога да повярвам,че може да има такъв продукт....,много бих искала да намеря подобен продукт....жалко,че е починал съжалявам за човека.

# 593
# 594
  • Мнения: 3 945
Здравейте!
Случайно от бърза препоръка на приятелка закупих първият си продукт на марката Simple Smile Бихте ли споделили мнение за базата?
Използвам снимката, която споделих в др. тема. Само с нея разпилагам в момента Simple Smile

# 595
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
Какво бихте предпочели за изравняване на тена (зачервявания около носа и брадичката) и леко "излющване" - гликоловия тоник или азелаинова киселина? Препоръчали са ми Azelaic Acid Suspension 10%, но аз някак съм си навила на пръста, че искам да пробвам тоника (този на Пикси ми хареса и допадна), а двете заедно май не вървят.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 13:21 от abs

# 596
  • Мнения: 1 095
Във feelunique има код за 20% намаление, който лови марките на Десием. В lookfantastic и hqhair това вече не става. В escentual имаше и забравих да поръчам от там серума за коса, та ако някой знае къде е наличен и има код за него, ще се радвам на информация.

# 597
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Какво бихте предпочели за изравняване на тена (зачервявания около носа и брадичката) и леко "излющване" - гликоловия тоник или азелаинова киселина? Препоръчали са ми Azelaic Acid Suspension 10%, но аз някак съм си навила на пръста, че искам да пробвам тоника (този на Пикси ми хареса и допадна), а двете заедно май не вървят.

Аз ги ползвам заедно, да ти кажа. Но преди киселината слагам ХК и ниацинамид, което най-вероятно донякъде притъпява силата. За моята кожа комбинацията е вълшебство Simple Smile

# 598
  • Мнения: 686
При мен Ниацинамид винаги става на бели парцалчета Angry
И повече да сложа, и съвсем малко...
Уж попива и след 5-10 мин по лицето ми се появяват бели парцалчета

# 599
  • Мнения: 99
Какво бихте предпочели за изравняване на тена (зачервявания около носа и брадичката) и леко "излющване" - гликоловия тоник или азелаинова киселина? Препоръчали са ми Azelaic Acid Suspension 10%, но аз някак съм си навила на пръста, че искам да пробвам тоника (този на Пикси ми хареса и допадна), а двете заедно май не вървят.

Специално за азелаиловата киселина съм чувала, че помага при розацея и зачервявания. Пробвала съм друга версия (не тази на ТО), определено изравни тена и премахна всякакви зачервявания, белези и петънца, чак ми се стори, че кожата ми стана малко по-светла. Това не беше ефекта, който търсех обаче, не е за мен тази киселина, но пък гликоловия тоник ми е любим. Пак озарява, но без съвсем да изчиства/избелва кожата по този начин.

Може да ги редуваш? Например гликоловата 1-2 пъти в седмицата, останалите дни азелаиловата... Азелаиловата може и сутрин да се слага, а пък гликоловата от време на време вечер, стига кожата да ги понася.

Общи условия

Активация на акаунт