razlikata vxv vxzrastta

  • 2 688
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 285
Дъщеря ми е на 11 години, а бебо на 2 месеца. На 36 години станах за втори път майка и мога да кажа само едно от своя скромен опит - МАЙЧИНСКАТА ЗРЯЛОСТ НЕ ЗАВИСИ НИТО ОТ ВРЕМЕТО, НИТО ОТ НИКАКВИ ДРУГИ ОПРАВДАНИЯ! Майчинството е просто ЛЮБОВ ЗА МЕН! В някой отношения сега откривам разлики в това как съм гледала дъщеря си и как се справям сега със сина си, но категорично заявявам, че не чувствам някой да е ощетен от годините ми , или пък привилегирован. Всичко е въпрос на чувства които децата усещат и възпитанието им се основава на тях.
Иначе е прекрасно на тези години да си припомням памперсите, уханието на бебешката кожа, първото гукане, усмивките...а и дъщеря ми е толкова грижовна...промени се определено към добро.

# 31
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ина
Дъщеря ми е на 11 години, а бебо на 2 месеца. На 36 години станах за втори път майка и мога да кажа само едно от своя скромен опит - МАЙЧИНСКАТА ЗРЯЛОСТ НЕ ЗАВИСИ НИТО ОТ ВРЕМЕТО, НИТО ОТ НИКАКВИ ДРУГИ ОПРАВДАНИЯ! Майчинството е просто ЛЮБОВ ЗА МЕН! В някой отношения сега откривам разлики в това как съм гледала дъщеря си и как се справям сега със сина си, но категорично заявявам, че не чувствам някой да е ощетен от годините ми , или пък привилегирован. Всичко е въпрос на чувства които децата усещат и възпитанието им се основава на тях.
Иначе е прекрасно на тези години да си припомням памперсите, уханието на бебешката кожа, първото гукане, усмивките...а и дъщеря ми е толкова грижовна...промени се определено към добро.


Ето това е истината за мен! Напълно те подкрепям! Всичко друго е оправдания и гузна съвест според мен.

# 32
  • Мнения: 2 212
Цитат на: Ина
Дъщеря ми е на 11 години, а бебо на 2 месеца. На 36 години станах за втори път майка и мога да кажа само едно от своя скромен опит - МАЙЧИНСКАТА ЗРЯЛОСТ НЕ ЗАВИСИ НИТО ОТ ВРЕМЕТО, НИТО ОТ НИКАКВИ ДРУГИ ОПРАВДАНИЯ! Майчинството е просто ЛЮБОВ ЗА МЕН! В някой отношения сега откривам разлики в това как съм гледала дъщеря си и как се справям сега със сина си, но категорично заявявам, че не чувствам някой да е ощетен от годините ми , или пък привилегирован. Всичко е въпрос на чувства които децата усещат и възпитанието им се основава на тях.
Иначе е прекрасно на тези години да си припомням памперсите, уханието на бебешката кожа, първото гукане, усмивките...а и дъщеря ми е толкова грижовна...промени се определено към добро.


# 33
Цитат на: Мери
И аз мога да се включа с мнение породено от опит Wink  Сина си родих на 17г и с ръка на сърцето днес си признавам, че макар и да се опитвам да съм всеотдайна майка, нищо не съм разбрала нито от бременността си нито от гледането (естествено тогава се месиха майки, свекърви, баби...ужас), не мога да опиша по какви схеми и методи съм изгледала сина си, но беше страшно Wink  Сега- 13г по късно всичко е толкова различно като усещане и разбиране, всичко е толкова осъзнато и се чувствам много по пълноценна и сигурна в силите си.


 newsm10  И при мен е така!Децата ми ще имат разлика 13г,но сега се чуствам доста по различно от първия път и не съжелявам.Дъщеря ми вече кара пубертета и си има свой живот,а на мен така ми липсва това гушкане в мама!!!

# 34
  • Мнения: 1 502
Когато родих си на си бях на 24г, а сега с второто ще съм на 29г., смятам че това е много добра възраст. Майка ми също ме е родила на 24г. и мисля, че много си допадаме. Смятам, че голямата възрастова разлика не е удачна.

# 35
  • Мнения: 1 366
Цитат на: Ина
Дъщеря ми е на 11 години, а бебо на 2 месеца. На 36 години станах за втори път майка и мога да кажа само едно от своя скромен опит - МАЙЧИНСКАТА ЗРЯЛОСТ НЕ ЗАВИСИ НИТО ОТ ВРЕМЕТО, НИТО ОТ НИКАКВИ ДРУГИ ОПРАВДАНИЯ! Майчинството е просто ЛЮБОВ ЗА МЕН! В някой отношения сега откривам разлики в това как съм гледала дъщеря си и как се справям сега със сина си, но категорично заявявам, че не чувствам някой да е ощетен от годините ми , или пък привилегирован. Всичко е въпрос на чувства които децата усещат и възпитанието им се основава на тях.
Иначе е прекрасно на тези години да си припомням памперсите, уханието на бебешката кожа, първото гукане, усмивките...а и дъщеря ми е толкова грижовна...промени се определено към добро.



Az molq, da bxda izvinena za povtornata namesa, no mislq, che e nai-malkoto ne korektno da Ni obvinqvash v lipsa na lubov kxm decata. Nikoi ot nas ne govori za po-silna ili po-malko silna lubov, no sxglasi se i lubovta i tq minava razlichni etapi i na 18 godini ne obichash taka, kakto obichash na 30 i imenno za tova ide rech. Ne mislq, che nito az, nito Meri, nito koqto i da e mama s podobno razvitie na jivota obicha pxrvoto si dete po-malko. Stava duma za lichnostnoto izrastvane i pomxdrqvane i ot tam po-dxlboko osxznatoto maichinstvo....

# 36
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз родих Деничка на 25г. Чувствах се готова да бъда майка. Искам и второто си детенце да родя до 30г. И аз имам приятел на кото родителите му бяха доста възрастни и той много страдаше от това. Все ги упрекваше, че не са го родили по-рано. Не искам моите деца да се чувстват така след време.

# 37
  • Мнения: 285
Цитат на: maikata
Цитат на: Ина
Дъщеря ми е на 11 години, а бебо на 2 месеца. На 36 години станах за втори път майка и мога да кажа само едно от своя скромен опит - МАЙЧИНСКАТА ЗРЯЛОСТ НЕ ЗАВИСИ НИТО ОТ ВРЕМЕТО, НИТО ОТ НИКАКВИ ДРУГИ ОПРАВДАНИЯ! Майчинството е просто ЛЮБОВ ЗА МЕН! В някой отношения сега откривам разлики в това как съм гледала дъщеря си и как се справям сега със сина си, но категорично заявявам, че не чувствам някой да е ощетен от годините ми , или пък привилегирован. Всичко е въпрос на чувства които децата усещат и възпитанието им се основава на тях.
Иначе е прекрасно на тези години да си припомням памперсите, уханието на бебешката кожа, първото гукане, усмивките...а и дъщеря ми е толкова грижовна...промени се определено към добро.



Az molq, da bxda izvinena za povtornata namesa, no mislq, che e nai-malkoto ne korektno da Ni obvinqvash v lipsa na lubov kxm decata. Nikoi ot nas ne govori za po-silna ili po-malko silna lubov, no sxglasi se i lubovta i tq minava razlichni etapi i na 18 godini ne obichash taka, kakto obichash na 30 i imenno za tova ide rech. Ne mislq, che nito az, nito Meri, nito koqto i da e mama s podobno razvitie na jivota obicha pxrvoto si dete po-malko. Stava duma za lichnostnoto izrastvane i pomxdrqvane i ot tam po-dxlboko osxznatoto maichinstvo....


Наистина ужасно съжалявам, че така си разтълкувала думите ми! Съвсем не визирам никого, нито поучавам, опазил ме господ! Просто както и съм написала, изказвам личното си мнение. За теб специално ще поясня - като казвам Любов, точно това имах предвид...както някой са разбрали...че именно Любовта не се измерва с време, нито със зрялост. Разбира се, че е различна, че търпи градация /пожелавам на всеки му/, но точно това е хубавото и на малката разлика във възръстта между децата, и на голямата. Много ми е неприятно, че си разтълкувала по подобен начин думите ми...пак повтарям, най-малкото което съм искала, е някой да си помисли, че обвинявам в липса на любов...
В момента гледам бебчо и как кака му проговаря на неговия език...как го целува, прегръща...и си мисля....не е грешка, нито пък заблуда...Любовта просто я ИМА! И тя не познава никакви разделения....наистина само опрадванията могат да я заличат!

# 38
  • Мнения: 246
Цитат на: Ина
[.....гледам бебчо и как кака му проговаря на неговия език...как го целува, прегръща...и си мисля....не е грешка, нито пък заблуда...Любовта просто я ИМА! И тя не познава никакви разделения....наистина само опрадванията могат да я заличат!

Напълно съм съгласна с теб.
Аз съм на 30г. и имам дъщеря на 3г.3м. Племеничката ми е на 5г5м. и страшно се радвам как се разбират по между си. Като две сестрички са. Сестра ми преди едва месеца роди втора дъщеря и представяте ли си какво става като порасне и малкия бонбон. Наистина по-лесно е когато разликата е по-малка, защото се разбират по-добре. Аз също искам второ дете, моят съпруг също, но когато стане тогава. Повечето майки от финансова гледна точка не искат второ дете, но според мен това не би трябвало да е пречка. Наистина положението в България не е като едно време - когато са ни гледали нас, но такъв е живота.
Децата са радоста на живота.  Да са ни живи и здрави.

# 39
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mama Fani
Децата са радоста на живота.  Да са ни живи и здрави.


Така е Grinning  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 366
Заблазявам на всички, които са се чувствали готови да станат родители... Аз на 26 се чувствах така, както на 18. Но си бях дала две години след сватбата, за да се подготвя, че ще имам дете. Е, не стана - пак не се чувствах готова. Вярно, имах си едни стахове, основани на минали събития... Осъзнах, че ако чакам да се почувствам готова, може никога да нямам деца. Забременях, родих и от деня, в който детето се роди, светът ми се промени... Не считам, че родих късно, нито че съм лош родител затова, че не ми е било мечта да имам дете.  Мисля, че не е толкова важно на колко си, когато раждаш за първо - важното е нагласата, която имаш, любовта и търпението, което си готов да отдадеш на детето си. И също така смятам, че независимо от възрастта, всяка втора бременност е много по-осъзната и изживяна от първата - най-малкото, защото си осъзнал, че нещата са временни и трябва да им се наслаждаваш на мига.

# 41
  • Мнения: 81
Oт личен опит,да ви споделя.Родих първото си момче на 18год.,малко момиче, но гледах дете...справих се,тежеше ми понякога,ходише ми се каде ли не ,само да не съм в къщи,родих второто си момче след 18год.Най-осъзнатото щастие,не съм се ядосала на малкото момче за нищо,не страдам от липсата на забавления,единственото което кофти е разликата с брат му.....Обичам и двете си деца еднакво,но сега съм много по отговорна,по разумна,по спокойна.Начина по който отглеждах голямото ми момче е много по различен от днешните ми разбирания..Мисля че жената трябва да роди дете около 30 г.

# 42
  • Мнения: 1 366
Цитат на: valia
Oт личен опит,да ви споделя.Родих първото си момче на 18год.,малко момиче, но гледах дете...справих се,тежеше ми понякога,ходише ми се каде ли не ,само да не съм в къщи,родих второто си момче след 18год.Най-осъзнатото щастие,не съм се ядосала на малкото момче за нищо,не страдам от липсата на забавления,единственото което кофти е разликата с брат му.....Обичам и двете си деца еднакво,но сега съм много по отговорна,по разумна,по спокойна.Начина по който отглеждах голямото ми момче е много по различен от днешните ми разбирания..Мисля че жената трябва да роди дете около 30 г.



EEEEE, valia, ti chupi rekordite  newsm10 . Naistina mnogo golqma razlika, no moje bi kato vxzrastni hora shte namerqt pxtq edin kxm drug.  Sega me navejdash i na misxlta, che koito ne e izjivql po-vxzrastno roditelstvo ne razbira za kakvo govorim. Iskam da kaja, che neshtata ne se  svejdat do losh ili dobxr roditel, a do zrqlost, koqto osxznavash po-kxsno. Az sxshto rodih rano i se spravqh s maichinstvoto chudesno - umam si unak za chudo i prikaz na 15, ama sega sxm nqkak si razlichna..... (po dxrta  Wink )
Sxglasna sxm s ikazvaneto na  vassbil   che moje bi osxznavaneto, che neshtata sa mnoooogo vremenni, ni kara da se naslajdavame na vseki mig, a ne  fakta, che veche sme otgledali edno dete pravi roditelstvoto ni po-leko...

Blagodarq Vi momicheta za otzivite. Stana interesna
tema... kaffeetrmker_2

Общи условия

Активация на акаунт