Нашите second hand находки- Тема 40

  • 102 115
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 286
Ако реша да изхарча 100-200лв.за чанта например ще отида и ще си купя нова чанта от естествена кожа от магазин с българска или италианска стока.Не е казано,че трябва да е от мола.
Има и други магазини в които се продават качествени стоки.
Но за чанта втора употреба не бих дала толкова пари ,без значение каква марка е.
За маратонките- има маратонки ВУ, Адидас -100-170лв.Ами за толкова мога да си купя чисто нови.
Или да си поръчам от Sportdirect.Пак ще са нови и оригинални.

Тръпката да пазаруваш от ВУ е именно в това да откриеш качествена стока на символична цена.
А една стока,която веднъж е излязла от магазина,тя вече е ВУ и не би трябвало да се продава на същата цена,като новата.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 14:04 от -veni-

# 751
  • Мнения: 2 179
Какъв е смисъла да даваш шапка пари за нещо носено и занемарено, било то и на някоя известна марка?! Купи си ново и му се радвай... качеството е много лошо, а цените все по-високи. Няма находки като едно време и се изгуби кефа да ровиш за твоето парченце "злато". Масово забелязвам етикети на червения кръст по дрехите т.е. тези дрехи, за които ние плащаме 10-20-30лв. някой е дарил и са били предназначени за съвсем друга група хора. Някак ми е тъпо да плащам за дарени дрехи ,от който някой иска да натрупа лев...купуват за жълти стотинки, а ние плащаме като невиждали.
Защо да дам 20-30лв за дънки на Манго/Зара/Бершка като сега по намаленията са толкова и в магазина?! Да не говорим, ако си харесате вълнено палто...преди седмица си взех чисто ново на Reserved за 48лв., в килото пак ще платя толкова за носено.
Не можем да изтъкваме "качеството" на дрехите от килото, защото 90% вече са скъсани,дръпнати тук-там и т.н. - да може да е с по права кройка от тениска на Бершка, но човек трябва да си съпостави плюсовете и минусите и да си харчи парите разумно според мен Simple Smile

* Не задължавам никой с моето мнение, просто това ми се върти в главата!

# 752
  • Мнения: 47 990
Някои дрехи с етикет са от 80те години...какво повече да се говори...
Също така се преекспонира с "марков" във ВУ. Не съм убедена, че всяка стока с лепнат етикет и там е маркова и скъпа. И там има доста реплики, а продавачът удобно бяга от отговорност.

# 753
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Какъв е смисъла да даваш шапка пари за нещо носено и занемарено, било то и на някоя известна марка?! Купи си ново и му се радвай... качеството е много лошо, а цените все по-високи. Няма находки като едно време и се изгуби кефа да ровиш за твоето парченце "злато".

Не можем да изтъкваме "качеството" на дрехите от килото, защото 90% вече са скъсани,дръпнати тук-там и т.н. - да може да е с по права кройка от тениска на Бершка, но човек трябва да си съпостави плюсовете и минусите и да си харчи парите разумно според мен Simple Smile

* Не задължавам никой с моето мнение, просто това ми се върти в главата!
И на Запад хората почнаха да си доизносват дрехите!

# 754
  • Мнения: 29 388
Няма лошо да се доизносва, но не и да те цакат с някакви суми, за които ще си вземеш нова дреха.

В петък взех за детето зимно яке от Зара, дебело, намалено от 60 на 25 лв. Да не казвам какви цени съм виждала във ВУ за носено яке... Peace

# 755
  • София
  • Мнения: 3 071
Попаднах на един магазин на ъгъла на Черковна и Дондуков. Купих си костюм пола и сако за 4 лв, и две рокли по 4 лв. Безупречни като състояние. Предполагам, че цените са такива, защото е било отдавна зареждането. Имаше и в лошо състояние дрехи, но като цяло си струва да се посети.
Иначе аз все си изравям по нещо и от Манията. Ето това якенце например от зала Б, ярко синьо е като цвят.
Скрит текст:

# 756
  • София
  • Мнения: 5 547
Попаднах на един магазин на ъгъла на Черковна и Дондуков. Купих си костюм пола и сако за 4 лв, и две рокли по 4 лв. Безупречни като състояние. Предполагам, че цените са такива, защото е било отдавна зареждането. Имаше и в лошо състояние дрехи, но като цяло си струва да се посети.
Иначе аз все си изравям по нещо и от Манията. Ето това якенце например от зала Б, ярко синьо е като цвят.
Скрит текст:
Аз живея в района ,но не мога да се сетя къде е това?

# 757
  • София
  • Мнения: 3 071
Срещу спирката на автобус 120.

# 758
  • София
  • Мнения: 5 547
Срещу спирката на автобус 120.
Това са Мадрид и Черковна. Да ясно знам го.

# 759
  • София
  • Мнения: 3 071
Ох, какъв Дондуков и аз Laughing Мадрид, да.

# 760
  • Мнения: 108
Като ви чета изпадам в потрес...Откъде взимате тия дрехи за баснословни цени?И как така са скъсани или повредени?За кой град става въпрос? Отделно за Н и М, аз категорично не пазарувам от тях много отдавна

# 761
  • София
  • Мнения: 133
Ако реша да изхарча 100-200лв.за чанта например ще отида и ще си купя нова чанта от естествена кожа от магазин с българска или италианска стока.


Вени, да ти кажа нещо от "кухнята" - т.нар. италиански обувки и чанти се шият в Турция. Там си има фабрики, шият еднакво, но после слагат печат с марка на кслиентите. Това се отнася и за някои български портмонета и чанти.

Иначе си права, за 100лв –или 10) примерно отиваш и си взимаш нещо качестветвено независимо от марката и дали е ново или старо вместо за същите пари нещо не толкова или никак добро, но известна марка. 

Виждам, че тук много се говори за Ремикс - никога не съм взимала нищо - много скъпо ми се вижда всичко там, котато съм хвърляла по 1 око, както и Мания онлайн с тези високи цени и търгове.
Между другото в България много много не познаваме добрите марки - да кажем там, където определят цената по етикети - Мания, Ремикс, Хумана и тн, основно е H&M, Zara, Bershka, Adidas, Nike, Esprit, Beneton....обаче понятие си нямат от други и човек може наистина да намери находка и то даже и без да гледаш етикета, достатъчно е да разбираш от качество. Например миналия месец взех от Мания яке на скандинавска марка пролет-лято, водо и вятъроустойчиво, на вид като ново, много хубаво за 6лв. Личеше си, че е скъпо, затова го проверих и се оказа, че в сайта им го има същия модел за 160 евро. Също така съм взимала на мен и детето 100% мерино дрехи, които са много добри за студено време, тънки и леки, за по няколко лева, а иначе са страшно скъпи. В общи линии неща, които не мога да си купя или не в толкова количества.
За новите неща на НМ и тези от втората мога да кажа само, че всяка следваща колекция е пълна с все повече синтетика, а дрехите, които имам от ВУ са 100% памук и то страшно качествени. Даже и на същите цени като от намаления на нови или по-високи пак бих взимала от там, но последните години вече не намирам, просто и във ВУ навлизат явно по-новите им колекции и няма вече онова качество, което може да носиш 10г

# 762
  • Мнения: 5 018
Аз не мисля, че някой дава куп пари за износени или дефектни неща, само защото на етикета е написана някоя известна марка. Отскоро пазарувам от ВУ, така че не мога да сравнявам как е било преди, но не бих купила нещо овехтяло или с каквито и да било следи от носене.

Сравнявам единствено какво мога да си купя за бюджета ми. Давам пример - миналата година имах нужда от ново палто, исках да купя нещо хубаво и качествено, което да нося с много неща и дълго време. Даже писах в темата за модни консултации с такъв въпрос. Бюджетът ми беше до около 300-400 лв максимум, по възможност около 200-250.

За тия пари можех да избера един от три варианта: 1.нещо от ВУ без компромис с материя, модел и качество, 2. нещо с висок процент вълна на среден клас марка, 3. 10на палта еднодневки на ХМ от намаление. При неограничен бюджет бих отишла в някой шармантен магазин, където да ми подадат елегантна чаша шампанско, докато ми принасят едно по едно палта за пробване, кое от кое по-хубави. Обаче нямам намерение да работя цял месец за едното му палто, така че си купих от ВУ. При това и без етикет, нямам представа моделът от коя година е, но е видимо актуален, т.е. класическо кемъл палто с едноредно закопчаване.

Тая година исках да си купя подобно черно, ама не успях, и в Мания, и в Ремикс ме изпревариха и го купиха под носа.

Специално при връхните дрехи една и съща по етикет материя може да е много различна. Купих си тая година жълто палто Манго, 70% вълна, 30% полиамид. Онлайн го купих, грабна ме цветът. Нищо че е жълто, лепи ужасяващо, боцка и е цялото във власинки от всеки по-тъмен шал или пуловер, който сложа. Меко кашмирено или от качествена вълна палто няма такъв проблем, независимо от цвета. Сигурно има и ментета в магазините ВУ, но има някои дрехи, на които от километър си им личи качеството - комфортни са за носене, изпипани, обмислени, няма едно нещо, за което да се захванеш и да ги разкритикуваш. Та и от вълнено палто до вълнено палто има разлика.

Иначе да, важното е всеки да се радва и да си ползва със здраве покупките. На мен чисто психологически ми е изключително любопитна причината хората да оценяват стоката според това от къде е купена, а не според някакви нейни обективни качества.

ПС - това за дрехите, предназначени за дарения на ЧК е отвратително. Кой е въпросният магазин?

# 763
  • Мнения: 47 990
Въпросът е, че преди 10 години намирах нон стоп палта и якета във ВУ, и още ги нося. А сега- няма. Или цената е уау

# 764
  • Мнения: 5 018
Сигурно затова не се впечатлявам от високите цени - аз си ги сравнявам с реалните магазини. Сигурно е било хубаво да се пазарува тогава, жалко, че не съм знаела.

Общи условия

Активация на акаунт