Лежащи мами 41

  • 60 636
  • 767
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Здравейте, мили смели и лежащи мами!
Пиша ви със сълзи на очите...
Ще ви разкажа моята история.
Бременна съм в 21г.с. Първа и много желана бременност. Забременях без проблеми. В началото имах леки зацапвания и бях на Утрогестан 3×2 (вагинално) и Но шпа 3×2. След 12г.с. започнах да намалям Утрогестана и пак получих зацапване. Така и не се разбра от къде и защо. Започнах отново с Утрогестана 3×2. И така от 18г.с. до 20г.с. го намалях с цел да го спра.
След прегледа на ФМ и измервсне на шийката се оказва, че имам скъсена шийка (18мм). Доктора ми препоръча Утрогестан вечер ×2. Пия и Магнерот 3×2. Спомена ми за серклаж и веднага попитах дали вече не е късно. Обясни ми, че и по-късно се прави. Другото, което ми каза е, че едно от хубавите неща е че плацентата ми е висока и задна. Сега лежа, чакам прегледа след седмица и половина за проследяване на дължината на шийката.
Чета, че има много мами със скъсени шийки и с лежане стигат до 9ти месец, но аз колкото и да се опитвам да мисля положително, страха е по-голям.

# 601
  • Мнения: 908
Аз бих се доверила на серклаж+лежане, отколкото без него. Успех, и това ще мине ❤

# 602
  • Мнения: 9 196
Серклаж, лежане и по-сериозна терапия, какво е това 2 утрогестана вечер, то е нищо. Да проследяваш е малко излишно, въпреки, че такъв е реда, но щом е стигнала до 1,8 ... по-добре няма да стане от самосебе си.

# 603
  • Мнения: 1 134
Здравей. Замисли се наистина за серклаж, че на мен ми беше късно, отвори се леко шийката в 24,25 седмица и не стана дума за серклаж, пък само аз си знам какъв ужас се преживява и как всяка седмица треперя за шийката и мисля за серклаж... Такъв ужас, че второ няма да поискам... Е, затвори се уж що годе и избутах, ама нямах и избор. Така че, коментирай по-сериозно със следящия.

# 604
  • Мнения: 311
Здравей, изобщо не го мисли и не чакай. Направо отиди да се консултираш с Христов в Надежда. Вълшебник е на такива серклажи.

# 605
  • Мнения: 9 196
Здравей, изобщо не го мисли и не чакай. Направо отиди да се консултираш с Христов в Надежда. Вълшебник е на такива серклажи.

Подкрепям, Христов е уникален лекар.

# 606
  • Мнения: X
За съжаление не съм от София Sad А не е за предпочитане да пътувам в това състояние. Sad

# 607
  • Варна
  • Мнения: 2 704
1-во се успокой малко, от притеснение шийката ти няма да си възвърне размерите ... Мисли реално, не е ли по-добре да намериш начин да пътуваш легнала в колата и да стигнеш до София за преглед, отколкото да стоиш, да чакаш, да се притесняваш ... С тази шийка и просто следене, не бих била спокойна. Болки, контракции, спазми някакви усещаш ли? Изследвания пускани ли са ти скоро - кръв, урина, ЦРП? Помисли, обсъдете с половинката ти и намери начин да се консултираш с д-р Христов.

# 608
  • Мнения: X
Имах контракции, които вече не са повече от една две на ден.
Изследвания последно съм правила преди месец - всичко е нормално.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Преди месец .... За 1 месец може да се случат много неща. МБ пуснаха ли ти, като видяха колко е къса шийката? Понякога заради инфекции се скъсява, трябва да се провери всичко, не е задължително да имаш симптоми даже.
miiiii, как си? Още ли си в " Надежда "?

# 610
  • Мнения: X
Не искам да се гадае защо шийката ми е скъсена. Проблема не е "защо". Не мога и да знам дали от самото начало не е скъсена, понеже тогава не е измервана. Потърсих подкрепа и благодаря на всички за съветите! Желая ви щастлив край! 

# 611
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Аз ти пожелавам на теб щастлив финал, при мен още началото не е започнало Simple Smile
Ще се наредят нещата, не се отчайвай, дадохме ти съвети, защото сме минали по този път.  Именно в това се състои подкрепата. Мисълта ми беше, че ако има неоткрита и нелекувана инфекция, шийката може да продължи да се скъсява и точно за това те попитах, дали имаш направени скорошни изследвания.  Моята шийка се скъси в 25 г.с. и беше мека, но инфекция никъде не се откри. Като причини се изтъкнаха непрестанните контракции, които имах и слаба съединителна тъкан. Все пак избутах до 35 г.с. без серклаж, но треперех 10 седмици  ...

# 612
  • Мнения: X
Може би съм от малкото жени, които са с такива къси шийки по рождение. :/
Аз усещах контракции, втвърдяване на корема под пъпа и леки коремни спазми, може това да е допринесло. От два дена пия Магнерот 3×2 и преди малко се чух с докторката да ѝ кажа, че от вчера до днес само две контракции съм имала. Каза, че в понеделник пак ще се чуем и ако се налага ще полежа малко в болница за вливания, също че целта на лекарствата и почивката са да се избегне серклажа и да избутам до късна седмица.

# 613
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Не искам да се гадае защо шийката ми е скъсена. Проблема не е "защо". Не мога и да знам дали от самото начало не е скъсена, понеже тогава не е измервана. Потърсих подкрепа и благодаря на всички за съветите! Желая ви щастлив край! 

Страха няма да те напусне до края. Ще се справиш с лежане и със серклаж дори да е за всеки случай. От кой град си ?
Моя серклаж беше в края на 21гс.
Лежах до края , не толкова стриктно като някой от тук, но сега имам бебе на 45 дена , която се роди планово със секцио в 38 гс Wink

# 614
  • Мнения: 9 196
Не мисля, че действаш адекватно за ситуацията си. И жени родени със шийка 1,8 ... и това да ти го каже лекар ... на магнерот и два утрогестана. Абсурдно е.

Общи условия

Активация на акаунт