Дневникът - тема 92 - Да отслабнем всички заедно!

  • 90 596
  • 707
  •   1
Отговори
# 645
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
само ще кажа, че в 100 гр краставица има 12 калории, а в сто грама магданоз 36, т.е три пъти повече.

https://zdrave.rozali.com/bilki/magdanoz-za-orlovo-zrenie.html

# 646
  • Мнения: X
И колко точно калории има връзка магданоз?

Не зная точно колко тежи една връзка /без дръжките/, но в 100 гр според различните изписвания във Фитнеспал има между цели 36 и 43 грама.  Laughing

Степчетата още ли се произвеждат и продават?  Shocked

ПП. Роузи, ама 100 гр краставица изглеждат по един начин, 100 гр магданоз- по друг. И аз слагам много зелении в салатите и НЕ ги броя- та то организмът изразходва повече енергияда ги обработи, отколкото е калорийната им стойност. Пък и не зная кога реално ме се е налагало да изям цели 200- 300 гр копър/ магданоз накуп. Но при всички положения дори така да е- 120 калории от "салата"- ами пренебрежимо малко е, както и да го погледне човек. Дори да има капка- два зехтин/ авокадово олио и оцет или лимонов сок.  Peace

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 14:52 от Анонимен

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ох, не мога, тоя магданоз ме уби Simple Smile
Съни, има надежда и за нас, и аз магданоз не ям. Начи рупаме краставици на воля и до месец сме на изчезване.Joy

# 648
  • Мнения: X
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace

# 649
  • Мнения: X
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace
Ако на мен ми се наложи да правя такива сметки, то по-добре да се гръмна и да се свършва, честно...

# 650
  • Мнения: X
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace
Ако на мен ми се наложи да правя такива сметки, то по-добре да се гръмна и да се свършва, честно...

Краси, всеки го пречупва през своята призма. За много хора това е напълно безсмислено, но ето че за други дори копърът е съществен фактор и някак все още живеят, без да се гърмят.  Laughing
Идеята е да се чувстваме добре в кожата си и доволни от това как протича процесът, нали? Ако този пълен контрол дори над тези неща прави човека щастлив и доволен от начина, по който се храни- значи въпросният човек е намерил своето хранене. При това май никой не го прави защото трябва или някой му налага нещо, а защото така е преценил.  Wink

# 651
  • Мнения: 2 695
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace
Обаче нали знаете, че от калория до калория има огромна разлика. По един начин тялото ще ти преработи 100 калории от магданоз и по съвсем друг начин 100 калории от баничка.

# 652
  • Мнения: X
Заради вас сложих връзката магданоз на кантара Joy 32 грама с дръжките, като се махнат предполагам че ще останат не повче от 10грама.

# 653
  • София
  • Мнения: 1 277
Бях приемна майка за един месец на едно морско свинче. Стопанката му каза, че съм го угоила. А то много обичаше магданоз. Така че внимавайте Animal Pig Joy

# 654
  • Мнения: 266
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace
Ако на мен ми се наложи да правя такива сметки, то по-добре да се гръмна и да се свършва, честно...

Краси, всеки го пречупва през своята призма. За много хора това е напълно безсмислено, но ето че за други дори копърът е съществен фактор и някак все още живеят, без да се гърмят.  Laughing
Идеята е да се чувстваме добре в кожата си и доволни от това как протича процесът, нали? Ако този пълен контрол дори над тези неща прави човека щастлив и доволен от начина, по който се храни- значи въпросният човек е намерил своето хранене. При това май никой не го прави защото трябва или някой му налага нещо, а защото така е преценил.  Wink


Колко щастлив може да е човек, когато си налага такъв строг контрол?!
Именно, защото не трябва и никой не му го налага, е основният проблем. Тази игра е на мозъка. Жестока, при това!
Давам си сметка, че пишейки тук тези неща, ще предизвикам у някого негодувание.
Но мисля, че съм длъжна пред себе си и пред знанията, които получих, да бъда искрена.
Момичета, този стриктен контрол обикновено не е свързан с храната. Колкото и да изглежда логичен.
Свързан е с неумението да се справим с нещо или някого / а често и със себе си /!
И ни е най-лесно липсата на контрол върху живота си, да го "излеем" в свръхконтрол върху нещата, които можем - храната е едно от най-лесните ни жертви.
И тук махалото върви от минимум и броене  или безконтролно тъпчене.
Балансът идва, когато наместим останалите слоеве. по-трудничко е, но си струва усилието. Yellow Heart

# 655
  • Мнения: 7 765
нямаше да я има темата, ако свръхконтролът върху храната беше много лесен
и що така буквоядно подходихте към Роузи, тя просто забеляза, че няма добавки  Rolling Eyes
и разбрах защо съм дебела - нямам нужда от салата за магданоза, ей така си го паса от връзката  Laughing

Луна, и аз причиних същото  на едно свинче, но го прехраних 2 седмици с обелки от краставици  Laughing
тук го уча сам да си вземе листенце
Скрит текст:



Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 15:35 от Herzen

# 656
  • Мнения: X
Скрит текст:
Но, да- факт е, че ако се следи всичко наистина стриктно откъм калории и макронутриенти, би следвало да се въвеждат и лукът, и магданозът, и чушката, наистина всичко.  Peace
Ако на мен ми се наложи да правя такива сметки, то по-добре да се гръмна и да се свършва, честно...

Краси, всеки го пречупва през своята призма.
Скрит текст:
За много хора това е напълно безсмислено, но ето че за други дори копърът е съществен фактор и някак все още живеят, без да се гърмят.  Laughing
Идеята е да се чувстваме добре в кожата си и доволни от това как протича процесът, нали? Ако този пълен контрол дори над тези неща прави човека щастлив и доволен от начина, по който се храни- значи въпросният човек е намерил своето хранене. При това май никой не го прави защото трябва или някой му налага нещо, а защото така е преценил.  Wink
Именно!
За мен, ако изобщо някога се наложи да меря и премервам всяка една троха, която слагам в устата си, това би означавало, че съм много, много, много, много болна.И трябва да правя това, за да не се гътна "утре".
Е, та именно в такъв случай по-добре да се гръмна, за да не чакам смъртта да ме довършва.....
А при положение, че съм здрава, права, слаба, няма сила, която да ме накара да се заробя в сметки и мерене на всяко стръкче подправка, която влиза в тенджерата или салатата.
За мен е прекалено, обсесивно, затормозяващо и т.н. негативи.
Естествено, че ако на някого това му нови някакъв вид успокоение, че държи нещата под контрол, ще го прави.
Аз написах, че подобен живот не е за Мен, не че трябва да е общовалидно.   Gift Heart

# 657
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 284
Ама ЛейдиКасиопея казваше че прави отвара от магданоз за отводняване Simple Smile Веднъж и аз реших да пробвам и като отрязах дръжките на една връзка ги хвърлих в една тенджера и ги залях с гореща вода от каната та стана нещо като зелена водица и си я пих сама щото ММ не я хареса ама не забелязах да съм кой знае колко отслабнала Simple Smile Щом толкоз много хора не ядът магданоз значи се отслабва от него нали знаете трябва да се яде това което не обичаш че да отслабнеш бедата ми е, че обичам всичко Simple Smile
Леле Herzen, много сладко морско свинче имаш Simple Smile

# 658
  • Мнения: 266
нямаше да я има темата, ако свръхконтролът върху храната беше много лесен
и що така буквоядно подходихте към Роузи, тя просто забеляза, че няма добавки  Rolling Eyes
и разбрах защо съм дебела - нямам нужда от салата за магданоза, ей така си го паса от връзката  Laughing

Луна, и аз причиних същото  на едно свинче, но го прехраних 2 седмици с обелки от краставици  Laughing
тук го уча сам да си вземе листенце
Скрит текст:

Темата нямаше да я има, ако приемахме храната нормално. Simple Smile
Но ние често прекалено се вторачваме в нея при всякакви поводи и извънредни ситуации, и измъчваме и душата,  и тялото си.
Не сте ли забелязали хората, които поддържат нормално тегло, без усилия, че не мислят за храната?!  Като са гладни - ядат. И то, каквото им се яде и в количество, каквото да ги засити. И ни се чудят на въпросите / които аз също съм  им задавала от любопитство /. Разчитат на естествения си глад и подбор.

# 659
  • Мнения: 2 695
Съгласна съм с demirche и Амур.

Не сте ли забелязали хората, които поддържат нормално тегло, без усилия, че не мислят за храната?!  Като са гладни - ядат. И то, каквото им се яде и в количество, каквото да ги засити. И ни се чудят на въпросите / които аз също съм  им задавала от любопитство /. Разчитат на естествения си глад и подбор.
Забелязали сме естествено, даже сме им завиждали YumYum За мен разковничето тук е в ".... и в количество, каквото да ги засити". Много често точно тази бариера при някои (от нас) е развалена и не се спуска.

Общи условия

Активация на акаунт