Отговори
# 660
  • Мнения: 441
Момичета, да ви питам вие ще си правите ли т.нар. Baby shower party?

Знам, че тук в България не е много разпространено и си е по-скоро чужд обичай, но все пак чувам, че и тук се прави вече Simple Smile

Ако сте правили/ходили или ще си правите, бихте ли споделили неща около огранизацията- имаше ли списък с неща, от които гостите да избират какво да подаряват, вкъщи ли беше или на заведение, имахте ли някакъв по-специален кетъринг и тн.

Аз лично по-скоро бих го направила като повод да се съберем с приятелки, с които се каним от месеци да се видим, но всички като са с деца боледуващи... все не успяваме Simple Smile Не бих използвала списък, по който да им казвам какво да купуват, по-скоро ако ме попитат какво имам/нямам, бих си казала.

Ще се радвам да споделите опит/мнения Simple Smile

# 661
  • Мнения: 21
Здравейте момичета!!! Да се включа и аз Simple Smile за онлайн магазините аз съм доста резервирана , колкото пъти да съм си поръчвала нещо съм оставала разочарована, и някак за бебка пък хич не бих се доверила . Днес бяхме на ЖК и АГ беше изумен , че още нищо не сме купили и май тези дни с ММ ще вземем някой неща. Бебка е истински шампион 31г.с е 2,135кг . По ехограф върви седмица и два три дни напред , не спря да се върти ,да шава и да си крие личицето отново. Май се отплеснах е хубав ден и хубава седмица вк желая мамита. ;*

# 662
  • Мнения: 2 111
На baby shower party съм била в Щатите, у нас не. Като цяло беше приятно събитие, но аз бях още много млада и хич не го разбирах това вълнение към деца и бебета, та ми беше леко скучно. Simple Smile Идеята май беше да ти го организира някоя близка жена, подобно на моминското. Списъци и у нас иначе можеш да правиш, ако те влече, но ти казваш, че не. Кетъринг - ами то е дневна сбирка, има торта, сладкиши, може би някакви солени хапки също, безалкохолни и евентуално по някоя чаша винце за небременните. Simple Smile
Аз лично не бих правила подобни сбирки преди раждането, камо ли с приятелки с болни деца. Да ми натресат някой вирус в последния момент - не, мерси. Да се роди живо и здраво, да си го поотгледаме, като спра да кърмя, може да направя едно "No More Babies" парти да ознаменувам края на детеродните намерения и бебешките тревоги. Но там идеите за празнуване не са много за тази тема. Smirk

# 663
  • София
  • Мнения: 4 884
Живот и здраве, ще направя питка на 40тия ден, както направих със сина ми и както е прието в България. Винаги ми е било странно за нероден Петко да се прави парти, не бих, едно от суеверие, второ, защото наистина го смятам за неуместно.

# 664
  • Мнения: 441
Да, не се бях замисляла от суеверната страна на нещата.

Имам приятелка, която така от суеверие и за да не се събира с много хора преди раждането не прави подобно мероприятие. За сметка на това пък на 40тия ден бяхме поканени...леле, сигурно бяхме над 50 жени- всякакви възрасти.

Бебето беше подавано на всеки един (беше ноември месец, вирусен сезон, не знам дали всички 50 сме били на 100% здрави, съмнаявам се), рева, спа, беше пипано, целувано, трохи му попаднаха в очичките...Та не мисля, че това е по-добрият вариант. Даже още от сега се притеснявам за тая пуста питка на 40 ден как да огранича пипането и гушкането на бебето от всякакви хора, които ще искат, ама това е друга тема.

А и жени, които знаят, че дечицата са им вирусни в момента, разбира се, че няма да дойдат на baby shower или каквото и да е събиране от този род (надявам се! Simple Smile

# 665
  • Мнения: 9 196
Здравейте момичета!!! Да се включа и аз Simple Smile за онлайн магазините аз съм доста резервирана , колкото пъти да съм си поръчвала нещо съм оставала разочарована, и някак за бебка пък хич не бих се доверила . Днес бяхме на ЖК и АГ беше изумен , че още нищо не сме купили и май тези дни с ММ ще вземем някой неща. Бебка е истински шампион 31г.с е 2,135кг . По ехограф върви седмица и два три дни напред , не спря да се върти ,да шава и да си крие личицето отново. Май се отплеснах е хубав ден и хубава седмица вк желая мамита. ;*

Наси, по-добре отиди да те види друг лекар, защото това тегло е нереално. Нещо му е бъгнат апарата, на този, който те гледа, или самия той. Това не е седмица напред, ами направо месец. Simple Smile

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Нереално, нереално, моето в 30та точно седмица 1,8 кг. и доктора ми повтори, че е голямо, че върви 3 седмици напред и ме прати да си изследвам гликиран хемоглобин явно със съмнение за гестац. диабет. Слава Богу изследванията са ОК и днес като говорихме каза явно е с по-ускорено фетално развитие. Та явно е индивидуално повече отколкото нереално.

# 667
  • Мнения: 9 196
Да, това за диабета, не исках да го пиша, но според мен е по-скоро в апарата проблема. Няма индивидуално разминаване с месец.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Да, може би си права колко наистина е верен и апарата...постоянно слушам как не познават и как са им казали голямо бебе, а после се ражда с 500 грама по-малко и така.

# 669
  • Мнения: 9 196
Защото, кой знае с какъв нелегален софтуер са им машините. Аз един гинеколог не знам, да дава таблици с растежа и протокол с всички данни от ехографското изследване. Всичко на приказки го карат. Дори и в болница, като съм била, пак никакъв документ от ехографа.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 260
На мен ми дават едно листче точно с размерите, как е според моите показания Simple Smile) термин и всичко, и как е според апарата. И от самото начало имаме разминаване в мненията със седмица, стана с 2, сега вече с 3. До края направо аз ще раждам, според апарата ще празнуваме първия рожден ден сигурно Grinning

# 671
  • София
  • Мнения: 444
dhaini - миналата година една моя най-добра приятелка ражда през август. Аз лично и спретнах такова парти. Имаше си листа с подаръци, имаше залози за дата на раждането, бременната беше с корона и специален трон,  имаше основно сладки неща за хапване (за да е сладък живота на бебенцето). Партито беше в нас и продължи до ранни зори (знаете как е като се съберат само жени Sweat Smile). Групата беше само най-близките - около 10-тина човека, хора които знаеш, че имат само топли и хубави чувства към теб и ти желаят единствено щастието (ако си суеверен, аз не съм).

Тази година тя ми връща жеста и организира за мен такова парти - на 1-ви юли Simple Smile Дето се казва скоро няма да има парти без деца и в такава формация от хора, така че аз много се радвам Yum
Вече това на 40-те дни също е много готино, но тогава хората се събират да видят бебенце, а не нас Sweat Smile Там вече феи орисници, питки, емоции Simple Smile)) Абе обичам партита от всякакъв вид Smiley

# 672
  • Мнения: 731
И на мен всеки път след изследването ми дават разпечатка с всички данни от ехографското изследване. Аз съм на преглед в четвъртък, но никак нямам търпение Simple Smile

# 673
  • Мнения: 441
Звучи супер, Cecilche, мерси за идеите Simple Smile) И е страхотно, че ще ти организират сега и на теб. Аз също си мисля за 1ви юли като дата Simple Smile

# 674
  • Варна
  • Мнения: 287
Защото, кой знае с какъв нелегален софтуер са им машините. Аз един гинеколог не знам, да дава таблици с растежа и протокол с всички данни от ехографското изследване. Всичко на приказки го карат. Дори и в болница, като съм била, пак никакъв документ от ехографа.
На мен всеки път ми дават лист с изчисленията и замерванията на ехографа. В петък съм на ЖК и нямам търпение да видим как расте бебока Simple Smile
Baby shower парти няма да правя. Не съм против "вносните" традиции, но тази просто не ми ляга на сърце.

Общи условия

Активация на акаунт