Отговори
# 645
  • Мнения: 3 047
Защо са тези инжекции с кортикостероиди? Превантивно ли в случай, че настъпи преждевременно раждане?

# 646
  • София
  • Мнения: 4 884
При мен е превантивно, защото заради плацента превия, контракции и доста едър плод, очакват по-ранно раждане. В понеделник съм на преглед и ще питам подробно.

# 647
  • Мнения: 9 196
При мен е превантивно, защото заради плацента превия, контракции и доста едър плод, очакват по-ранно раждане. В понеделник съм на преглед и ще питам подробно.

Те понякога го ползват, не само за дробчетата ами и при очаквани кръвоизливи и други усложнения, та може и за това, заради плацентата ти. Но, каквато и да им е целта, в този срок на бременността би трябвало само да помогне.

# 648
  • Мнения: 3 047
И аз имам контракции, пия от март непрекъснато Магнерот.

# 649
  • Мнения: X
Мнения, съвети и препоръки за български бебешки онлайн магазини ?

# 650
  • Мнения: 221
Моите бяха точно 4 през 12ч на Дексаметазон. Знам че има разлика с другото лекарство фо.. (нещо си). Имат давност, но незнам каква. Май около месец, както и за да се усвоят трябва да минат поне 24ч мисля. Ако тръгне раждане няма време за 4бр на 12 часа а бият една и чакат до другия ден. На мен ми ги сложиха в 28гс. Според доки ако изкарам до 34 няма да слагаме други. Ама ако се разгражда в 32 може би чак ще бият. Незнам и аз. Иначе казват, че са вредни за костите на бебето, чух че и кърмата спирали, ама според мен всичко е индивидуално. И нали съм си с контракции и 2бр реших, че е по добре да ги сложим, защото ме е шубе ако тръгнат да излизат сега

# 651
  • Мнения: 731
Момичета днес от обяд насам изпитвам някаква побождаща болка на моменти, но не знам как да опиша точното място. Вдясно на корема е, горе-долу по средата на диагонала между пъпа и бедрената кост. МАлко странно звучи, но не знам какъв орган се намира там. Секундна пробождаща, не силна болка е. Чудя се дали не е съкращение на матката, нещо като контракция, но не е по целия корем?

# 652
  • Мнения: 5 134
Момичета днес от обяд насам изпитвам някаква побождаща болка на моменти, но не знам как да опиша точното място. Вдясно на корема е, горе-долу по средата на диагонала между пъпа и бедрената кост. МАлко странно звучи, но не знам какъв орган се намира там. Секундна пробождаща, не силна болка е. Чудя се дали не е съкращение на матката, нещо като контракция, но не е по целия корем?

Това звучи като т.н. round ligament pain

# 653
  • Мнения: 731
Потърсих в Google какво значи и май е това, благодаря!

# 654
  • Мнения: 221
Айси това не е контракции, тя няма точна локация, а стяга корема

# 655
  • Мнения: 441
Мнения, съвети и препоръки за български бебешки онлайн магазини ?

 Аз съм доволна от този:

https://moebebe.com/

Но те не са само онлайн магазин, а са и физически- което за мен е плюс, защото съм искала някои неща да ги видя на живо. Иначе доставят до следващия работен ден и имат разнообразие от неща- от неща за майката до всякакви работи за бебето. Даже в края на юни съм запланувала още един щурм да направя на магазина със списък с оставащите неща за бебето и нямам търпение Wink)))

# 656
  • София
  • Мнения: 444
Подкрепям dhaini  за магазин Слънчице Simple Smile Физически и аз съм го виждала (този в Люлин), много приятен и светъл и зареден. От там количката ще взимаме, когато преборим мързела ( че последния път 4 капки дъжд ни отказаха Yum). Ice - надявам се, че си по-добре и болежките са отшумяли.

Поздрави и хубав ден Simple Smile

# 657
  • Мнения: 731
Подкрепям dhaini  за магазин Слънчице Simple Smile Физически и аз съм го виждала (този в Люлин), много приятен и светъл и зареден. От там количката ще взимаме, когато преборим мързела ( че последния път 4 капки дъжд ни отказаха Yum). Ice - надявам се, че си по-добре и болежките са отшумяли.

Поздрави и хубав ден Simple Smile

Благодаря, Сесилче, днес нямам боли поне засега Simple Smile
В магазина в Люлин и аз ходих да гледам една количка Simple Smile Също ми допадна - наистина е зареден и жената, която ни обслужи, беше много мила и отзивчива.

# 658
  • София
  • Мнения: 444
Да, приятен е Слънчице )) Ето - вчера исках да видя едно намалено креватче в Комсед. Обиколихме 2 различни мола и го нямаха изложено. Попитах ги защо не напишат тази информация някъде, за да не се разкарва човек, особено след като от единия магазин ни пратиха в другия, където пак го нямаше! Седят и ме гледат като телета без грам срам (ние не сме с кола)! И през Дундьо в Младост минахме, общо взето - развалиха ми приятната неделя. Мрън - оплаках се Simple Smile)

# 659
  • Мнения: 9 196
Момичета днес от обяд насам изпитвам някаква побождаща болка на моменти, но не знам как да опиша точното място. Вдясно на корема е, горе-долу по средата на диагонала между пъпа и бедрената кост. МАлко странно звучи, но не знам какъв орган се намира там. Секундна пробождаща, не силна болка е. Чудя се дали не е съкращение на матката, нещо като контракция, но не е по целия корем?

Аз имам болки от ляво, от дясно, от горе, от долу, писна ми вече, идва ми да убия някой. И спрях да им обръщам внимание.

Общи условия

Активация на акаунт