Боя за коса / Клуб на червенокосите 4

  • 46 726
  • 818
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 8 131
Ясно. Добре тогава, дайте идеи за някаква по-щадяща боя в червено-лилавата гама, от масовите, не професионална. Малко ще почивам от тях.

# 646
  • Мнения: 5 832
Червено - лилаво и щадящо е малко несъвместимо. От опита ми до момента с тази гама бои съм разбрала следното : ако е щадяща цветовете не стават наситени и са нетрайни. А и си е до коса все пак. Велатон, Лонда и Палете ги изключи, агресивни са. Преди се боядисвах с тази, но няма избор на цветове.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTlpQ13Jm … cTmVPHc7_JjNbnc3a
Цветът ставаше, не съм забелязала изсушаване, но и моята коса търпи доста. Освен нещо с масла да пробваш. Лично аз там не мога да дам мнение, понеже косата ми не търпи бои с масла. Погледни Garnier Color Naturals - 4.26 примерно. Или Color Sensation.

# 647
  • София
  • Мнения: 8 131
Знам, че няма да се получи наситен цвят, но искам да дам малко почивка на косата, та ще го преживея за известно време. Ще разгледам тези на Гарние, благодаря.

# 648
  • Мнения: 1 678
За Color Naturals да вметна, че това никога не бих си го причинила повече. Септември се бодисвах с нея, това нещо толкова амоняк да има в него.. Миризмата е отвратителна, а аз съм свикнала да ми мирише, но тогава просто щях да се задуша. Не мога да нарека боята щадяща в никакъв случай. Weary

# 649
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз съм се боядисвала много време с Велатон. Никога не ми е изсушавала или щипала.

# 650
  • Мнения: 8 892
На мен пък ми върши работа Гарние Олиа, но аз не държа на много ярък цвят, а и заради корените се боядисвам много често.Първите ми няколко опита бяха съпроводени със сърбеж по скалпа и то не докато съм с боята на главата, а часове след като съм си измила и изсушила косата.  Затова и тогава спрях да я ползвам тогава. Но наскоро пак посегнах към нея, основно заради липсата на избор в червено-лилавата гама сред безамонячните бои и сега не съм имала реакции към боята.

# 651
  • Мнения: 18 560
 Ау, точно Garnier color naturals си взех. Дано поне докато е агресивна да стане наситен и хубав цвят, че май ще се лишавам от дължина заради това пусто червено.

# 652
  • гр. Русе
  • Мнения: 14
На мен лично ми пада бързо и ми изсуши косата.
Сега и аз да питам нещо. Какво ще стане ако смеся безамонячна с амонячна боя? И ползвали ли сте Garnier olia? Искам да мина на нещо по-щадящо за известно време, пък дори и с не толкова наситен цвят.

Да, използвала съм Гарниер Олиа 6.66. Смятам, че е щадяща към косата, но много бързо се отмива.

# 653
  • гр. Русе
  • Мнения: 14
Момичета, използвали ли сте боите на Alfaparf? Колебая се между 6.6 и 6.66i

# 654
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз съм се боядисвала с 7.66. Не беше много трайна.

# 655
  • Мнения: 18 560
Ползвала съм,но не знам номера,защото ме правиха в салон. Много трайна и доста аграсивна. Но аз бях и след обезцветяване. Иначе е хубава, защото цветовете са много хубави и самата боя е трайна.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 09:36 от Мис Каролин Бингли

# 656
  • гр. Русе
  • Мнения: 14
Ползвала съм,но не знам номера,защото ме правита в салон. Много трайна и доста аграсивна. На аз бях и след обезцветяване. Иначе е хубава, защото цветовете са много хубави и самата боя е трайна.

Благодаря ти 😊

# 657
  • гр. Русе
  • Мнения: 14
Поръчах wella koleston 66/46 и окислител 9%. Ще покажа снимки с резултата.

# 658
  • Мнения: 5 832
Поръчах wella koleston 66/46 и окислител 9%. Ще покажа снимки с резултата.
Аз мога да ти го кажа още сега, ако си ти на аватара. Ярко, много ярко червено. Особено с тези 9%.

# 659
  • гр. Русе
  • Мнения: 14
Поръчах wella koleston 66/46 и окислител 9%. Ще покажа снимки с резултата.
Аз мога да ти го кажа още сега, ако си ти на аватара. Ярко, много ярко червено. Особено с тези 9%.

Да, аз съм. Надявам се да стане. Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт