Приключихме с яслата

  • 5 006
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
Ню, съжалявам за това, което сте преживели с малката, но погледни го и от хубавата страна - ще имате една голяма лятна ваканция. Моята дъщеря е също от този тип деца, за които лекарите казват, че не им понася градината/яслата. Тъпкала съм я със какви ли не имуностимулатори, файда няма - една седмица на градина, две - вкъщи. Сега от един месец не ходи на градина и познай - вчера направи ларингитен пристъп и посред нощ идва педито да й слага урбазон ooooh! Все се надявам, че като поотрастне още малко няма да боледува така, ама ... знам ли! Сега сме решили да я заведем на балкан за 15-тина дни, стига да намерим толкова време.
Желая ви приятно и без болести лято!  bouquet

# 16
  • Мнения: 5 468
48-ма, в "Западен парк", близо до Рамстор.
Благодаря ти. За тази ясла имаше тема с добри отзиви, ама не знам вече, на кое му викат добро и на кое лошо. Crossing Arms.
Айде млъквам че като пуснах такава тема преди време повечето мнения бяха че трябва да си водим децата болни.
Има такива родители-егоисти, които като им е болно тяхното дете и си казват - "Че що да е болно само моето?" и го пускат... Накъде повече да се разболее, нали?
Ето, вчера имах такъв случай с една майка... Люшкам моето на една люлка. Идва болното й дете до моето, което сега пазя като очите си, да няма контакт с болни деца и иска да се качи и то на люлката. През цялото време го гледам, че кашля и сопола му виснал от носа. Кипнаха ми лайната!!! Викам на майката - "Сега ще слезе моето и ще качите вашето", тя вика - "Ами какво ще пречи да се качи моето и да се люшкат заедно"... ама вече съм по-НЕ ларж и подтискайки срама си й казах: "Ами щото вашето дете е болно и не искам да се люшкат заедно"... тя изкриви устата - не било болно. Да бе да... изобщо, ама хич... няма такова нещо! То така на здрав човек му виси сопола от носа до устата /тя го бърше, той пак висва/ и покашля от време на време. Преди от неудобство и срам велик, все се правех, че не забелязвам, да не нараня някой, ама сега вече не мога, нямам нерви да стоя пак до болното и мрънкащо дете.
Като пак за яслите и градините - аз не мога да си представя, какъв човек трябва да си, да пуснеш собственото си дете болно с температура на ясла или градина, при положение, че всички знаем, колко ни е кофти, когато сме с температура и все гледаме да легнем някъде на спокойствие. А то - детето, ще стои цял ден като накълвана кокошка там и никъде няма да може да иде. Ще зарази и други деца, да...

# 17
  • Мнения: 1 113
Да не звуча назидателно ама днес една майка като не може да гледа детето си и го прати болно на ясла, утре 20 майки ще се чудят как да си гледат децата. И моето ходи 5 дни и вече 7 дни е със сополи в къщи.  И още на втория ден ги гледах как ходят и точат сополи и кашлят, и майките им ги дават със сиропите. И това става в средата на май когато уж са все навън и уж вирусите били по-малко. А какво ще правим зимата не знам. И казах на сестрата в яслата как едно време големия ми син като ходеше на ясла сестрата седеше на входа и преглеждаше децата. И като види че някое е болно го връща без да пита майка му може ли да го гледа или не. И детето ми беше здраво. А сестрата седи и ми вика "ами как да ги върнем като майките са на работа" Е за това щото маиките са на работа затова децата са все болни. Айде млъквам че като пуснах такава тема преди време повечето мнения бяха че трябва да си водим децата болни.

martisun, в групата на дъщеря ми тази зима имаше случай, когато едно дете вдига Т на обяд преди да ги сложат да спят. Госпожата се обажда на родителите и те казват, че ще дойдат да го вземат. Идват чак в 18 часа и казват, че имали много работа. На другия ден детето го водят в градината и го пускат да влезе само със торбичка в ръката, в която има Калпол и лист, на който е записано по колко да му дадат при нужда. Детето е вдигало няколко пъти Т, родителите - неоткриваеми по телефона. Вечерта казали на госпожата, че болно или не, детето ще ходи на градина, защото нямало кой да го гледа. Историята я знам от едната госпожа, която се опитваше да ми обясни, че и те не искали болни деца, но нищо не можели да направят ...

# 18
  • Мнения: 5 468
Сега от един месец не ходи на градина и познай - вчера направи ларингитен пристъп и посред нощ идва педито да й слага урбазон ooooh!
Shocked
И на Гери й биха Урбазон в болницата. Казаха, че ако се повтори и потрети, има опасност да стане хронично. Е, така изведнъж ли го направи този пристъп? Не беше ли болна преди това? Защото моето изкара пневмония преди това да се случи...
Уф..., не знам, до колко ще им помогне планината, но утре ще питам педиатърката, дали може да ни предпише в някой санаториум да идем двете с малкото... Чух, че имало такива екстри. Ако е възможно, наистина ще си грабна шапката и нейната малката и отиваме. Хич няма да се поколебая.

# 19
  • Мнения: 581
Стискам ви палци през есента, със загорели от слънцето бузки, вече да нямате такива проблеми  Peace

# 20
  • Мнения: 1 210
Да не звуча назидателно ама днес една майка като не може да гледа детето си и го прати болно на ясла, утре 20 майки ще се чудят как да си гледат децата. И моето ходи 5 дни и вече 7 дни е със сополи в къщи.  И още на втория ден ги гледах как ходят и точат сополи и кашлят, и майките им ги дават със сиропите. И това става в средата на май когато уж са все навън и уж вирусите били по-малко. А какво ще правим зимата не знам. И казах на сестрата в яслата как едно време големия ми син като ходеше на ясла сестрата седеше на входа и преглеждаше децата. И като види че някое е болно го връща без да пита майка му може ли да го гледа или не. И детето ми беше здраво. А сестрата седи и ми вика "ами как да ги върнем като майките са на работа" Е за това щото маиките са на работа затова децата са все болни. Айде млъквам че като пуснах такава тема преди време повечето мнения бяха че трябва да си водим децата болни.

martisun, в групата на дъщеря ми тази зима имаше случай, когато едно дете вдига Т на обяд преди да ги сложат да спят. Госпожата се обажда на родителите и те казват, че ще дойдат да го вземат. Идват чак в 18 часа и казват, че имали много работа. На другия ден детето го водят в градината и го пускат да влезе само със торбичка в ръката, в която има Калпол и лист, на който е записано по колко да му дадат при нужда. Детето е вдигало няколко пъти Т, родителите - неоткриваеми по телефона. Вечерта казали на госпожата, че болно или не, детето ще ходи на градина, защото нямало кой да го гледа. Историята я знам от едната госпожа, която се опитваше да ми обясни, че и те не искали болни деца, но нищо не можели да направят ...

Ами има агенция за защита на детето - как така не знаят какво да правят. Има и полиция. Има и бърза помощ. Има много варианти.
Има вътрешен правилник, има и наказания за нарушения. Напълно е възможно след няколко нарушения някой от родителите да си остане вкъщи да си го гледа, защото детето ще бъде "изхвърлено" от въпросната градина.

# 21
  • Мнения: 1 113

 Shocked
И на Гери й биха Урбазон в болницата. Казаха, че ако се повтори и потрети, има опасност да стане хронично. Е, така изведнъж ли го направи този пристъп? Не беше ли болна преди това? Защото моето изкара пневмония преди това да се случи...
Уф..., не знам, до колко ще им помогне планината, но утре ще питам педиатърката, дали може да ни предпише в някой санаториум да идем двете с малкото... Чух, че имало такива екстри. Ако е възможно, наистина ще си грабна шапката и нейната малката и отиваме. Хич няма да се поколебая.
Ами почти изведнъж - в смисъл през деня започна да й се губи гласа и вечерта вече трудно дишаше и започна да кашля. При Лили е на алергична основа, сега летят едни пухчета от тополите, а те доказано я дразнят ...
А за санаториумите - в Трявна и Сандански има такива. Питай педиатъра си да ви насочи. Може и да се засечем някъде Wink

# 22
  • Мнения: 5 468
А за санаториумите - в Трявна и Сандански има такива. Питай педиатъра си да ви насочи. Може и да се засечем някъде Wink
Ами ако ще ходите и вие, да вървим в калъп, ще е по-интересно...

Е, сега ме шашна с този пресипнал глас... И на моето днес цял ден ми се струва, че нещо й е спаднал гласа.

# 23
  • Мнения: 704
----

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 21:54 от Vali

# 24
  • Мнения: 167

 Shocked
И на Гери й биха Урбазон в болницата. Казаха, че ако се повтори и потрети, има опасност да стане хронично. Е, така изведнъж ли го направи този пристъп? Не беше ли болна преди това? Защото моето изкара пневмония преди това да се случи...
Уф..., не знам, до колко ще им помогне планината, но утре ще питам педиатърката, дали може да ни предпише в някой санаториум да идем двете с малкото... Чух, че имало такива екстри. Ако е възможно, наистина ще си грабна шапката и нейната малката и отиваме. Хич няма да се поколебая.
Ами почти изведнъж - в смисъл през деня започна да й се губи гласа и вечерта вече трудно дишаше и започна да кашля. При Лили е на алергична основа, сега летят едни пухчета от тополите, а те доказано я дразнят ...
А за санаториумите - в Трявна и Сандански има такива. Питай педиатъра си да ви насочи. Може и да се засечем някъде Wink

  И Алекс така през ноща ни изстреля в бърза помощ със за душаващ пристъп на кашлица и му биха урбазон. Оказа се вирусен ларингит след 4 дневното ми пробване в ясла. #Cussing out
И аз се отказах от ясла до есента. И така здравото ми дете неболедувало до сега не спира да кашля и да му тече носа Sad .
Ню имам познати които ходят на детски санаториум в Сандански. Или на квартира.

# 25
  • Мнения: 953
И аз да се оплача, днес и аз им подадох молба че не знам кога ще ходи отново на ясла.
Цяла зима беше ту при едната ту при другата баба без да се разболее, пуснах я в началото на май и след 5 дни посещение ми се обадиха че е с температура и естествено беше с гнойна ангина и то много упорита 10 дни на антибиотик и продължаваха да излизат гнойни връхчета, а сега продължава да е със зачервено гърло.
Когато ми се обадиха да я взема отидох и лелята ми каза че имало още едно дете с температура и като казали на бащата той казал "НИЕ МУ ДАВАМЕ АНТИБИОТИК НА 12 часа"
Ако това не е ужас не знам, КАК може да си водиш детето с температура и антибиотик.

# 26
  • Мнения: 7 474
И нашите патила тръгнаха от 48 до Рамстор, но на втория месец се отказах, водят децата с лекарства на ясла и половината са болни.. Сега съм върл противник на яслите.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ню, аз като малка съм минала по подобен път, с някакви астмоподобни хрронични заболявания. Изобщо не казвам, че вашият случай е такъв, мога само да ти препоръчам едно, което според мен би помогнало в подобни случаи: естествено закаляване, много движение и спорт в по-голяма възраст.  Желая ви много здраве и сили!

# 28
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Искам само да споделя, че аз съм от онези лоши майки, които водят децата си със сополи на ясла. Защото след като я водих на лекар в продължение на два месеца и питах какви мерки трябва да се предприемат, моето педи твърдеше, че детето е добре - нищо му няма, дробчетата му са здрави и това бил така наречения яслен сопол. И ми пишеше бележка след бележка, че всичко е наред. Спирах дечко от ясла по цели седмици - въпреки бележките, намирах някой да я гледа винаги когато ми е възможно, но нямаше как да я оставя вкъщи два месеца, при положение че няма кой да ми даде болнични, нали ....

# 29
  • Мнения: 6 243
Ню, съжалявам за това развитие на нещата.
Аз съм писала няколко пъти по темата "ЗА и Против" яслите - минах п отоя път с първото си дете, второто няма да ходи на ясла. И аз бях голям привърженик. Вече не съм. Какво излезе: дете № 2 се научи да ходи на гърне, да се храни само и да се обслужва на същата възраст като дете № 1. Явно не е до ясла, а до съзряване. Само че дете № 1 беше непрекъснато болно, лежахме в болница 2 пъти между 2 и 3 годишната му възраст, алергиите си ги влачи и досега.

Няма как да се изгради имунитет от непрекъснато боледуване, може само да се срине имунитет. Аз съжалявам, че разбрах някои неща по пътя на пробата и грешката, защото никой не си даде труда да поговори с мен навремето - всеки викаше: той ще боледува, ще боледува, пък ще укрепне. Укрепна таратанци! За мен решението е - у дома, с мама или с бавачка. На 3, 3 и половина - на градина. А за финансовата част - аз давам на бавачката по-малко пари месечно, отколкото давах за лекарства на баткото навремето.

Общи условия

Активация на акаунт