Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 97 427
  • 776
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 547
Здравей Денис,

Благодаря за полезната тема. От доста време я следя и сега се включвам и аз с въпрос.

Възможно ли е от прием на Ovaboost да се получи задържан фоликул или киста?
Пих един месец добавката и цикълът ми закъсня с 25 дни. По принцип съм със СПЯ и цикълът ми не е особено редовен, но отдавна не ми беше прескачал толкова. В листовката на продукта не са посочени никакви противопоказания и дори се препоръчва при поликистозни яйчници, но сега не знам безопасно ли е да продължа да  я пия.
Други добавки, които приемам към момента са Омега 3 и вит. Д

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте момичета, Привет Денис!
Включвам се с въпрос относно приема ми на добавки; Накратко - имам кюретаж преди 11 месеца , заради хромозомна аномалия, от 4 месеца сме подновили опитите , засега без успех! На 40 съм , но забременявах бързо ! Пия инозитол 1100 мг , аспарагус, л- Аргинин 1500, мака 2 дневно,  неофолик мета , б12 метилкобаламин и Вит Д ! Достатъчни ли са дозите ? Ходя редовно на прегледи, храня се здравословно! Какво би могло още да помогне за сбъдване на мечтата!
Благодаря

# 257
  • София
  • Мнения: 35 963
Здравей Денис,
Скрит текст:
Благодаря за полезната тема. От доста време я следя и сега се включвам и аз с въпрос.

Възможно ли е от прием на Ovaboost да се получи задържан фоликул или киста?
Пих един месец добавката и цикълът ми закъсня с 25 дни. По принцип съм със СПЯ и цикълът ми не е особено редовен, но отдавна не ми беше прескачал толкова. В листовката на продукта не са посочени никакви противопоказания и дори се препоръчва при поликистозни яйчници, но сега не знам безопасно ли е да продължа да  я пия.
Други добавки, които приемам към момента са Омега 3 и вит. Д
Здравей!
Не е възможно причината да е Ovaboost  - той е само от полза, някакво съвпадение е. Проблема при теб, вероятно е по-сериозен и добавките няма да помогнат много. Консултирай се с лекар, изследвай всички хормони / посочени са на 1 стр./- търси причината за СПКЯ.


Здравейте момичета, Привет Денис!
Включвам се с въпрос относно приема ми на добавки; Накратко - имам кюретаж преди 11 месеца , заради хромозомна аномалия, от 4 месеца сме подновили опитите , засега без успех! На 40 съм , но забременявах бързо ! Пия инозитол 1100 мг , аспарагус, л- Аргинин 1500, мака 2 дневно,  неофолик мета , б12 метилкобаламин и Вит Д ! Достатъчни ли са дозите ? Ходя редовно на прегледи, храня се здравословно! Какво би могло още да помогне за сбъдване на мечтата!
Благодаря
Здравей!
Инозитол - 2х2грама, на гладно с вода, 1 час преди или 2 часа след кафе
Аргинин 2х500мг  / 1500мг е висока доза/
Мака - внимавай с нея, повишава естрогените и тестостерона
ФК, В12 и вит. Д - добре е да се приемат, но внимавай и с дозите, прави контроли и следи нивата
Може да включиш още:
Вит. А и Е, С, NAC, R-ALA,  Ресвератрол, CoQ10, Колаген, Протеин, Биофлавоноиди, Калциева формула

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 13:31 от denis.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря ти, Денис!

# 259
  • София
  • Мнения: 210
Денис, момичета, от няма и 10 дни включих към добавките, които приемам, МВИ и Ашваганда на прах. Приемах по 1/2 чаена лъжичка Ашваганда сутрин след храна, а МВИ 2 x 2 капсули от 500 мг всяка сутрин и вечер след храна. Този месец цикълът ми подрани доста - дойде ми на 19-ти ден, а обикновено ми идва на 28-ми. Преди това никога не съм пила тези добавки. Възможно ли е да е от тях? Могат ли да се комбинират или съм предобрила манджата, дето има една приказка. Моля ви за съвет.
Спокойно, не е  от тях - някакво съвпадение е.
Те нямат такава сила, а и не действат толкова бързо.
Може проблема при теб да е по-сериозен и те да не могат да го овладеят.

Денис, благодаря за мнението! Какво мислиш за тази добавка: https://www.amazon.co.uk/Viridian-Myo-Inositol-Folic-Acid-Powder/dp/B0188F273G

Не мога да разбера каква е формата на фолиевата киселина - обикновена или мета. Пише, че е натурална от кора на лимон, но това не ми говори нищо. Имам мутация в MTHFR гена и лекарите препоръчват да пия мета-форма.

# 260
  • София
  • Мнения: 35 963
Скрит текст:
Денис, момичета, от няма и 10 дни включих към добавките, които приемам, МВИ и Ашваганда на прах. Приемах по 1/2 чаена лъжичка Ашваганда сутрин след храна, а МВИ 2 x 2 капсули от 500 мг всяка сутрин и вечер след храна. Този месец цикълът ми подрани доста - дойде ми на 19-ти ден, а обикновено ми идва на 28-ми. Преди това никога не съм пила тези добавки. Възможно ли е да е от тях? Могат ли да се комбинират или съм предобрила манджата, дето има една приказка. Моля ви за съвет.
Спокойно, не е  от тях - някакво съвпадение е.
Те нямат такава сила, а и не действат толкова бързо.
Може проблема при теб да е по-сериозен и те да не могат да го овладеят.
Денис, благодаря за мнението! Какво мислиш за тази добавка: https://www.amazon.co.uk/Viridian-Myo-Inositol-Folic-Acid-Powder/dp/B0188F273G

Не мога да разбера каква е формата на фолиевата киселина - обикновена или мета. Пише, че е натурална от кора на лимон, но това не ми говори нищо. Имам мутация в MTHFR гена и лекарите препоръчват да пия мета-форма.
Това е много хубав продукт  Peace
Приема се 2х2мерит. лъжички.
ФК е натурална.
Ако е синтетична, тогава трябва да е метилирана за да се усвои.
Органичната си се усвоява 100%, без проблем

# 261
  • Мнения: 5 215
Денис, вит.А помага ли за Яц и Сп или не е толкова важен?
За Сп освен вит.Е, селен и цинк какво друго би помогнало?

# 262
  • София
  • Мнения: 35 963
Денис, вит.А помага ли за Яц и Сп или не е толкова важен?
За Сп освен вит.Е, селен и цинк какво друго би помогнало?
Вит. А е много важен - и в двата случая.
За подпомагане на СГенезата, най-общо / доста са и всичко е важно, няма взаимозаменяеми, а когато се приема всичко, ефекта е много по-силен... и стават чудеса  Wink/:
Аргинин - участва в копирането на клетъчната информация/репликацията на ДНК/ и повишава броя и подвижността на сперматозоидите, Основна АК в структирата на сперматозоидите / над 60%/
Л-Карнитин - дава енергия, влияе върху подвижността на сперматозоидите  
NAC - антиоксидант, предотвратява апоптозатa в СГенезата /потиска факторите, които увреждат и водят до смърт на зародишните клетки/
Бета Каротин  - силен антиоксидант, предпазва от свободните радикали, които влияят негативно върху количеството на спермата
СоQ10 антиоксидант,  помага за увеличаване на сперматогенезата –заедно с вит. С предотвратява слепването и увеличава подвижността на сперматозоидите
Омега 3 - DHA - поддържа нормален брой сперматозоиди, повишава подвижността на сперматозоидите - влияе на опашките им /DHA/
Женшен повишава броя и възпроизводителния капацитет на спермата, повишава либидото
Сибирски женшен - подпомога производството на сперматозоиди
Вит. С - антиоксидант, намалява процента на аномалиите и дефектите
Вит. Е - антиоксидант, поддържа жизнеспособността на сперматозоидите
Цинк - участва в синтеза на тестостерона, увеличава броя на сперматозоидите  
Селен - има основна роля в регулирането на сперматогенезата, антиоксидант, участва в синтеза на различни важни протеини за СГенезата
ФК - предпазва от ДНК мутации
Вит. В12 - подпомага съзряването на сперматозоидите
Антиоксиданти - предпазват сперматозоидите от по-нататъшно окислително увреждане по време на цялосното производство на сперма.
Витамините, минералите, АК, ЕМК -  подобряват и поддържат качеството на спермата, подвижността, условията на развитие през различни етапи на СГ.
Протеин и Колаген – важни за развитието на сперматоцитите, правилното делене на ДНК, дефицита на определени АК причинява аномалии, които блокират сперматогенезата.
Фруктоза - подобрява средата на сперматозоидите /семенната течност/

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 857
Денис, много благодаря за изчерпателни я отговор, относно добавки и тяхното действие! За мен е изключително полезна!

# 264
  • София
  • Мнения: 35 963
Скрит текст:
Здравей Денис,
Скрит текст:
Благодаря за полезната тема. От доста време я следя и сега се включвам и аз с въпрос.

Възможно ли е от прием на Ovaboost да се получи задържан фоликул или киста?
Пих един месец добавката и цикълът ми закъсня с 25 дни. По принцип съм със СПЯ и цикълът ми не е особено редовен, но отдавна не ми беше прескачал толкова. В листовката на продукта не са посочени никакви противопоказания и дори се препоръчва при поликистозни яйчници, но сега не знам безопасно ли е да продължа да  я пия.
Други добавки, които приемам към момента са Омега 3 и вит. Д
Здравей!
Не е възможно причината да е Ovaboost  - той е само от полза, някакво съвпадение е. Проблема при теб, вероятно е по-сериозен и добавките няма да помогнат много. Консултирай се с лекар, изследвай всички хормони / посочени са на 1 стр./- търси причината за СПКЯ.
Благодаря за отговора Денис,
днес си изследвах хормоните /3 ден от цикъла/ и това са резултатите.
LH - 12,9  /реф. 2,4-12,6/
FSH - 7
Estradiol - 169
Prolactin - 452
Testosteron - 0,5
Има ли нещо притеснително според теб, като че ли LH e висок, както и пролактина.
Дай рефер. граници

# 265
  • Мнения: 547
Скрит текст:
Здравей Денис,
Скрит текст:
Благодаря за полезната тема. От доста време я следя и сега се включвам и аз с въпрос.

Възможно ли е от прием на Ovaboost да се получи задържан фоликул или киста?
Пих един месец добавката и цикълът ми закъсня с 25 дни. По принцип съм със СПЯ и цикълът ми не е особено редовен, но отдавна не ми беше прескачал толкова. В листовката на продукта не са посочени никакви противопоказания и дори се препоръчва при поликистозни яйчници, но сега не знам безопасно ли е да продължа да  я пия.
Други добавки, които приемам към момента са Омега 3 и вит. Д
Здравей!
Не е възможно причината да е Ovaboost  - той е само от полза, някакво съвпадение е. Проблема при теб, вероятно е по-сериозен и добавките няма да помогнат много. Консултирай се с лекар, изследвай всички хормони / посочени са на 1 стр./- търси причината за СПКЯ.
Благодаря за отговора Денис,
днес си изследвах хормоните /3 ден от цикъла/ и това са резултатите.

Има ли нещо притеснително според теб, като че ли LH e висок, както и пролактина.
Дай рефер. граници

LH - 12,9  /реф. 2,4-12,6/
FSH - 7 /3.5-12.5/
Estradiol - 169 /46-607/
Prolactin - 452 /102 - 496/
Testosteron - 0,5 / 0.29 - 1.67/

Да допълня, че ходих и на УЗ и няма кисти или задържан фоликул.

# 266
  • София
  • Мнения: 35 963
ЛХ показва, тогава, ПКЯ.
Пролактинът е висок, провери го около О., до 7-ми ден след нея.
Провери Андростендион, Инсулин + Глюкоза на гладно.
Трябва да се разбере каква е причината за тази ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.

Скрит текст:
Скрит текст:
Здравей Денис,
Скрит текст:
Благодаря за полезната тема. От доста време я следя и сега се включвам и аз с въпрос.

Възможно ли е от прием на Ovaboost да се получи задържан фоликул или киста?
Пих един месец добавката и цикълът ми закъсня с 25 дни. По принцип съм със СПЯ и цикълът ми не е особено редовен, но отдавна не ми беше прескачал толкова. В листовката на продукта не са посочени никакви противопоказания и дори се препоръчва при поликистозни яйчници, но сега не знам безопасно ли е да продължа да  я пия.
Други добавки, които приемам към момента са Омега 3 и вит. Д
Здравей!
Не е възможно причината да е Ovaboost  - той е само от полза, някакво съвпадение е. Проблема при теб, вероятно е по-сериозен и добавките няма да помогнат много. Консултирай се с лекар, изследвай всички хормони / посочени са на 1 стр./- търси причината за СПКЯ.
Благодаря за отговора Денис,
днес си изследвах хормоните /3 ден от цикъла/ и това са резултатите.

Има ли нещо притеснително според теб, като че ли LH e висок, както и пролактина.
Дай рефер. граници

LH - 12,9  /реф. 2,4-12,6/
FSH - 7 /3.5-12.5/
Estradiol - 169 /46-607/
Prolactin - 452 /102 - 496/
Testosteron - 0,5 / 0.29 - 1.67/

Да допълня, че ходих и на УЗ и няма кисти или задържан фоликул.

# 267
  • Мнения: 5 215
Денис  newsm20

Толкова прекрасно би било, ако всичко това го имаше разделено в 2 продукта - един с добавките, които се приемат на гладно и един с тези за след хранене!

# 268
  • София
  • Мнения: 35 963
Денис  newsm20

Толкова прекрасно би било, ако всичко това го имаше разделено в 2 продукта - един с добавките, които се приемат на гладно и един с тези за след хранене!
Няма лесно - ако искаш да постигнеш нещо, винаги трябва да направиш усилие и да проявиш воля и постоянство. Дори да рискуваш малко и да излезеш извън зоната на комфорта си. Хубавите неща се случват /по-бързо/ на смелите, на оптимистите. Това важи и при подхода за зачеване - много време се губи в страх, нерешителност, неоснователни притеснения ... а пътя е бил и си остава един и същ Wink

# 269
  • Мнения: 7 207
Денис, как да се приема АНСС - на гладно, след ядене? Има ли особености?

И ти благодаря много за помощта! Hug

Общи условия

Активация на акаунт