Дневникът - тема 92 - Да отслабнем всички заедно!

  • 90 574
  • 707
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 15 047
Аз пък съм забелязала, че има хора, които ядат огромни количества, постоянно и не дебелеят. Не е само дозата разковничето. Казвала съм за колежка, която приема толкова калории от - желирани бонбони, ядки, семки, солети и т.н, колкото аз за цял ден не докарвам от уж правилната 'храна'. А отделно си обядва и вечеря.

# 661
  • Мнения: X
demirche , напълно съм съгласна с теб.  Peace Психолозите даже определят именно тази обсесия към всеки грам и следене на макро/ микронутриенти като основен признак на хранително разстройство.
Честно казано, не зная в темата да има човек, който да е толкова вманиачен от цифрите на кухненската везна и тези в калкулаторите на храна след това.  Laughing

Ох, Краси. Разбира се- всеки говори за себе си и от неговата си камбанария.  Laughing Но това, че ти не приемаш нещо, не значи че трябва да се тръгва с "гърмене" и "застрелвания" по подразбиране и то само, защото "това не е моето".  Tired Сега, не всеки харесва да се храни "като баба ти " с мазно кафе сутрин, но не съм чела крайни изказвания от някой, че "ако опре до там, ще се гръмне".  Rolling Eyes

# 662
  • Мнения: 15 047
Ама бабата с кокосово масло ли е пила кафето, че това съм го пропуснала? Защото моята започваше със закуска, обилно полята с олио. Ама не вземам пример от нея.

# 663
  • Мнения: X
Аз пък съм забелязала, че има хора, които ядат огромни количества, постоянно и не дебелеят. Не е само дозата разковничето. Казвала съм за колежка, която приема толкова калории от - желирани бонбони, ядки, семки, солети и т.н, колкото аз за цял ден не докарвам от уж правилната 'храна'. А отделно си обядва и вечеря.

Ами и аз бях от тези "кучки" едно време. Ядях много, наистина огромни количества и бонбони, и чипс, и джънк, от готвеното си сипвах по 3 пъти на хранене, и пак бях супер клечава. Някъде до към 27- годишна възраст, после нещата започнаха да се променят. Но е факт и че към мента познавам няколко дами 45+, които спокойно се хапват абсолютно всичко, без ограничения, не спортували нито ден в живота си и в същото време изглеждат просто зашеметяващо дори по бански- без целулит, без нито една стрия, стегнато тяло с прекрасен релеф и издължени мускули- човек ще каже, че си броят дори магданоза в салатата.  Laughing

Ох, и аз се чудя от известно време бабата как си е пила кафето. Ама нали Амур все нея ни дава за пример като начин на хранене, пък редовно закусва с "мазно кафе", та аз по дифолт така си представям закуската й.

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 16:12 от Анонимен

# 664
  • Мнения: 15 047
Тъй, тъй, ей на тези завиждам аз. За другите - всеки ще си намери своя начин или ще си каже - яж, пий и си носи новите дрехи, животът е кратък.

# 665
  • Мнения: X
нямаше да я има темата, ако свръхконтролът върху храната беше много лесен
и що така буквоядно подходихте към Роузи, тя просто забеляза, че няма добавки  Rolling Eyes
и разбрах защо съм дебела - нямам нужда от салата за магданоза, ей така си го паса от връзката  Laughing

Луна, и аз причиних същото  на едно свинче, но го прехраних 2 седмици с обелки от краставици  Laughing
тук го уча сам да си вземе листенце
Скрит текст:

Темата нямаше да я има, ако приемахме храната нормално. Simple Smile
Но ние често прекалено се вторачваме в нея при всякакви поводи и извънредни ситуации, и измъчваме и душата,  и тялото си.
Не сте ли забелязали хората, които поддържат нормално тегло, без усилия, че не мислят за храната?!  Като са гладни - ядат. И то, каквото им се яде и в количество, каквото да ги засити. И ни се чудят на въпросите / които аз също съм  им задавала от любопитство /. Разчитат на естествения си глад и подбор.


С повечето неща съм съгласна без този пост на Двмирчето. Много хора ядат когато са гладни, ядат каквото им падне и не мислят за храна, защото имат някакъв бърз метаболизъм, ген или и аз не знам какво. Аз също бях така до един момент, ядях си каквото ми се ядеше, нито съм чела за диети, нито съм ограничавала хляба и бях слаба. В един момент нещо се пречупи и със същата храна взех да правя дупе, корем и т.н. Да видиш как започнах да чета и да се интересувам..


# 666
  • Мнения: 266
нямаше да я има темата, ако свръхконтролът върху храната беше много лесен
и що така буквоядно подходихте към Роузи, тя просто забеляза, че няма добавки  Rolling Eyes
и разбрах защо съм дебела - нямам нужда от салата за магданоза, ей така си го паса от връзката  Laughing

Луна, и аз причиних същото  на едно свинче, но го прехраних 2 седмици с обелки от краставици  Laughing
тук го уча сам да си вземе листенце
Скрит текст:

Темата нямаше да я има, ако приемахме храната нормално. Simple Smile
Но ние често прекалено се вторачваме в нея при всякакви поводи и извънредни ситуации, и измъчваме и душата,  и тялото си.
Не сте ли забелязали хората, които поддържат нормално тегло, без усилия, че не мислят за храната?!  Като са гладни - ядат. И то, каквото им се яде и в количество, каквото да ги засити. И ни се чудят на въпросите / които аз също съм  им задавала от любопитство /. Разчитат на естествения си глад и подбор.


С повечето неща съм съгласна без този пост на Двмирчето. Много хора ядат когато са гладни, ядат каквото им падне и не мислят за храна, защото имат някакъв бърз метаболизъм, ген или и аз не знам какво. Аз също бях така до един момент, ядях си каквото ми се ядеше, нито съм чела за диети, нито съм ограничавала хляба и бях слаба. В един момент нещо се пречупи и със същата храна взех да правя дупе, корем и т.н. Да видиш как започнах да чета и да се интересувам..


Герганче, ей този момент е мноооого важен, моментът, в който нещо се е пречупило.
Какво се случи, как се почувства?! И какво промени в отношението си към храната като цяло?
Ако решиш пиши тук, на лични или просто помисли за себе си.
Там е разковничето, решиш ли нещата в този аспект, нормалното хранене ще се върне при теб. Simple Smile

# 667
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Да бе, мечтай си за нормално ядене с две филии всеки път Simple Smile Веднъж тялото като е било пълно се стреми пак да стане такова дори и да отслабнем много трудно се задържа резултатът Simple Smile

# 668
  • Мнения: X
Аз също бях така до един момент, ядях си каквото ми се ядеше, нито съм чела за диети, нито съм ограничавала хляба и бях слаба. В един момент нещо се пречупи и със същата храна взех да правя дупе, корем и т.н. Да видиш как започнах да чета и да се интересувам..

А баш! Че им се чудех на "онези на диета"- не го разбирах.  Laughing

Само да кажа, че аз отстрани въобще не изглеждам като човек на режим, следящ какво яде и как се храни. Не го коментирам, не ми е лайтмотив нито в живота, нито в темите ми за разговор в ежедневието и приятелите. Ако някой нещо попита, поинтересува се, или темата тръгне в насока диети, режими и т.н.- коментирам, но без да насочвам вниманието към себе си и това как аз се храня. Единствено всички знаят, че спортувам /кога във фитнес, кога вкъщи/, но това е било винаги и реално си е част от мен.
Предполагам, че когато бях в топ форма между двете раждания, отстрани съм изглеждала точно като "хората, които поддържат нормално тегло, без усилия", за които говори Демирче.

Демирче, ще кажа за себе си.
Скрит текст:
Нищо не се промени откъм емоционално или житейско естество. Просто в един момент метаболизмът ми започна да се забавя.Дадох си сметка, че вече няма как да се храня така безраборно, както преди и да съм в същата форма. Таман го осъзнах и забременях. След раждането много бързо, за 4 месеца влезнах в супер форма, поддържах я около 3 години. След втората бременност ми остана доста какво да се желае, докато почти не го постигнах. Тогава се преместих да живея в много тежък и горещ климат, който сякаш рязко повлия на метаболизма ми, отново. Въпреки че тренирах и се хранех сравнително добре и разумно, нещо се беше променило на хормонално ниво. След това нервен и стресов период, нежелание за тренировки и движение, но храната пак като цяло беше под контрол. Сега бера плодовете от това застояване и съм твърдо решена, че ще постигна целта си. Не за друго, а за да съм здрава, жизнена, гъвкава, подвижна, стегната и добре изглеждаща- в оите очи. Пък после вече ако е така и в очите на другите- бонус. Тази седмица се разтопих от кеф, когато обсъждайки на колко години съм, синът ми /на 9/ каза: "Мамо, изглеждаш страхотно! И никога няма да ти дам, че си на тази възраст."
Правя уточнението, че пред децата в нас за диети и отслабване НЕ се говори. За здравословно хранене и здравословен лайфстайл- да. Мисълта ми е, че малкият не го е казал в контекст на разговор или тръшкане във връзка с моята визия, килограми, обиколки и т.н.

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 17:02 от Анонимен

# 669
  • Мнения: 2 695
Да бе, мечтай си за нормално ядене с две филии всеки път Simple Smile Веднъж тялото като е било пълно се стреми пак да стане такова дори и да отслабнем много трудно се задържа резултатът Simple Smile
За съжаление.

# 670
  • Мнения: X
На 100% се припознах в поста на ТиЛи. Нищо не се промени, нищо. След първата бременност напълнях, не преди,  а след. Просто според мен хормоните се нареждат по друг начин. Нямам друго обяснение. Не ми е било никакъв стрес гледането на дете, нито първия път, нито сега.
Първия път се приберах от болницата 60кг,  не се вторачвах в себе си изобщо, имах си корем, но все ми казваха как тялото колкото време се е растяло, толкова му трябва да се прибере. Минаха 9месеца, аз все така си носех бременните дънки докато един ден не се качих на канатара и не прогледнах.  Всъщност прогледнах след едни снимки на които се видях отстрани и не се познах.  Кантара отчете 75кг. Тогава започна борбата, дадох си сметка, че това което съм правила до сега вече води до трупане на килограми. Отслабвах по 5кг и зпаочвах да се чувствам комфортно, да ям нормално и пак си ги връщах. Пет години теглото ми беше 70-75кг. След второто раждане знаете 85кг.  Вече по съвсем друг начин гледам на нещата. Искам дългосрочна промяна. Искам промяна в хранителните навици. Затова и в групата писах че най голямото ми постижение е когато си купих един шоколад с идеята да си го гризна целия, когато заспят децата и не можах да изям и половината,  а преди ядях по един и можех и още.

# 671
  • Мнения: 266
ТиЛи,  Гери, благодаря за споделеното. Simple Smile
Разбира се, че понякога виновник за качването на килограми е физиологичен проблем. Макар, че според диетолозите е при много малък процент от хората. Тили,  ти сама отбеляза, че е имало нервен и стресов период, при който, въпреки, че си се хранила нормално, няма как да не се е отразил негативно на организма. Ако не на храненето, то на другата част от баланса - движението.
При мен са кортизонът / от 15 години го пия / и хиперфагията / по спомени от 6-7 клас /.  Всички казват, че трудно се отслабва на фона му, а самият той подува и скапва метаболизма. Но ето, факт, отслабвам си почти като здравите хора, само внимавам да не е рязко и безотговорно.
Сега съм доволна, че с едното се справям успешно / емоционалното преяждане - хиперфагия /. А не беше отдавна, когато ми попадна писмо в нета, на жена с такъв проблем. Четях и ревях. Едно към едно. Трябва да го потърся, уникално е!

И с това ще се справим - разумно и с усмивка, нали?! Flowers Hibiscus

# 672
  • Мнения: 1 794
Здравейте момичета,имам нужда от съвет.Днес вечерях със нещо като замръзнала пача,оформена като салам.Без чесън е и леко киселее.Аз съм още на БВ,не мога да намеря информация в калорийният калкулатор.Нали не съм в нарушение,че бях много изнервена ,гладна и бая погълнах.

# 673
  • Мнения: X
Малко Трънче , а домашно приготвен ли беше този салам- пача?
Ако е купешки- има опция да има разни изкуствении в него, но по принцип не мисля, че си нарушила БВ хранене кой знае колко.  Peace

[ Тили,  ти сама отбеляза, че е имало нервен и стресов период, при който, въпреки, че си се хранила нормално, няма как да не се е отразил негативно на организма. Ако не на храненето, то на другата част от баланса - движението.

Но не и първият път- тогава нямаше нищо, ама нищо, което да отключи подобен процес.  

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 19:40 от Анонимен

# 674
  • Мнения: 3 067
Simple Smile По принцип харесвам постовете на Демирче, но има едно нещо, което никога не съм харесвала у някои психолози. Матрицата. Голяма част от тях са убедени, че има една истина, която само и единствено те виждат. Останалите имат сериозни проблеми за разрешаване и за това не виждат и не разбират. Не са готови да приемат истината, но един ден ще бъдат готови и тогава ще започне процесът на "лечение". Тук бих казала "Holy crap". Ама няма да го кажа.

Може да е така. Може и да не е. Презумцията, че всеки напълнява или отслабва в следствие на психически дисбаланс и проблем ... е теория и е недоказуема.

Хубава вечер.

Общи условия

Активация на акаунт