В момента чета... 58

  • 84 860
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 346
Да, за наречията може би имаш право... В момента превеждам едно криминале с оформена по този начин пряка реч (на много места, макар и не навсякъде).

# 706
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Приключих Warlight на Майкъл Ондатджи. Тиха, бавна, вгледана в себе си книга за живота в Англия непосредствено след Втората световна война. Писането на Ондатджи е безупречно, фино, силно атмосферно. Изреченията са плавни и увличат читателя неусетно след себе си.

Това, което не ми достигна обаче, е дълбочина на героите. Те бяха прекалено много за малкия обем страници на книгата и моето любопитство спрямо тях така и не беше задоволено. Почти всички, освен главния герой Натаниел, през чийто поглед се води разказа, се мяркаха основно като сенки в далечината на приглушената следвоенна светлина. Сякаш Ондатджи е решил просто да ни ги щрихира и да ни остави на собственото ни въображение. Самата история също имаше доста бели петна, оставени нарочно, но за мен леко дразнещи.

Все пак Warlight ми достави удоволствие при четенето, не не ме отегчи, а напротив - остави ме с желание за още от следвоенния свят на Натаниел и неговите загадъчни родители. Стискам ѝ палци да вземе тазгодишния Букър.

Сега съм на "Морска книга" от Морген Стрьокснес - нехудожествен разказ, посветен на северните морски ширини и морския живот като цяло. Съвсем в началото съм, но книгата ми е интересна и ме забавлява. Малко е тип Уикипедия, но с тънко чувство за хумор. Страшно много ми харесват и сините ръбове на страниците Blue Heart

# 707
  • Мнения: 1 179
Някой в момента или наскоро да е чел "Изворът" на Айн Ранд/ The Fountainhead by Ayn Rand?
Отбелязала съм я в Goodreads, но чета много крайни мнения - от ужасно четиво до много добро.

Като приключа вълната на лежерното четене, ми се иска да почна нещо по - така задълбочено.

# 708
  • София
  • Мнения: 6 033
И на мен Морска книга отначалото ми беше интересна, но към 100-ната страница ме отегчиха морските термини. Simple Smile

# 709
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дидка-бандитка, не изключвам възможността и при мен да се получи подобен ефект Simple Smile Все пак едно е 40 страници Уикипедия (до там съм стигнала), друго е 300. Но авторът балансира добре за сега с чувството за хумор, ще видим докъде ще ме отведе Simple Smile

# 710
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Започнах Отвъд зимата, но ми върви бавно и нещо не ми е най най. Някой чел ли я е, да сподели впечатления?

# 711
  • София
  • Мнения: 6 033
Започнах Отвъд зимата, но ми върви бавно и нещо не ми е най най. Някой чел ли я е, да сподели впечатления?
Мда, отначало върви доста бавно, натам маааалко се забързва. Но да, не е най най, от кнгите на Алиенде, които съм чела ми е най-слабата.

# 712
  • Мнения: 394
започвам тази малка книжка

# 713
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
В момента чета "Изключителните" на Малкълм Гладуел. Нямам забележки, много интересна книга анализираща изключителни хора от човешката история. Пълна е с факти и задълбочени анализи. Напълно в стила на автора. Купих си е другите му книги.

Междувременно миналия уикенд в рамките на 24 часа изчетох "Инсомния" на Венетката. Предвид това, което очаквах, книгата направо ме изненада. Няма стил и хубав изказ, но историята е добра.

"Съпругата между нас" не ме очарова накрая. Силен старт и слаб край.

# 714
  • Мнения: 14 489
Аз чета в момента три Blush

Климати на Андре Мороа
Тайните оръжия на Хулио Кортасар
Книжната къща на Франсоаз Мале Жорис (тази я препрочитам всъщност, сигурно за 30-ти път)

# 715
  • Мнения: 6 468
Започнах да чета "Дъщерята на художника", Глория Голдрайх. Разказва за живота на Ида Шагал, единствена дъщеря на художника Марк Шагал.
Засега действието се развива в  началото на ВСВ, тема доста експлоатирана,  но пък, колкото съдби, толкова и истории, и ми е интересно.

# 716
  • London, UK
  • Мнения: 252
На работа съм тези дни и зарязах каквото четях на хартия, защото там мога само електронно Simple Smile Та така набързо погълнах последната на Харлан Коубън Не се отказвай.
Много ми хареса. Аз си му оставам почитателка, въпреки че каквото беше написал в последните години, не бе на нивото на първите му романи и все чаках момента, когато ще издаде нещо пак толкова добро. С този роман, по мое мнение, е направил точно това - сякаш си четях Коубън от преди. Дадох 5 звезди, просто защото ми държа интереса до край.

Сега електронно подхванах Преди да заспя. Преди около 4 години гледах филма (преди да зная, че е по книга) и изчаквах да го забравя поне от части.
Книгата увлича, четивна е и стилът ми допада, така че днес направо си поръчах и следващия роман на Стивън Уотсън - Втори живот. С малко нисък рейтинг в GR, но ще видим, като дойде при мен Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 22:34 от Adamant🍃

# 717
  • София
  • Мнения: 22 947
Приключих с " Maлък наръчник по Хюга". Беше ми интересно да науча повече за датчаните и за начина по който възприемат света около тях. Приятно и леко четиво е, но на моменти имах чувството, че някои неща се повтарят по няколко пъти.

Продължавам с " Богове на измамата" на Дейвид Игнейшъс.

# 718
  • Мнения: 315
Здравейте ,
аз най-сетне завърших Мрак на Дж. Флин и  в крайна сметка останах разочарована. Това разбира се е мое мнение , не казвам ,че книгата е лоша ,просто за мен не беше това , което очаквах. Никой от героите не спечели симпатиите ми ,даже напротив ...през повечето време ме дразнеха и не разбирах поведението им .
 
Скрит текст:
Така и не проумях как Либи живее в продължение на 24 години без да прави почти нищо и без нито веднъж да посети брат си или да се опита да разплете историята , да потърси истината за случилото се .Поведението на Бен , Диодра и Пати на моменти беше ...изключително нелогично
Очаквах поне финалът да ме изненада и да малко да завиши мнението ми за книгата , но уви ....краят на книгата също ме разочарова.Просто явно Дж. Флин не е моята авторка .
Сега започвам Ние срещу всички на любимия ми Бакман и съм убедена ,че ще ми хареса както и всички останали книги на автора Simple Smile

# 719
  • Мнения: 625
Вчера започнах "Пътувам сама" на Самюел Бьорк, започва обещаващо. В ел. вариант чета "Homo Deus" - на 1/3 съм от книгата, интересна е, но върви по-бавно, защото предпочитам да чета в "легнал" варинат Smile

Общи условия

Активация на акаунт