Лежащи мами 41

  • 60 504
  • 767
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 120
Благодаря момичета, заредихте ме с позитивизъм. Спокойствие и позитивни мисли
А казаха ли защо изведнъж така се е скъсила. Или до сега не си лежала само в леглото? Как протича самия серклаж, какво се усеща после?
Казаха ми, че ако знаят защо така се получава, да са станали богове...За тази седмица съм лежала и пазила и въпреки всичко се скъси. Иначе серклажа е под пълна упойка, а болка има като при цикъл, но за известно време.Поне при мен,но аз исках и обезболяващи,че не търпя на болка.

# 391
  • Варна
  • Мнения: 2 748
При мен казаха, че е от слаба съединителна тъкан и от самата тежест на матката. Както и месец преди да забременея имах кюртаж , които е спомагнал максимално за състоянието ми !

# 392
  • Мнения: 1 238
Ако проблемът в съединителната тъкан и живот и здраве решим да имаме по още едно дете, то как можем да направим тъканта по-здрава още преди зачеването и да не се скъси пак?

# 393
  • Мнения: 120
Ако проблемът в съединителната тъкан и живот и здраве решим да имаме по още едно дете, то как можем да направим тъканта по-здрава още преди зачеването и да не се скъси пак?
Предполагам с медикаменти, серклаж още в по-ранни седмици и по стриктно следене.

# 394
  • Мнения: 199
Желая ти много късмет и кураж.
Много възможно е да се увеличи шийката, с много лежане и позитивно мислене, ще се случат нещата Simple Smile
Здравейте момичета, да се оплача и потърся утеха от вас. За една седмица шийката ми от 23мм стана 10мм , а съм едва в 22г.с. Направиха ми спешен серклаж но въпреки всичко ме е страх дали ще докарам до безопйсна седмица?

# 395
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
На мен доктора ми обясни, че шийката зе скъсявала от контракциите, въпреки че аз не ги усещах, а според др ги имам от 4 месец, шийката започна да ми се скъсява в 6. От утрогестана до колкото знам набъбва шийката и от това изглежда, че е възстановила размер, но според моя аг няма как да се възстанови.
Сега съм в 30 + седмица, пия утрогестан от 2 месеца и шийката ми е 2.11 см., надявам се да устискам поне до 9 месец

# 396
  • Мнения: 1 238
Ще устискаш разбира се, даже и ще преносищ
На мен доктора ми обясни, че шийката зе скъсявала от контракциите, въпреки че аз не ги усещах, а според др ги имам от 4 месец, шийката започна да ми се скъсява в 6. От утрогестана до колкото знам набъбва шийката и от това изглежда, че е възстановила размер, но според моя аг няма как да се възстанови.
Сега съм в 30 + седмица, пия утрогестан от 2 месеца и шийката ми е 2.11 см., надявам се да устискам поне до 9 месец

# 397
  • Мнения: 9 196
Прочетете в Гугъл, ако се налага, какво предизвиква преждевременно раждане - същото предизвиква и скъсяване на шийката, защото то е едно и също.
При установен проблем с предишна бременност или се прави ранен серклаж, или направо ЕТКО - преди забременяване. И т.н.

# 398
  • Димитровград
  • Мнения: 692
А аз си мислях че като лежа и няма да позволя да се скъси. Послядно моята беше 2,9-3,0см. след 5 дни съм на преглед и ще видим как е полужението. До преди две седмици лежах, но си позволявах на кафе до магазина през няколко дена, а от две седмици насам само лежа и до тоалетна. Пия магнезий, но шпа ако има нужда и вечер два утрогестана вагинално. В 19г.с. + 1 ден съм и откачам докато дойде прегледа. Аз също не усещам контракции и се моля наистина да нямам.

# 399
  • Мнения: 683
Прочетете в Гугъл, ако се налага, какво предизвиква преждевременно раждане - същото предизвиква и скъсяване на шийката, защото то е едно и също.
При установен проблем с предишна бременност или се прави ранен серклаж, или направо ЕТКО - преди забременяване. И т.н.
Етко не се прави преди забременяване,а по време на бременност в ранните седмици той представлява пълна оклузуя на шийката на матката.Преди забременяване се прави абдоминален серклаж.Само исках да обесня ако някой се интересува.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 400
  • Мнения: 9 196
Точно така, изкукуригах вече, абдоминален е. Simple Smile

# 401
  • Мнения: 3
Здравейте,мами!
И аз съм от клуба на лежащите от 20г.с.,вече стм 31г.с + 4
В момента лежа в болница за задържане вече за 3ти път,не знам кога ще ме изпишат ама най вероятно тези дни.
Иначе съм със скъсена линка 50%,мека,центрирана... красота 😁
Бебето казаха че главичката му е слязла надолу... та така моля се всеки ден да изкарам поне до 36г.с...
Опитвам се да съм позитивна,но на моменти е ад.
Оплаках се и аз набързо,но знам че вие ще ме разберете Simple Smile

# 402
  • Мнения: 683
Браво че си устискала до сега!Ще стискам палчета да стигнеш до където поискаш.
Имаш ли серклаж и кортикостероидна терапия обсъдихте ли?

# 403
  • Мнения: 907
September ще ти вдъхна кураж, моята шийка беше с два серклажа, раздробена, мека, където се вика на нищо не я е приличало, накрая всичко се държа само на серклажите, като отидох да раждам и ги махнаха зейна 3см разкритие. Аз издържах до 37г.с. с близнаци, така че не се напрягай физически , а другото ще си дойде на мястото.

# 404
  • Мнения: 3
Нямам серклаж,за терапията ми казват че нямало смисъл... вече почти в 32 съм била и така.. дано и аз съм от мамите изкарали до хъбава седмица

Общи условия

Активация на акаунт