Разрешавате ли?

  • 4 953
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
Не съм забранявала, но не съм и насърчавала. Ако стане, стане. Здраве да е  Simple Smile
Ако е на пясъка на плажа нямам против и цялата да се зарови, но съм с надявала да се въздържа в тези пясъчници, които са по скоро тоалетни за уличните котки.
Добре беше, че от малка не обича много да се мърси и затова не съм имала много подобни изпълнения.

Много против бях обаче други деца да я засипват с пясък. Особенно в косата и очите и. Това се е случвало много по често отколкото сама тя да се зарине.

# 16
  • Мнения: 883
Не само разрешавам- насърчавам да се рови  HugWink!
newsm10

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разрешавам, но на пясъчника в детската градина, на плажа, на бензиностанциите. Извън Софийските пясъчници също съм ги пускала.  На Софийските  не съм много склонна, защото не се подържат. В детската градина работника всеки ден минава пясъчниците и открива спринцовки /не всеки ден намира/ и затова съм спокойна, че са чисти.

 По градинките сутрин минавам и виждам собственици на кучета, как си изпикават и изакват кученцата и то точно в пясъчниците. Имала съм кучета, ама в градинки не съм ги водила, или ако минаваме от там, плътно до мен да не направи някаква беля.

# 18
  • Мнения: 1 645
Разрешавам.
След като излезне от пясъчника прилича на прасенце,а лицето винаги му е черно.Добре че шапката предпазва главата му, че иначе лошо става.
Единствено не разрешавам да хвърля пясък по другите деца  Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 15 221
Не забранявам. Когато играе на пясъчник общо взето му обръщам най-малко внимание (в сравнение с другите му забавления). Ако се зарови в пясъка-добре. Ако не се зарови-пак добре (т.е по-добре Grinning). Оставила съм го там да играе както му дойде. Дебна само да не се сборят с друго дете я за кофичка, я за лопатка.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 765
И да иска, и да не искам - картинката при нас е същата  hahaha
Ама моята все пак е голяма. Днес отивам да я взема от градината и заварвам един приятел, прибиращ щерка си. Стефан ми се оплаква "Моята се събула боса и ходи по пясъчника, и как ги заварих: седнали си двете и се поливат взаимно с кофи пълни с пясък". Решили децата душ да вземат Simple Smile

# 21
  • Мнения: 308
и да не ми харесва не мога да спра детето да си играе за да не се изцапа . при нас положението е още по-лошо защото сме на почти на година и два месеца и още не ходим сами и затова в пясъка лазим а това означава че след това може да се намери пясък навсякаде. нали затова е детството. newsm10 newsm10 newsm10

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разрешавам, т. е. ходим по пясъчници, когато детето започне да разбира и изпълнява значението на думата "НЕ". Това за да не си лапа ръцете, че ме е страх от тении и хепатит и да не си напраши очите.
За не разрешаващите майки все си мисля, че така спират децата си да си изживеят детството и съм сигурна, че и много други неща им забраняват, а чак толкова не е нужно.

# 23
  • Мнения: 364
Как да ги лиша от това любимо удоволствие!  newsm10 Е след играта в пясъка следва друго любимо занимание .  bath1  Но ги водя на пясъчниците в детската градина, тези между блоковете ги избягваме или поне се опитвам. Нося си мокри кърпички в големи количества и редовно обяснявам, че не трябва да си пипат лицата и да си лапат ръцете. Не, че си спомнят след 5 минути! Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз разрешавам. Стига да не се стига до крайности като мятане на пясък, колкото се може по-високо, така че да може да нахвърля по максимален брой седящи наоколо майки с бебета и дечица...както стана днес!

# 25
  • Мнения: 5 468
Ами това е то - щастливо детство. Нека се радват на живота...
После пък ще станат едни суетни, ще искат червила, спирали, моливи, един дявол знае, какви дрехи с претенции... Сега му е времето да се ровят като кокошки hahaha

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не от съображението с котета и кучетата които също "играят" там, На плажа е друго нещо.
Чак сега в градината е позволено нали е час от програмата им Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Това е единственото място където като седне ме оставя на мира за един час  Twisted Evil Не и правя забележки, само и се радвам. Дори и като си сива с шепичка на главата и го разтърква добре  Crazy Правя забележка само, ако без да иска хвърли пясък по друго детенце. Даже мисля скоро в двора да инсталираме един пясъчник и да каним дечица да си  играят с джуджето  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 6 390
Да разбира се, напълно естествено е.
Незнам какъв е точно въпроса, дали разрешаваме да се цапат, или да се търкалят по земята... но и двете са на дневен ред у нас  smile3521
За майките които държат децата им да си играят чисти ... струват ми се абсолютно  Banghead smile3511

# 29
  • Мнения: 1 427
Разрешавам, разбира се.Има време да ходи чиста Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт