Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално

  • 65 096
  • 766
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 25 757
Хайде сега, банката ще ми вземела апартамента, пахахах.
Ами ти се смееш,ама ще ти се приреве Smile

Марто плаща кеш, както правя и аз. Не сме всички като теб.
И престани да завиждаш на хората.

ами платете ми един хонорар и ще ви отворя очите Smile
Според правилата на форума, просене на хонорари май не се толерира.
Хонорари плащам аз на юристи, ти такъв ли си?

# 286
  • Мнения: 134
С голям мерак ще участвам в един облог относно дали и кога ще се пука балона. Подканвам другаря davidorentol да назове една конкретна локация, където цените в момента са примерно 2000 лв/м² и да оповести, базирайки се на своята уникална експертиза, че аналогични имоти след 1 година ще се харчат по 1000 лв. И нека всичко да е конкретно - днес дава 10 имота с цените им и след 1 година други 10 имота. В допълнение би могъл да назове 10 строежа, от които поне 5 няма да се завършат и купувачите на зелено ще гризат кочана. Не ще да е много тежко заданието, имайки на предвид, че при пукането на балона всичко ще се втурне презглава да разпродава и да фалирва.

Участвам в облога с 1 каса Guinness Draught.

# 287
  • Мнения: 5 178
Киса, балон имаше и пикът бе точно 2007-2008, 2008 банките почнаха да качват лихвите и цените почнаха да падат. В Левски 2008г цените на НС бяха твърдо нас 1000евро/м2, знам за блокове край нас на 1200-1400евро/м2.
От 2010 цената тръгна надолу, сегашните нива се виждат и те са благодарение на ниските лихви и по кредити, и по депозити.
С на инвеститорите в НИ и кандидат рентиери казвам да погледнат какво се случва в Берлин последните дни и хубаво да следят как ще решат проблема германците..според мен с вдигане на данъците за две и повече жилища, както впрочем в в Париж

# 288
  • Мнения: 839
Оф, пак ли балоните подхванахте...
Добре, кажете от 2007 до момента (над 10 години) имало ли е балон, че цените главоломно да се сринат?? Отговорът е ясен, нали?
Някои все говорят за него, чакат го с нетърпение...Sunglasses
Ееее то след балона който реално гръмна 2008-2009 няколко години след това имаше турбуленция. Ако започнат балони, кризи и катаклизми през по-малко от 10 години съвсем ще се затрие изстрадалата ни държавица. За разбитото ни градче да не говорим. Цикличността на пазарите е различна. При имотите съм срещал около 10-15 години, по думи на Уорън Бъфет. Друг въпрос е доколко може да му се вярва с оглед на ефекта от всяко негово изказване. Отделно, че никой сериозен човек не е анализирал периферни държави в ЕС.
Така или иначе ако някой може да анализира какъвто и да е актив с точност да пише. Може и да лично. Ако пък знае числата от лотарията още по-добре Simple Smile
Ще дам пример с криптовалутите. Там има дневна, седмична и месечна цикличност. Пазар за стотици милиарди с нечовешка волатилност. Каква ли не светила и експерти се опитват да прогнозират и масово прогнозите удрят на камък.
П.П. В никакъв случай горното да не се счита за съвет за търговия и начин да си удвоите парите за апартамент Imp Ако на някой му се занимава да си играе да го прави само ако има пари които е прежалил. Ако на някой му се копае да се занимава само ако хардуера му е страст.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 2 037
здравейте, родителите ми търсят да закуоят тристайно жилище в града, понеже не сме от там, за сега търсенето се свежда само по интернет, бюджетът е около 40000 евро, искат да го закупят а след това да сложат обзавеждане и уреди поетапно, попаднахме на някакви обяви от една агенция нов дом 1, като необзаведен тристаен апартамент е на цена от 65000лева, дали обявите са реални , понеже предполагам,че сте повече запознати.

Това са така наречените "зарибителни " обяви. По същия начин родителите ми позвъниха на "нов дом 1"  за двустаен апартамент на някаква невероятно ниска цена. След това ми обясниха, че цял ден ги разкарвали с тяхна кола и им показвали техни обяви /водели ги по огледи/, но така и не им показали евтиния апартамент, но пък докато се возели в колата с брокито и други 2 жени  позвънили за тази обява. Не бих препоръчала тази агенция, за мен са прекалено нагли.
Преди 3 дни сключихме сделка с мъжът ми за 3-ен апартамент СС в Цветния, или 4- ен по ново му заради кухнята. Търсихме около 3 месеца в определени райони ( Виница, Левски и Цветен ),като започнахме с новото строителство и впоследствие се отказахме заради минимализма. Имахме наш брокер, който доста адекватно отсяваше обявите и ни предлагаше жилища според изискванията ни. С две думи ние приключихме с търсенето, сега пожелавам на останалите успешни сделки и дано всеки си намери това което търси.Simple Smile

# 290
  • Мнения: 1 416
А на каква цена купихте, дамата се интересува точно от това. Аз мисля че три месеца не са много време, бързо сте намерили.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 2 037
А на каква цена купихте, дамата се интересува точно от това. Аз мисля че три месеца не са много време, бързо сте намерили.

Едно приятелско семейство на 4-я оглед си намериха желания дом, та малко е въпрос на късмет. Иначе нашият бюджет беше 70 к, но сключихме сделка за 62 к като успяхме да смъкнем 5 к., останалите пари ще ги използваме за ремонт, т.к. има какво да се пипа по апартамента.Simple Smile

# 292
  • Мнения: 6 529
Явор АД са повишили цените на апартаментите  на сградата в Младост...Явно има голямо търсене, а пишеше, че цените са до 01.06. В замяна на това на някои апартаменти от по-ниските етажи, цените са намалени  Mr. Green

# 293
  • Варна
  • Мнения: 996
Явор АД са повишили цените на апартаментите  на сградата в Младост...Явно има голямо търсене, а пишеше, че цените са до 01.06. В замяна на това на някои апартаменти от по-ниските етажи, цените са намалени  Mr. Green

Още преди 10тина дни ги повишиха, като към цената всеки може да си избере изба по избор. След това /тази седмица/ леко ги намалиха, съжалявам, че още от начало не направих 'снимки', че да може да сравнявам. Аз пък мисля, че продажбите не са такива, каквито са очаквали, до момента има продадени 50 и резервирани още 12, което значи, че точно 50% са продадени или предстои да бъдат.

# 294
  • Мнения: 6 529
В цената са включени и мазите ли?

# 295
  • Варна
  • Мнения: 996
Да. Като отидеш на цените, отдолу има Забележка , че се включва и изба по избор. Т.е. все едно си я купуваш, защото цените са повишени /поне бяха/ с 1500евро, а толкова беше една маза. Вече не се продават отделно. Лъки предвиди, че може би ще им останат мази и за това леко вдигнаха цената, за да се заемат всички. Но пък така няма да има за всички, защото те са 60 и няколко, не разбирам и аз какво става.

# 296
  • Мнения: 6 529
Да, цените са вдигнати с 1500 евро, но имаше мази и по 1700 и 2100 евро.

Интересно защо ап. 13  е с по-ниска цена от предишната?  newsm78

# 297
  • Мнения: 25 757
Явор АД са повишили цените на апартаментите  на сградата в Младост...Явно има голямо търсене, а пишеше, че цените са до 01.06. В замяна на това на някои апартаменти от по-ниските етажи, цените са намалени  Mr. Green
Хубавите разпределения свършиха.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 996
Не е вярно, от всички апартаменти има налични.

# 299
  • Мнения: 25 757
Не е вярно, от всички апартаменти има налични.
Да де, но с по 5-6к по скъпи са наличните в момента.

Общи условия

Активация на акаунт