Проблем с майка му

  • 10 195
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Стига вече!
Не ти ли минава през ум, че всичко това може да ти се случи наистина или да се случи на детето ти?

Не знам защо смятате, че темата е пързалка. Ако искате да се срещна с някоя от Вас на живо, за да разкажа всичко от първо лице. Ако искате, няма проблем. Живея в София и мога да излизам вечерно време.
Да, налудничава е цялата история, но е самата истина.

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 17:40 от Не се сърди, човече

# 31
  • Мнения: X
Как бихте постъпили?
Бих разкарала Муньо да ходи при малоумната си майка и бих си намерила готино гадже, което вече е отбито и не суче от мама.

# 32
  • Мнения: 21 621
И от всичко това, ти регистрираш като основен проблем майка му? Според мен изобщо не е трябвало да се обвързваш с този човек. Изглежда, че изцяло не е в ред.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 480
 Какво ще се промени след още 2г според теб? Ще бъде по-готов ли?

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 17:58 от huligankata

# 34
  • Мнения: 27
Има си недостатъците, както си ги имам и аз. Перфектни хора не познавам. Обичам го, защото е добър човек, има добра душа и по принцип е мил, интелигентен, изключително адаптивен и не е трудно да се приспособи към различни взаимоотношения. Поради тази причина и стотици разговори след аборта, взаимоотношенията ни се успокоиха и отношението му започна да претърпява промени. Напоследък дори сам заговори за деца, докато не стане нещо въпрос да се срещаме с майка му, което аз не искам да си причинявам и гледам да избягвам. Щом кажа, че не искам да ходя у майка му, става агресивен и груб. Чувства се обиден ли, чувства го като заплаха ли, нямам идея.

# 35
  • Мнения: X
Мил и интелигентен човек, който става агресивен и груб и ти записва час за аборт. Ще дам това описание на дъщеря ми да го прочете и да си набие в 12-годишната главица от какви мили и интелигентни мъже трябва един ден да се пази като дявол от тамян.

# 36
  • Мнения: 21 621
Добър човек с добра душа не причинява на партньора си това, което той ти е причинил и не става причина за страданията на които те е подложил и крайното решение към което те е принудил. За агресията на добрия човек към теб не е виновна майка му, търсиш в погрешна посока.

От мен толкова по тая тема.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 761
Събрала си се с боклук и психопат. Няма какво повече да кажа. Сърбай си попарата щом го обичаш след всички натворени изцепки.

# 38
  • София
  • Мнения: 787
Обичам го, защото е добър човек, има добра душа и по принцип е мил, интелигентен, изключително адаптивен и не е трудно да се приспособи към различни взаимоотношения. Поради тази причина и стотици разговори след аборта, взаимоотношенията ни се успокоиха и отношението му започна да претърпява промени. Напоследък дори сам заговори за деца, докато не стане нещо въпрос да се срещаме с майка му, което аз не искам да си причинявам и гледам да избягвам. Щом кажа, че не искам да ходя у майка му, става агресивен и груб. Чувства се обиден ли, чувства го като заплаха ли, нямам идея.
Не, не е добър човек. Адаптивните хора не пият шепа хапчета. Същият като майка си е - контролиращ, груб (доста не мили неща ти е казвал) и манипулатор. Ще продължава да те върти на пръста си и потапя в емоционалните си състояния докато не се разпаднеш. Бъркаш емоционалната зависимост и страха от самотата с любов.

# 39
  • Мнения: 27
Мил, добър човек, който обаче може просто да не ме обича или да не ме обича и желае, както на мен ми се иска.
Ако не ме зачита или уважава, то проблемът не е ли в мен? Уважението се печели, както той самият обича да казва.

Така е, отношението му е объркващо. Как е възможно да ти казва, че си най-прекрасната на света, а на другия ден да ти записва час за аборт. Месеци по-късно след стотици разговори нещата да се успокоят и всичко да е тип-топ дотолкова, че сам да заговори за деца.
За майка му лоша дума не съм казала, но му казвам, че смятам отношението ѝ за обидно и неуместно и че не съм ок с него.

Това е в общи линии. Имаме едно пътуване този месец, след което смятам да си дам почивка, като се отделя от него.

# 40
  • Мнения: 20 126
Ама как си се овъртоляла с този мушморок...
Misc Pill Първо – този човек има сериозни психични проблеми. Не бих се ангажирала с такъв човек, че и майка му да търпя.
Misc Pill Второ – имаш проблем със самооценката. Описанието на поведението му показва едно завидно ниско ниво на интелект, а ти изглеждаш доста по-интелигентна от него.
Misc Pill Трето – изтласкваш съществения проблем. Не майка му (която сама по себе си е луда), а той е болния и не е нужно да го разбираш  и понасяш лудостите му. Това ще те разболее. Що за приумица да търпиш някакъв лабилен човек да си играе с твоя живот и с този на бебе.

Помисли над тези 3 точки и реши дали искаш да си с подобен добряк.

# 41
  • Мнения: 21 621
Мил, добър човек, който обаче може просто да не ме обича или да не ме обича и желае, както на мен ми се иска.
Ако не ме зачита или уважава, то проблемът не е ли в мен? Уважението се печели, както той самият обича да казва.

Така е, отношението му е объркващо. Как е възможно да ти казва, че си най-прекрасната на света, а на другия ден да ти записва час за аборт. Месеци по-късно след стотици разговори нещата да се успокоят и всичко да е тип-топ дотолкова, че сам да заговори за деца.
За майка му лоша дума не съм казала, но му казвам, че смятам отношението ѝ за обидно и неуместно и че не съм ок с него.

Това е в общи линии. Имаме едно пътуване този месец, след което смятам да си дам почивка, като се отделя от него.



Жертва си на типичен манипулатор. Не, за агресия, неуважение и зачитане проблемът не е в теб, а в това, че той е гадина. Никой свестен човек няма да те постави в ситуация да се гърчиш за да спечелиш одобрението му. Впрочем репликата за уважението е много типична... Желаеш ли и твое евентуално бъдещо дете да изпита тая доброта на милия човек?
Ако искаш да си спасиш психиката и да не си погубваш живота, отдели се не за почивка, а трайно.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 480
Да, всъщност проблемът е в теб. Но той се нарича ниска самооценка.
Приятеля ти е класически манипулатор, кара те да печелиш уважението му. Защо? Да не те е намерил на улицата.
Мисля , че постъпи много правилно, че разказа на нас, непознатите тази история и искрено се надявам да успееш да погледнеш реалистично на тези токсични отношения. Ако трябва прочети по няколко пъти всички мнения.
След което си представи, че това е историята на дъщеря ти. Ти какво би я посъветвала?

# 43
  • Мнения: 4 936
Имаш нужда да поговориш с психолог. Той ще ти помогне да погледнеш от друг ъгъл на нещата и да вземеш решение  за себе си.
Това което описваш НЕ Е НОРМАЛНО - нито за връзка, нито за семейни отношения, нито за теб самата да не изпитваш себеуважаение и да изискваш същото от околните.

# 44
  • Мнения: 27
С човек се отнасят така, както той допусне.

Всички сме манипулатори в дадени моменти, когато се стремим към нещо или се опитваме да се предпазим и т.н. Предполагам, че отделянето за почивка лесно ще премине в трайно такова. Затова искам да се отделя, за да се отместя от епицентъра. Отстрани винаги е някак лесно, докато не попаднеш сам в някаква ситуация. Смятам, че ако се отделя, ще мога да погледна отстрани, а и освен това ще се уталожат емоции и ще е много по-адекватно действието ми след това.

Самооценката ми е ниска, да, чувала съм го и преди.
Мненията ще си ги чета дълго, защото, както вече казах, попадайки в такива ситуации човек се обърква. Отстрани всичко е лесно, ясно и разбираемо, логично и закономерно. Напълно наясно съм  с всичко това.

Пробвала съм да се отделя преди и ми подейства успокояващо, възвръщашо силите и самочувствието и тогава пожелах да се разделим. Реакцията му беше мигновена. Дотърча на мига да ме увещава колко държи на мен. Не беше достатъчно тогава времето, не бях готова и се огънах.

Общи условия

Активация на акаунт