Нашите кухни - 74

  • 94 321
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 463
И според мен много  по-красиво и незахлупващо е като първия ред шкафове отгоре са по-тясни от по-гор
ните. По-удобно  е и за поставянето на неща на двата реда  да са с различни  дълбочини. За цветовете, дали  да са еднакъв  или не: въпрос на  вкус. Аз лично  исках да контрастират двата  реда, а долните  шкафове  са се допълват  с плота..
Но на всеки  каквото  му харесва и  му е удобно  Simple Smile

# 721
  • Мнения: 11 594
И аз се присъединявам към темата с кухните. Имам проект вече.

Скрит текст:

Абстрахирайте се от хладилника и дръжките (бях избрала други плоскости), както и от паркета, който излиза странно розов.
Разположението на шкафовете няма да коментирам. Направете си ги както ви е удобно.
На снимката всичко ми изглежда сиво и еднообразно. Не може ли поне цвета на стените да смените? Някакъв пастелен цвят в синьо-зелената гама?! Да изпъкнат малко шкафовете, а цвета на вратичките ми се стува доста хубав от картинката.

# 722
  • Мнения: 4 735
И аз се присъединявам към темата с кухните. Имам проект вече.

Скрит текст:

Абстрахирайте се от хладилника и дръжките (бях избрала други плоскости), както и от паркета, който излиза странно розов.
Този проект сами ли  го правихте?

# 723
  • Мнения: 6 288
И според мен горния ред трябва да е по-дълбок от долния. Според мен има опасност да се удряте в долните горни шкафове при дълбочината, с която са направени -60 см.
Бих им сложила матов цвят с дървесен корпус и дървесни вратички на първия ред шкафове над плота. Или всичко дюс с дървесен плот.
Аз лично не харесвам много как се получава шкафа с изтеглящ аспиратор 7 см по-къс и ме дразни. Предпочитам или изцяло вграден или да минава профила под шкаф и той да е еднакъв на останалите по височина, или краен вариант да му се смени челото с такова като вратите.

# 724
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
На мен ми се стува, че горните шкафове са по-тесни от долните. Двете колони са по-тесни от плота, поне така го виждам на снимката.

# 725
  • Мнения: 1 195
Благодаря за отговорите. Реших така да са шкафовете понеже мисля, че ще ме устройват. Сивото на стените ще го сменяме понеже тестера излезе доста по-тъмен от показания в магазина.

# 726
  • Мнения: 1 195
Горния ред няма как да го направим по- дълбок от това, тъй като колоната която е в ляво всъщност е за затваряне на газово котле и общо взето по него се водим.

# 727
  • Мнения: 6 288
На мен ми се стува, че горните шкафове са по-тесни от долните. Двете колони са по-тесни от плота, поне така го виждам на снимката.
А, може да не съм довидяла и да са по-плитки, но с различно дълбоки по ми харесва.

# 728
  • Мнения: 1 195
На мен ми се стува, че горните шкафове са по-тесни от долните. Двете колони са по-тесни от плота, поне така го виждам на снимката.
А, може да не съм довидяла и да са по-плитки, но с различно дълбоки по ми харесва.
Еднакво дълбоки и широки са всички горни шкафове.

Барплота се разминава с колоната защото е тясна и реално ако се водим по нея няма да имам място за нищо отгоре, а не можем да го изтеглим към шкафовете понеже няма да мога да минавам. А основния плот където е мивката, както споменах се разминава нарочно с високия шкаф-колона от ляво понеже  вътре има газово котле.

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 12:07 от Juicy Pigeon

# 729
  • Мнения: 6 288
А колко са дълбоки тези горни шкафове?

# 730
  • Мнения: 417
Така като ви “слушам” и гледам проектите, май само аз съм единствената, която не се е сетила да си направи горния ред шкафове на 2 нива... Sad
Моята кухня ще бъде изцяло до горе (до окачения таван) и вчера видях вратичките си при мебелиста - дооооста са високи.
Дано да ми е удобно да ги отврям.
Има ли все пак някой, чиито горен ред не е на две нива и е доволен откъм удобство?

# 731
  • Мнения: 6 288
Имала съм на два реда и сега направих високи 110 см врати един ред. Съвсем ОК са си. Нищо неудобно няма. На Г-образна кухня повече така ми харесва. На права като показаната много харесва изчистена визия с два реда различно дълбоки и без дръжки. Аз не исках клапи, така че не ми беше проблем височината.

# 732
  • Мнения: 1 195
А колко са дълбоки тези горни шкафове?
Да ти кажа честно не помня. Ще проверя.

# 733
  • Мнения: 2 239
Така като ви “слушам” и гледам проектите, май само аз съм единствената, която не се е сетила да си направи горния ред шкафове на 2 нива... Sad
Моята кухня ще бъде изцяло до горе (до окачения таван) и вчера видях вратичките си при мебелиста - дооооста са високи.
Дано да ми е удобно да ги отврям.
Има ли все пак някой, чиито горен ред не е на две нива и е доволен откъм удобство?

Моите шкафове няма да са до тавана. Просто на мен не ми харесва така, а и някакси няма да отиват на концепцията на моята кухня. И не мога и да ги стигам, защото таваните са високи вкъщи. Надявам се скоро да пусна снимки в готов вид! Stuck Out Tongue

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 162
Моля, препоръчайте кухненска мивка. На коя марка да се спрем?!

Общи условия

Активация на акаунт