Нашите кухни - 74

  • 94 605
  • 754
  •   1
Отговори
# 195
  • софия
  • Мнения: 25 943
Момичета, и ние сме  почти  на финалната  права: остава  ни монтирането на уредите, дръжките  и осветлението  Simple Smile
Скрит текст:
Честита кухня! Много е хубава.

# 196
  • София
  • Мнения: 2 440
Честита кухня anichkaffm. Със здраве да си я ползваш.

Моля за инфо за осветителни тела и столовете.
Много спокоен дом и приятно обзавеждане.

Столовете и диванът са от Тедива, като ние си избрахме дамаските. Столът е конкретно модел Тера https://www.tediva.eu/bg/products/82-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D … D0%B5%D1%80%D0%B0

Осветителните тела са Nowodvorski 6532 Viviane Grey и Nowodvorski 6540 Hawk Grey. Поръчахме ги от www.ultralight.bg, но нещо не им работи сайта, за да дам линк. но ги има и на други места.

# 197
  • София
  • Мнения: 181
Честита кухня anichkaffm. Със здраве да си я ползваш.

Моля за инфо за осветителни тела и столовете.
Много спокоен дом и приятно обзавеждане.

Столовете и диванът са от Тедива, като ние си избрахме дамаските. Столът е конкретно модел Тера https://www.tediva.eu/bg/products/82-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D … D0%B5%D1%80%D0%B0

Осветителните тела са Nowodvorski 6532 Viviane Grey и Nowodvorski 6540 Hawk Grey. Поръчахме ги от www.ultralight.bg, но нещо не им работи сайта, за да дам линк. но ги има и на други места.
Мама Мони, моля те сподели за шарката на горните бели шкафове, идея на майстора ли е ? Как е изпълнено? А мдф - боядисан, акрил, pvc, полиестер, полиглос ? Какво е при теб ?

# 198
  • София
  • Мнения: 2 440
sofiq_borisova шарката на горните шкафове (както и на ламперията около ТВ и на корниза) идва от вкопаването на резките. Идеята е моя, за да е по-разчупено. Казах им какво си представям и дизайнерката на мебелната къща ми го визуализира. Иначе МДФ-а е боядисан.

# 199
  • Мнения: 10
Здравейте, предстои ни цялостен ремонт на жилището и най-много въпроси и неясноти имаме при подреждането на кухнята. Решили сме тя да е разположена изцяло на терасата, която ще усвоим. Даваме си сметка за цялото къртене, което престои, за да си дойде всичко на мястото. Направили сме с моя съпруг проект, т.е. той, който публикувам, за да се ориентирате. В стаята ще остане една колона, пред мивката, на която ще сложим телевизора и климатика. Въпросите се ни следните:
1. има ли някой, който да е разположил котлоните си по този начин, въпроса е от гледна точка на удобство?
2. ако мивката е до прозореца колко разстоянието е добре да се остави от плота до дограмата, ние залагаме около 20 см?
3. вграждали ли сте съдомиялна под мивката, не знам дали е възможно и дали се предлагат такива размери от уреда?
Фурната задължително ще бъде в колона, хладилника още се чудим дали да е до дивана или срещу фурната, в другия край. Шкафчетата ще търпят промяна като разположение, т.к. не сме сложили чекмеджета, ако някой има по-добри идеи, моля да се включи. Не се притеснявам от критика, пишете смело.
Забравих да напиша, че сме от Варна и ако някой е ползвал добър майстор, моля препоръчайте го.

# 200
  • Мнения: 2 288
Ивелина, според мен ще стане трудно и неудобно отварянето на прозорците. Аз също си мислех за подобен вариант на кухненски бокс, но реших да с островче-плот между кухненската и холовата част и мивката да е на него, за да съм с лице към стаята, а не с гръб. Все пак трябва да държа под око двама бебешори.

# 201
  • Мнения: 10
Права сте, Pure_nature, за това си мислим ако вградим съдомиялната под печката, плота, където ще е мивката да е между 50-55 см, т.к. там ще се съобразяваме само с размерите на мивката. Може да бъркам, но не мога да я подредя по по-удобен начин, а остров при нас трудно ще се получи.

# 202
  • Мнения: 3 177
Може и да не е възможно да се монтира миялна на такова тясно място. Не е много ясно какви са точните размери и тази колона докъде стига, но при всички случаи трябва да има възможност да се свърже с мръсен канал, водопровод и ток, изводите на които трябва да са в съседен шкаф или зад уреда, а тук не виждам как ще успее да се напъха майстора там. Под мивката миялната може да е само тип кубче, но те са с много малък капацитет.

Котлоните така са абсолютно недостъпни и неудобни. Имате доста голяма дължина на плота и възможност да ги изтеглите на по-удобно място. Ако проблемът е аспираторът - лишете се от 1 прозорец и иззидайте на негово място стена, на която да сложите аспиратор и котлони отдолу, например някъде до фурната, но на дългата страна.

# 203
  • софия
  • Мнения: 25 943
Скрит текст:
Здравейте, предстои ни цялостен ремонт на жилището и най-много въпроси и неясноти имаме при подреждането на кухнята. Решили сме тя да е разположена изцяло на терасата, която ще усвоим. Даваме си сметка за цялото къртене, което престои, за да си дойде всичко на мястото. Направили сме с моя съпруг проект, т.е. той, който публикувам, за да се ориентирате. В стаята ще остане една колона, пред мивката, на която ще сложим телевизора и климатика. Въпросите се ни следните:
1. има ли някой, който да е разположил котлоните си по този начин, въпроса е от гледна точка на удобство?
2. ако мивката е до прозореца колко разстоянието е добре да се остави от плота до дограмата, ние залагаме около 20 см?
3. вграждали ли сте съдомиялна под мивката, не знам дали е възможно и дали се предлагат такива размери от уреда?
Фурната задължително ще бъде в колона, хладилника още се чудим дали да е до дивана или срещу фурната, в другия край. Шкафчетата ще търпят промяна като разположение, т.к. не сме сложили чекмеджета, ако някой има по-добри идеи, моля да се включи. Не се притеснявам от критика, пишете смело.
Забравих да напиша, че сме от Варна и ако някой е ползвал добър майстор, моля препоръчайте го.

Нашата кухня е разположена точно по този начин - П-образна под прозорец.
"1. има ли някой, който да е разположил котлоните си по този начин, въпроса е от гледна точка на удобство?"
Няма да е удобно. Де факто котлоните са в нещо като дупка - от ляво колона с фурна, от дясно - прозорец, а ти стоиш до ъгъл и се протягаш, за да стигнеш котлона. Освен, че няма да е удобно при готвене, колкото и да се внимава, ще се цапа прозореца и колоната. Не искам да мисля какво би било да готвя, ако е пусната и фурната, а аз готвя на котлона.
Аз също исках фурна на ниво на плота. Е, някой друг път. Така както е направен проекта, за мен, затваряте пространството, изпаренията от фурната ще цапат стената и ще трябва да пребоядисвате през месеци стената.
Изрично изместих мивката зад стена, въпреки предложението и настояванетона дизайнерката ни. Имахме достатъчно място за отстояние до прозореца. При ползване пръска, колкото и да се внимава.
От опит - плот под прозорци не е най-удобното, но понякога няма избор. Не ми харесва, че когато отворя прозореца той "виси" над плота, но плъзгащите прозорци не са решение.
В крайна сметка направихме това, удобно и функционално ми е, но ако имам вариант да нямам плот под прозорец, не бих се замислила.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 09:19 от zvаnchе

# 204
  • Мнения: 2 998
sofiq_borisova шарката на горните шкафове (както и на ламперията около ТВ и на корниза) идва от вкопаването на резките.
Помислих си, че са с този механизъм и щях да питам за мнение. Много добре изглеждат.
https://youtu.be/b1WmlbTXf0M

# 205
  • Мнения: 4 215

Помислих си, че са с този механизъм и щях да питам за мнение. Много добре изглеждат.
https://youtu.be/b1WmlbTXf0M
Ооо, супер!

# 206
  • Мнения: 6 373
Здравейте, предстои ни цялостен ремонт на жилището и най-много въпроси и неясноти имаме при подреждането на кухнята. Решили сме тя да е разположена изцяло на терасата, която ще усвоим. Даваме си сметка за цялото къртене, което престои, за да си дойде всичко на мястото. Направили сме с моя съпруг проект, т.е. той, който публикувам, за да се ориентирате. В стаята ще остане една колона, пред мивката, на която ще сложим телевизора и климатика. Въпросите се ни следните:
1. има ли някой, който да е разположил котлоните си по този начин, въпроса е от гледна точка на удобство?
2. ако мивката е до прозореца колко разстоянието е добре да се остави от плота до дограмата, ние залагаме около 20 см?
3. вграждали ли сте съдомиялна под мивката, не знам дали е възможно и дали се предлагат такива размери от уреда?
Фурната задължително ще бъде в колона, хладилника още се чудим дали да е до дивана или срещу фурната, в другия край. Шкафчетата ще търпят промяна като разположение, т.к. не сме сложили чекмеджета, ако някой има по-добри идеи, моля да се включи. Не се притеснявам от критика, пишете смело.
Забравих да напиша, че сме от Варна и ако някой е ползвал добър майстор, моля препоръчайте го.

Скрит текст:
Котлоните там, ще са крайно неудобни. Имам G образна кухня и там, където са Ви предвидени котлоните при мен е сушилник за съдове, така че мога съвсем точно да си го разиграя. Аз никога не бих ги навряла там. Имам и колона както е при Вас, само че не ми е там фурната. Нито ще може да се готви като хората на тях, нито ще може да се почиства дъното (гръбчето). Прозорецът ще стане много омазан и също труден за поддръжка.
Мивката ми е под прозореца и имам бордюр 20 см. Чак после почва прозорецът.
Вземете предвид смесителя ако е от високите като правите дограмата и мислите да имате пред мивката отваряемо крило. Има специални смесители за мивки под прозорец. Иначе има опасност да не може да си отворите прозорците, ако не са с плъзгане. Това не ми става ясно от чертежа. Аз имам на прозороца тънко перденце бяло и не се зацапва кой знае колко, но стават пръски ако по-невнимателно се мие. Лесно иначе се поддържа. Основно пръските стигат до бордюра, защото и мивката ми е дълбочка.
Няма как да сложите съдомиална под мивката освен ако не е от тези малките, свободно стоящите. Много ще е грозно според мен...
 Иначе може пералня под мивка в баня. Прави се мивка от технически камък много плитка, но все пак там е само за ръце....

# 207
  • София
  • Мнения: 181
sofiq_borisova шарката на горните шкафове (както и на ламперията около ТВ и на корниза) идва от вкопаването на резките. Идеята е моя, за да е по-разчупено. Казах им какво си представям и дизайнерката на мебелната къща ми го визуализира. Иначе МДФ-а е боядисан.

Благодаря !

# 208
  • Мнения: 10
Май ще се откажа от идеята за котлоните в ъгъла, още като го чертахме доста се чудихме, но  и вашите мнения ме убедиха на 100%.
zvаnchе, писала си за изпарения от фурната, имаш предвид когато се отваря вратата или по време на готвене. Техниката, която ползвам в момента е на Бош и също е вградена, до прозореца е, защото е на усвоена тераса, но нямам такъв проблем, ако правилно съм те разбрала? Много искам фурната да е на нивото на плота, така е и в сегашното жилище, а с трима мъже в къщи няма да казвам колко я ползвам.
drago_2008, прозорците няма да са с плъзгане, благодаря за съвета свързан със смесителя, ние също залагаме 20см под прозореца, но кой да се сети, че може да се вижда?!? Съдомиалната си мислех за вариант под фурната, да си призная аз хич не я ползвам. В момента слагам измитите чини в нея. Даже съпруга ми се шегува, че ще я търсим с две функции - отваряне и затваряне на вратата, но той си я ползва. Мога ли да помоля за снимка на твоята кухня, за да видя разположението, което сте избрали?

Благодаря на всички за съветите, ще се наложи да разместя първоначалния проект, за да не се обезсмисли усвояването на терасата.

# 209
  • софия
  • Мнения: 25 943
Май ще се откажа от идеята за котлоните в ъгъла, още като го чертахме доста се чудихме, но  и вашите мнения ме убедиха на 100%.
zvаnchе, писала си за изпарения от фурната, имаш предвид когато се отваря вратата или по време на готвене. Техниката, която ползвам в момента е на Бош и също е вградена, до прозореца е, защото е на усвоена тераса, но нямам такъв проблем, ако правилно съм те разбрала? Много искам фурната да е на нивото на плота, така е и в сегашното жилище, а с трима мъже в къщи няма да казвам колко я ползвам.
Да, при отваряне на фурната. Аз пускам абсорбатора на максимална мощност, за да дръпне възможно най-много. Убедена съм в удобството на фурна на ниво на плота, но при вашето разпределение, за да я имаш там трябва изградиш стена на мястото на крайния ляв прозорец и да дръпнеш котлоните на дясно, за да можеш да ги ползваш свободно. Това ще отнеме от дължината на плота.
На твоя чертеж няма размери и не мога да се ориентирам има ли достатъчно място.
Скрит текст:
Можеш ли да разместиш местата на дивана и масата със столовете?

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 10:31 от zvаnchе

Общи условия

Активация на акаунт