The Ordinarу + DECIEM (Тема № 2)

  • 82 258
  • 749
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 436
Цитат на: H2SO4 link=topic=1034008.msg38156007#msg38156007 0=1549178794
Аз ползвам Pycnogenol 5%.

Аз снощи го поръчах. Въобще не го бях забелязала преди този продукт и понятие нямам какво прави, но сега ще видя.
Поръчах и Amino Acids + B5, втора поред опаковка. Изключително съм доволна, много добра хидратация, което при мен по принцип е трудна работа.


Ще чакам с нетърпение отзиви за Pycnogenol 5% . Трябва да правя поръчка, но ще изчакам с попълването на продуктите.

Относно Amino Acids + B5, много те моля направи сравнение с Ресвератрол и EUK! Praynig

Ей, много сте гадни, тъкмо си бях свикнала на режима, не се замислях кое шишенце да хвана. Laughing

# 631
  • Мнения: X


Относно Amino Acids + B5, много те моля направи сравнение с Ресвератрол и EUK! Praynig



Май нямат нищо общо. Амино Ацид ми действа като една хубава доза вода в кожата, с уговорката, че отгоре го "запечатвам" с овлажнител или олио и овлажнител, който е или NMF, или един много лек гел-крем, който сам по себе си не върши нищо. При теб може и да няма винаги нужда от второто, но тук е студено и сухо (т.е. или съм на студ, или на парно).

И аз поразбутах режима, но не се тревожа. Grinning

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 08:20 от Анонимен

# 632
  • Мнения: 2 436
Благодаря, Чек! bouquet
Аз върху Ресвератрол и EUK слагам NMF, така избягвам мазния ефект, а отгоре и бонус- някой по-лек крем. Всичко това, защото на финала запечатвам със слънцезащитна пудра, ако не хидратирам и подхраня ми  идва една идея сухичко, а дори не съм със суха кожа. ooooh!
Знам, че звучи налудничаво, но свикнах. Мацам всичко през две минути и накрая изчаквам 10-15 мин. за пудрата.

# 633
  • Мнения: X
И аз така правя. 😊

# 634
  • Мнения: 991
Goddess, коя слънцезащитна пудра използваш?

# 635
  • Мнения: 2 436
Goddess, коя слънцезащитна пудра използваш?
https://www.notino.bg/shiseido/sun-foundation-vodoustojchiv-komp … -spf-30/p-536004/- тази, дано не го сметнат за реклама, че не ми се ровеше в официалния сайт.

# 636
  • София
  • Мнения: 431
Здравейте Simple Smile След като попрочетох мнения и отзиви тук, също поръчах някои продукти: Niacinamide 10% + Zinc 1%, Matrixyl 10% + HA и Granactive Retinoid 2% Emulsion. Как бихте препоръчали да ги комбинирам? Аз мислех Niacinamide 10% + Zinc 1% да е сутрин, а другите две да ги редувам - една вечер едното, на следващата - другото, като всичко да нанасям преди крем за лице. Дали е удачно или по-скоро да наслагвам? Ще съм благодарна за съвети Simple Smile

# 637
  • Мнения: 320
Аз бих ги редувала както си го описала , поне в началото. В сайта пише, че Niacinamide 10% + Zinc 1% и Matrixyl 10% + HA не са в конфликт и би трябвало да се наслагват без проблем, а при мен се получава зачервяване дори и да изчаквам повече време. Но и моята кожа е малко чувствителна, сигурно е от това.

# 638
  • София
  • Мнения: 431
Да, аз така ги подбирах, уж да не са в конфликт едно с друго, защото щеше да ми е трудно да се ориентирам поне в началото. Може би така ще започна, за да видя като цяло как се отразяват.

Или да започна само с едното, за да може ако има някаква негативна реакция, да знам от кой продукт е? Аз по принцип като вкарвам нов продукт въобще козметичен, никога не го правя с два едновременно, защото като цяло имам кожа, склонна към несъвършенства, и ми е важно да знам дали ми обостря проблема или няма реакция. Но пък тези и трите са oil-free и не би трябвало да има подобни реакции, още повече, че едното е с точно такава насоченост. Ще го поумувам още малко, тъкмо още някой може да се включи с мнение Simple Smile

Добре се получава, че днес съм на козметик за почистване на лице и ще започна продуктите на свежа кожа ☺

# 639
  • Мнения: 516
Колко време е удачно да се ползва Lactic acid 10% и HA,виждам доста полза от него ,но не съм правила почивки общо взето от октомври.
Забелязах,че Niacinamide + Zinc става на парцалчета само ако се напласти и минавам повече от едно място,ползвам го вечер преди лягане и гледам да не го смесвам с млечната киселина,просто ми се струва ненужно и двете.

# 640
  • Мнения: 394
Този път реших да поръчам това:         

1. прах от 100% L-аскорбинова киселина -
2. Ниацинамид 10% + Цинк 1%
3. Хиалуронова киселина 2% + B5
4. естествени хидратиращи фактори + HA - 100ml   

Като смятам вит. С вечер, но дали може с някакво масло (шипка, кокосово), а  Ниацинамид 10% + Цинк 1% сутрин - на Т зона, нали намаля разширените пори (не че са кой знае колко). Или е по-добре да ги разменя сутрин и вечер? А другите 2 продукта не са ли с едно и също действие и да се припокриват. Иска ми се да поръчам нещо за да станат 25 евро.

# 641
  • Мнения: 131
Nyni3,
аз ползвам Niacinamide в една рутина с Lactic Acid 10% по препоръка от сайта. Между тях ползвам Hyaluronic Acid. И тъй като ги ползвам вечер не ме интерисува особено, че понякога става на парцалчета. А Lactic Acid-а го ползвам от май месец без почивка. Само от два месеца тази рутина не ми е всяка вечер, а я редувам с ретиноли.

# 642
  • Мнения: 1 335
Здравейте, от седмица ползвам продукти на ТО:
Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% - 30ml
Argireline Solution 10% - 30ml
Lactic Acid 5% + HA 2% - 30ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml
Писах им и на сайта но още нямам отговор и се надявам, че вие може да ме посъветвате. Кожата ми е леко розацейна, но в момента е в спокойно състояние. (1)Argireline и (2)Caffeine ползвам за околочния - сутрин и вечер (Argireline и на челото както пише) с тях нямам проблем. Може би от Resveratrol,  който ползвам сутрин преди крема (с фактор 30) кожата ми опъва някакси, чак към следобяда и изглежда някак опъната - и се чудя пресушавам ли я с нещо от тези неща (Resveratrol или Lactic Acid - но нея ползвам вечер през ден два)?! И изобщо това чувство на опъване  от пресушаване ли е? Иначе откъм зачервявания - няма промяна, леко си ми е зачервена но с тониран крем (ползвам на Uriage rozaliane CC крем) е горе-долу добре. Много ще съм благодарна на съвет кое след кое да ползвам? Или пък да заменя с ново? Това което планувам да си взема е: Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%, 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil, 100% Plant-Derived Squalane. Благодаря Simple Smile

# 643
  • Мнения: 3 632
За розацея - азелаиновата киселина.
Този витамин С е много силен  и може да не се спогодите. Шипковото масло е хубаво, но може и от друго място да го вземеш. Скваланът е излишен според мен.

# 644
  • Мнения: 1 335
Благодаря Simple Smile
А идея това опъване дали с ресвератола си го причиних? И ако да - какво мога да направя да го компенсирам?

Общи условия

Активация на акаунт