Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 99 018
  • 776
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 382
Здравей Денис.
    Дали би могла да ми дадеш повече информация за корейския жен шен? Взела съм един екстракт на Солгар.
    О няколко дена го давам на ММ, тъй като уж е адаптоген, а работата му е доста тежка и вечер не спи никак добре. Често се буди, става, ляга....
    Забелязвам че от 2 дена започна да спи сякаш по-добре от обикновено.
    Дали това се дължи на добавката и възможно ли е да се отрази и върху СГ, че сме с мъжки фактор и се притеснявам да не вземе да навреди пък нещо?
     Чудех се и дали като адаптоген би могло да помогне и при ПКЯ, да се регулират хормоните, но на места чета че повишавал тестостерона. Това така ли е?

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 09:28 от geizer

# 271
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дойде и моята поръчка от Ихерб, пратили ли са ми една опокавока повече от едната добавка. Толкова много шишенца имам, че цял рафт в шкафа в банята ми е само за тях. Трябва да сложа етикети на всяко кога и как да го пия, че се отнасям.  На мен се оказва, че ми е най удобно да пия вечер преди лягане добавки.
Денис, кои добавки мога да пия вечер преди лягане ?
Мисля за Цинк и Роял жели /Какво ще споделите, дали има смисъл да купувам и тях ?

# 272
  • Мнения: 847
Денис пия Л аргинин вече 3ти месец за лигавицата, но някъде в нета срещнах информация, че повишавал НК клетките, а моите и без това са завишени и правя вливки за тях...Дали да го спра?

# 273
  • София
  • Мнения: 36 073
Здравей Денис.
    Дали би могла да ми дадеш повече информация за корейския жен шен?
Скрит текст:
Взела съм един екстракт на Солгар.
    О няколко дена го давам на ММ, тъй като уж е адаптоген, а работата му е доста тежка и вечер не спи никак добре. Често се буди, става, ляга....
    Забелязвам че от 2 дена започна да спи сякаш по-добре от обикновено.
    Дали това се дължи на добавката и възможно ли е да се отрази и върху СГ, че сме с мъжки фактор и се притеснявам да не вземе да навреди пък нещо?
     Чудех се и дали като адаптоген би могло да помогне и при ПКЯ, да се регулират хормоните, но на места чета че повишавал тестостерона. Това така ли е?
Най-общо има анти-стресово действие, респ. стабилизира невро-ендокринната система, повишава устойчивостта на организма на физически, биологични, емоционални стресови фактори, както и на такива от околната среда - подобрява общото благосъстояние, модулира и подпомага имунната система, осигурява антиоксидантни вещества. Има различни физиологични ефекти - върху ССЗ-а, Нервна система и т.н.
"Panax" означава "всевъзможно изцеление" на гръцки език /Panax ginseng = азиатския женшен/
Aфродизиак, използва се за лечение на сексуална дисфункция, както и за засилване на сексуалното поведение/либидото/, подобрява качеството и количеството на сперматозоидите,  броя на здравите такива.
Може да се полза и от жени, но за кратко 2-3 седмици напр.


Дойде и моята поръчка от Ихерб, пратили ли са ми една опокавока повече от едната добавка. Толкова много шишенца имам, че цял рафт в шкафа в банята ми е само за тях. Трябва да сложа етикети на всяко кога и как да го пия, че се отнасям.  На мен се оказва, че ми е най удобно да пия вечер преди лягане добавки.
Денис, кои добавки мога да пия вечер преди лягане ?
Мисля за Цинк и Роял жели /Какво ще споделите, дали има смисъл да купувам и тях ?
Раздели си добавките на две:
- които се приемат на гладно - повечето се приемат с интервал от около 30 мин.
- които се приемат след хранене - тях няма значение след кое хранене приемаш
Цинка - ако имаш ИР или проблем с ЩЖ е добре да се приема.
Пчелното млечице е хубав продукт, няма да ти навреди, само ще е от полза.


Денис пия Л аргинин вече 3ти месец за лигавицата, но някъде в нета срещнах информация, че повишавал НК клетките, а моите и без това са завишени и правя вливки за тях...Дали да го спра?
Ако приемаш Омега 3, Омега 7, МВИ - те балансират действието на Л-Аргинина върху Им.с-ма и респ. NK клетките / действат като Интралипида/ , ФК също ги потиска.
Ако искаш го спри  Peace

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 20:14 от denis.

# 274
  • Мнения: 6 382
Благодаря ти Денис. Аз търсех точно нещо което би подобрило общото му състояние. Да е по-отпочинал, да се наспива по-добре, че в последно време е все уморен и кисел  Laughing. Значи правилно съм го избрала. Върху СГ не се надявам на резултат от него. ММ е с повишени ДНК фрагментации и приема антиоксиданти за тях. Важното е само да не навреди.
      Преди време андролога му беше изписал и едни капки на д-р Reckeweg R31 точно поради тази причина. Според него нервите и преумората се отразяват негативно върху СГ и върху очаквания резултат от лечението. Обаче моят отказа да ги приема. Горчали му  ooooh!
       А хапчета поне гълта без проблем.  Whistling
    За мене ще потърся нещо друго.  Simple Smile  Hug

# 275
  • Мнения: 6 382
Здравей Денис. Пак съм аз  Mr. Green
       Дали би могла да ми препоръчаш и някакъв адаптоген за мене, който да не разбутва хормоните.  Praynig
        Чета, чета, главата ми казан стана....  ooooh!
        Какво мислиш за  Ашваганда  newsm78

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 22:49 от geizer

# 276
  • Мнения: 7 233
Денис, аз пак да попитам?

Денис, как да се приема АНСС - на гладно, след ядене? Има ли особености?

И ти благодаря много за помощта! Hug

# 277
  • Мнения: 847

Денис пия Л аргинин вече 3ти месец за лигавицата, но някъде в нета срещнах информация, че повишавал НК клетките, а моите и без това са завишени и правя вливки за тях...Дали да го спра?
Ако приемаш Омега 3, Омега 7, МВИ - те балансират действието на Л-Аргинина върху Им.с-ма и респ. NK клетките / действат като Интралипида/ , ФК също ги потиска.
Ако искаш го спри  Peace
[/quote]

Денис в момента приемам само Л аргинин, Омега 3 (течните на Мьолерс, които са с вит.Е, А и Д), Б12 и ФК, а иначе до преди 10 дни приемах и МВИ, вит.Е, мелатонин, но съм малко почивка от другите добавки...Слес окло 10 дни така или иначе ще спирам аргинина защото имам назначен естрофен да видим тая пуста лигавица дали ще мръдне повече, а след 1 МЦ ми предстои и лапароскопия.Иначе вливам интралипид през два месеца и затова се притеснявах да не намалява действието на вливката л аргинина?Другия месец ще продължа само с ФК, Омега 3 и естрофема пък да видим каква ще е ситуацията тогава...Благодаря ти Денис!Страхотна си!

# 278
  • София
  • Мнения: 36 073
Денис, аз пак да попитам?
Денис, как да се приема АНСС - на гладно, след ядене? Има ли особености?
И ти благодаря много за помощта! Hug
Приема се /1 час/ преди хранене.


Здравей Денис. Пак съм аз  Mr. Green
       Дали би могла да ми препоръчаш и някакъв адаптоген за мене, който да не разбутва хормоните.  Praynig
        Чета, чета, главата ми казан стана....  ooooh!
        Какво мислиш за  Ашваганда  newsm78
Адаптоген не се приема просто така - трябва да има някаква причина или да искаш да постигнеш нещо. Простичко казано, когато психичното и физическото ти състояние има някакви отклонения, адаптогена го нормализира, балансира.
Адаптогените не трябва да се приемат и дълго време, защото имат обратен ефект.
За Ашваганда  - подобрява нивата на хормоните на ЩЖ, /при мъже и жени/, при субклиничен Хипотиреоидизъм. Има успокояващ ефект, използва се при безсъние и нервни заболявания, има антидепресивно действие, противовъзпалително, подобрява сексуалната функция, при невродегенеративни заболявания и т.н.

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 14:49 от denis.

# 279
  • Мнения: 6 382
Чета че подпомагат/балансират функцията на надбъбречните жлези  и точно този ефект искам  да постигна. Освен това си имам и доста нерви и хронична умора, но предполагам че те са следствие от дисбаланса. Със щитовидната нямам проблеми.
        Според теб за колко време би било безопасно да опитам?

# 280
  • София
  • Мнения: 36 073
Чета че подпомагат/балансират функцията на надбъбречните жлези  и точно този ефект искам  да постигна. Освен това си имам и доста нерви и хронична умора, но предполагам че те са следствие от дисбаланса. Със щитовидната нямам проблеми.
        Според теб за колко време би било безопасно да опитам?
Пробвай един месец и започни с ниска доза - първо след хранене, за да усетиш как ще ти действа и след това може и на гладно /има по-силно действие/
При адаптогените, дозите са индивидуални - може много ниска доза при теб, да има добър ефект / за разлика от същата доза при друг,... и обратно/

# 281
  • Мнения: 6 382
Благодаря ти Денис, ще опитам  Simple Smile

# 282
  • Мнения: 5 215
И аз така мисля Simple Smile Трябва си усилие и търпение, а дори да не се случи "чудото", което очакваме поне знаем, че сме пробвали всичко, което зависи от нас.

Денис, колко време след храна може да се смята за "на гладно"?
Взимам инозитол сутрин на гладно към 9, вечерта в 9, но вечерята ми е към 8 и се чудя дали така е правилно изобщо? Мога и по-късно да го приемам, но нали е добре на 12 часа да бъде Rolling Eyes

# 283
  • София
  • Мнения: 36 073
И аз така мисля Simple Smile Трябва си усилие и търпение, а дори да не се случи "чудото", което очакваме поне знаем, че сме пробвали всичко, което зависи от нас.

Денис, колко време след храна може да се смята за "на гладно"?
Взимам инозитол сутрин на гладно към 9, вечерта в 9, но вечерята ми е към 8 и се чудя дали така е правилно изобщо? Мога и по-късно да го приемам, но нали е добре на 12 часа да бъде Rolling Eyes
Най-малко 2 часа, по-добре да са 3-4 часа, след хранене.
Не е проблем, че не го вземаш на 12 часа - може с  2-3 часа отклонение, по-важно е да се усвои правилно.
Може да го приемаш 1 час преди хранене / ако вечерята е в 20.00, приемаш го в 19.00/

# 284
  • Мнения: 453
Здравейте,

Изчетох 1000 теми с идеята да си намеря отговор сред тях, но реших, че е по-добре да коментирам. От доста време имам проблем с МЦ и наскоро отидох на гинеколог и ми казаха, че съм с ПКЯ (или СПКЯ, не знам вече). Изследвах си хормоните в съответните дни и те потвърдиха диагнозата, ЛХ:ФСХ 3:1 и много нисък прогестерон.

За сведение:
Prolactin - 241 (125-635)
LH- 15.28 (2.4-12.6)
FSH- 5.73 (3.5-12.5)
estradiol- 201 (46-607)
testosterone - 1.18 (0.22-2.90)
TSH - 1.680(0.300-4.200)
TAT- 10 (115)
MAT- 6.28(34)

21ви ден:
PROGESTERONE - 0.849 (5.82-75.9)
4 ANDROST.- 9.720 (1.396 -11.866)


Лечението предписано от гинеколожката е 3 месеца Утрогестан (10 хапчета ot 15ти ден на цикъла) и след тримесечният курс - Wild Yams по същата система. Междувременно Инофолик да пия (четох за Инозитол и Ф.К. от iherb). Аз обаче съм рещила, че искам да пия повече добавки след като приключа с Утрогестана, но има противоречиви мнения за някои от тях, и по този повод пиша.

Подходящи ли са Витекс И вЕчерна иглика с този висок ЛХ (четох, че повишавали ЛХ-то)? Някой да е пил черен кохош? И въобще какво бихте препоръчали за смъкване на ЛХ и Повишаване на Прогестерон? Много съм объркана вече  Laughing А, и помеждудругото си сърбам билкова отвара от бял равнец, маточина, мащерка, жълт кантарион, мента.

Е, дано не съм объркала и вас  Grinning.  Иначе на soon-to-be 27 съм. Мерси предварително!

Общи условия

Активация на акаунт