Лежащи мами 41

  • 60 630
  • 767
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 683
Ще издържиш малко остана опасното е минало.

# 406
  • Мнения: 75
Момичета, коя ехография дава по-точна представа за дължината на шийката?
С вагиналния ехограф доктора ми я замери 3,6 см ,което доста ме изненада,а днес на консултацията Аг видя 2,5 см ,но през корема ...
И сега отново ми скапаха настроението Sad
В 27 г.с съм и такива страхотии ми наговори докторката

# 407
  • Мнения: 1 134
Честито, Миссче. И ти си героиня. Нека щастието никога не ви напуска 😚😚😚

С вагиналния ехограф е по-точно. С коремния не се вижда цялата дължина.

Пс- липсва ми лежането... Само проблеми... А мислех, че като родя малко ще затихнат...

# 408
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Dannaiy,  2,5 см шийка е добре,  да скъсена е,  но няма нищо фатално.  Разбирам притесненията ти,  минала съм през тях,  но така само вредях на себе си и на бебето с целият този стрес. Има момичета,  които и с доста по-къси шийки стигат до голяма седмица.  Ти си с болки от самото начало и контракции,  така бях и аз,  и моите контракции бяха болезнени,  и от нищо не спираха -  само ставаха маалко по-безболезнени с лекарствата,  по- скоро само системите Кормагнезин малко ме успокояваха.   Не чети ужасии,  просто вярвай,  че ти и бебето ти ще успеете да стигнете до достатъчно голяма седмица,  за да бъде родено живо и здраво.  Пробвай да се успокоиш малко и да видиш,  дали няма да намалеят контракциите.  При мен интересното беше,  че през нощта нямах контракции,  имала съм единични пъти и то само ако ми спираха системите за повече от седмица.  Изследванията ти,  как са?  МБ,  урина,  стерилна урина? 

# 409
  • Мнения: 199
С вагиналния е най-точно.
2,5 не е трагично и моята беше толкова в 28.
Родих с планово секцио в 38 гестационна седмица Simple Smile))
Все още може да се увеличи дори,така че изобщо не се отчайвай.
Аз имах постоянни болки и контракции и все си мислех неприятни неща, а пък резултатът спи на ръката ми в момента Simple Smile
Питай за утрогестан вагинално, лежи си повечко и обсъди коетикостероидна терапия.
Не се отчайвай, ситуацията не е толкова зле, колкото ти я виждаш.
Момичета, коя ехография дава по-точна представа за дължината на шийката?
С вагиналния ехограф доктора ми я замери 3,6 см ,което доста ме изненада,а днес на консултацията Аг видя 2,5 см ,но през корема ...
И сега отново ми скапаха настроението Sad
В 27 г.с съм и такива страхотии ми наговори докторката

# 410
  • Мнения: 75
Благодаря ви момичета Heart
Изследванията ми са добре , слагам утрогестан 2×2 и пия кордафлекс за контракциите . Почивам си и вкъщи ме гледат като малко дете ,защото съм си при майка ми и баща ми Simple Smile
Обещала съм на бебка,че няма да се предадем и ще се гушкаме на есен

# 411
  • Мнения: 9 196
Dannaiy, шийката ти е много добре за седмицата ти. Ако имаше нещо фатално, вече щеше да е почнала да се разтваря фуниевидно до 27ма. А ти още една седмица и влизаш в седми месец, дори и да се случи нещо, което не вярвам, седмачета се раждат от векове и са си добре. Спокойствие и вяра, това ти трябва само ... е, утрогестана също. Simple Smile

# 412
  • Мнения: 1 238
Четох едно испанско списание , в което е описана дължината. Превеждам:

Ето защо считаме, че дължината на шийката на матката е нормална, когато е по-голяма от 25 mm преди 28-та седмица на бременността, по-голяма от 20 mm преди 32 седмици и по-голяма от 15 mm след 32-седмична бременност.

# 413
  • Мнения: 120
Момичета нещо не мога са се ориентирам с тези пусти контракций. Издува ми се от едната страна, става на топка и мислех че е някое от бебетата. Не ме боли, но е все на едно и също място и след секунди се скрива.Как да разбера кое е контракция, с тази скъсена шийка много ме е страх

# 414
  • Мнения: 1 238
Бебето е 😀 главичката

Момичета нещо не мога са се ориентирам с тези пусти контракций. Издува ми се от едната страна, става на топка и мислех че е някое от бебетата. Не ме боли, но е все на едно и също място и след секунди се скрива.Как да разбера кое е контракция, с тази скъсена шийка много ме е страх

# 415
  • Мнения: 908
Ако се очертава бебето и корема е твърд навсякъде са контракции.

# 416
  • Мнения: 199
Имах същия проблем честно казано и така и не разбрах бебе ли беше или контракция.
Момичета нещо не мога са се ориентирам с тези пусти контракций. Издува ми се от едната страна, става на топка и мислех че е някое от бебетата. Не ме боли, но е все на едно и също място и след секунди се скрива.Как да разбера кое е контракция, с тази скъсена шийка много ме е страх

# 417
  • Мнения: 683
Здравейте момичета!
Днес ми мина феталната бебето е добре шийката я измериха 2.97 за момента не съм за кортикостероидна терапия.
За контракциите като съм обяснявала че много ми се издува от едната страна а от другата не са ми казвали че не е контракция а дупето на бебето коремът ми се деформира понякога страшно много и става и твърд но казаха бебето това е.

# 418
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, при мен дължината на шийката се е запазила, феталната мина добре, но днес ми казаха, че коремът ми е много твърд..не разбрах контракции ли са или матката е напрегната. Да пия магнезии немски...това Магнерот ли е? Каква дозировка вземате от него?

# 419
  • Мнения: 683
То при всеки е различно.Но макс дозата е 3*2 дори съм чувала и за 4*2 но това са мнооооого тежки случаи когато може би е нямало нищо друго по силно.По добре попитай отново всяка бременност си е специфична за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт