Януарски Мами 2019

  • 51 769
  • 755
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 91
Здравейте прекрасни мамита! Аз съм другата седмица на преглед и нямам търпение, първи преглед ще е направо да чуем сърцето! На мен ми е малко лошичко и дискомфортно, но стискам зъби! Някоя от вас ако се чувства така с какво пребори това неразположение?



Blush  И аз другата седмица съм на първи преглед -дано всичко е ок . Относно неразположението с предишната Б ближех и ядях лимони нон стоп . Сега прочетох някъде -обикновени бисквити , като че ли имат ефект ( някакъв ) JoyJoyJoy Споко, в най-добрия случай ще е само първите три месеца . JoyJoyJoy

Усмихнат ден !

# 181
  • Мнения: 1 327
Сега четох ,че на тези мами ,на които не им се гади през първите седмици са рядко явление.Как пък все попадам в тези изключения.Не че се натискам ,ама искам нещо да ми напомня за състоянието ми ,че забравям .

# 182
  • Мнения: 478
При мен за гаденето помагат солети и бисквити. Като се събудя още преди да стана мушвам по една и леко се оправя положението. И колкото и да нямам апетит, гледам да не оставам с празен стомах, защото тогава е по-зле. Е, цялостното неприятно усещане не преминава напълно, но както nadencet1 позитивно отбелязва, би трябвало да продължи само 3 месеца Sweat Smile  shannel, радвай се, че си късметлийка, защото и на мен ми беше любопитно в началото, но вече хич не е забавно Sob

А за сърчицето, аз само видях как пулсира Relaxed Можеше и да ми го пуснат да го чуя, но докторката каза, че не е много полезно за бебето. Усещането за мен беше много странно, сякаш до този момент не си давах реална сметка, че в мен наистина има живо същество. Като видях как му бие сърчицето нещата си станаха съвсем истински.

Сетих се и още, че ми каза, че вероятно ще се наложи серклаж, защото шийката ми е 30 мм (след 2 конизации Disappointed). На някоя от вас правили ли са й при предишна бременност? Много ли е гадно и задължително ли се лежи в болница?

# 183
  • Мнения: 665
Момичета Здравейте 🙂,
Включвам се в темичката с положителен тест ден преди Ц(14.05) Последваха два кръвни и преглед днес, който потвърди бременност! Видяхме точица и сме много щастливи! Следващият вторник отново съм на преглед! Нямам никакви неразположения засега, единствено ми е малко по-сънливо. На всички Ви пожелавам лека и много спокойна бременност 😘

# 184
  • Мнения: 1 125
Здравейте! За гадинето на мен ми помагат солетите и кроасаните. Гледам да похапвам по нещичко дори и да не ми се яде. Гинеколожката ми каза много течности и да хапвам по малко, но на често. При мен действа, пооочти нямам гадене, а преди 2-3 дни беше целодневно.
Тези от вас, които са чули сърчице, с колко удара в минута е? На моята снимка пише 132 удара/мин, мисля че е добре, нали ? В 6+5 г.с съм.
Ползвате ли някакво приложение за бременност? Аз си изтеглих feia, но не ми допада...

# 185
  • Мнения: 127
Доволна съм  от приложението Pregnancy +, даже си водя дневник директно на него, записвам си прегледите, следя си килограмите.
Може да провериш какво пише за тоновете тук:
http://bg.imedicl.com/какви-са-правилата-на-сърцето-на-плода/
https://radiopaedia.org/articles/fetal-heart-rate

# 186
  • Мнения: 305
Здравейте прекрасни мамита! Аз съм другата седмица на преглед и нямам търпение, първи преглед ще е направо да чуем сърцето! На мен ми е малко лошичко и дискомфортно, но стискам зъби! Някоя от вас ако се чувства така с какво пребори това неразположение?



Blush  И аз другата седмица съм на първи преглед -дано всичко е ок . Относно неразположението с предишната Б ближех и ядях лимони нон стоп . Сега прочетох някъде -обикновени бисквити , като че ли имат ефект ( някакъв ) JoyJoyJoy Споко, в най-добрия случай ще е само първите три месеца . JoyJoyJoy

Усмихнат ден !
А какво е детенцето ви, щом лимони сте хапвали? Аз питам и ми е интересно и пола на децата тези които имат деца преди това, имахте ли типичните черти които подказват че е опрделен пол?
Любопитно ми е сега какво детенце искате?

# 187
  • Мнения: 469
Аз имам симптоми като с първото ми дете, което е момиче. Предпочитания за пола нямаме и двамата. Хапвам нещо солено и после трябва да хапна нещо сладко. То и за това вече имам коремче явно. То повече подуто отколкото бременно, но имам.
Тоновете на бебето са в норма ако са от 120 до 180. Това каза доктора при последния преглед.

# 188
  • Мнения: 983
Здравейте прекрасни мамита! Аз съм другата седмица на преглед и нямам търпение, първи преглед ще е направо да чуем сърцето! На мен ми е малко лошичко и дискомфортно, но стискам зъби! Някоя от вас ако се чувства така с какво пребори това неразположение?



Blush  И аз другата седмица съм на първи преглед -дано всичко е ок . Относно неразположението с предишната Б ближех и ядях лимони нон стоп . Сега прочетох някъде -обикновени бисквити , като че ли имат ефект ( някакъв ) JoyJoyJoy Споко, в най-добрия случай ще е само първите три месеца . JoyJoyJoy

Усмихнат ден !
А какво е детенцето ви, щом лимони сте хапвали? Аз питам и ми е интересно и пола на децата тези които имат деца преди това, имахте ли типичните черти които подказват че е опрделен пол?
Любопитно ми е сега какво детенце искате?
С момченцето ядох само кисели и солени храни до към 7-ми месец от сладкото ми се гадеше и сега така а може и да си внушавам!А аз сладичко си хапвам в промишлени количества по принцип,но сега до не го видя!Нямам предпочитания за полът,докато таткото иска момче,но живо и здравичко да е само това е важно!

# 189
  • Мнения: 11
Здравейте на всички. Вчера и аз видях две чертички и тази вечер имах кафеникаво зацапване на 31.05. съм на преглед много ми е притеснено.

# 190
  • Мнения: 127
Добре дошли на новите мами! Пламена, и аз  имах кафеникаво зацапване в 5та седмица еднократно, също се бях изплашила , но докторът каза, че е нормално и всичко беше наред на ехографския преглед.

# 191
  • Мнения: 11
Дано, че миналата година имах един missed и сега ме е страх.

# 192
  • Мнения: 3 273
Аз не помня с първата бременност какво ядях - по-скоро не ядях,  понеже повръщах много. Накрая карах на сладолед и череши. Резултат - момиче.
Сега хич не ми харесва сладкото, искам солено, лимони. Това май е за момче, а аз пак искам момиче. Но каквото даде Бог.
И аз съм с конизация, макар и лека с ел.примка и ще видим как ще бъде.
Леко бременеене на всички нови мамчета тук!

# 193
  • Мнения: 91
С предишната Б налитах основно на кисело и солено и промишлени количества лимони - имам син на 2 години. Сега хапвам ( когато не ми е лошо ) всичко без претенции - баници,плодове,кисело ,сладко...
Относно пола ,нямам претенции. Ако е още едно момче -ще си бъдат другарчета в игрите ,ако е момиче ще си имам и компания Joy  - само да са живи и здрави другото е без значение .

Усмихнат ден !

# 194
  • Мнения: 396
Добро утро мами , вчера бях на преглед чухме сърчицето и много съм щастлива , 6+2 дни , доктора каза че всичко е наред и си отговаря на седмицата , а сърчицето беше 120 и доктора каза че е нормално .😊❤👶

Общи условия

Активация на акаунт