Боян Петров

  • 224 583
  • 3 164
  •   1
Отговори
# 3 090
  • Мнения: 44
Благодарна съм, че съм съвременник на този човек...

# 3 091
  • Мнения: X
Много интересно видео за шерпите на Еверест и спасителната служба там:

https://www.youtube.com/watch?v=CtbQgLIuFyg

Смъртността при шерпите била повече, отколкото смъртността на американските войници във войната в Ирак.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 20:28 от Анонимен

# 3 092
  • Мнения: 2 617
Мануела Малеева:

"Казано с доста по-остри думи от Christo Komarnitski отколкото аз мога да използвам, но това е което си мисля цял ден...

"Ако живееш на Територията, най-добре да си умрял. Тогава живот ще си живееш! Понеже българите са царе на посмъртните почести и салтанати. Цяла седмица ще говорят благо за тебе по телевизорите, шербет ще се лее - чак да ти се догади, може даже и национален траур да ти направят, тридневен.
Защо бе, племе загубено и наведено, защо не си уважаваш хората, които заслужават, приживе???
Защо сега лееш крокодилски сълзи за Боян Петров, мир на духа му, а само преди няколко месеца позволи на министъра на околната среда да се изгаври с идеите му за Пирин? Защо не издигнахте Боян Петров за министър на екологията, или на младежта и спорта?
Защото там трябва да турите някой гнусен мазен тип, който да врътка далаверите. Свестните хора ние само ги миришем!.
Защо за един Кристиян Таков, Бог да го прости, - блестяща личност, юрист и човек,  не намерихте място в управлението на България? А се редихте на опашка да го видите вече мъртъв...
Отвратителна е тая работа, лицемерна и пошла."

# 3 093
  • Мнения: 9 152
Да де, ама кой знае кога му е отредено. Очевидно беше сега. Не знам, сърцето ми като вас не иска да признае фактите, но логиката в случая е ужасяваща с присъдата си. Не, че чудо не е възможно. Но вече трябва да е някакво супер чудо. Тегне една енергия из мрежата на нежелание да го пуснем. Някак сме се вкопчили в него  му с желанието да е тук, че може би и душата му няма да може така да продължи. Щото както вече казах, присъствието му е много силно, че няма според мен намерение да си тръгва.
Малко се държим все едно осиротяваме, което вече не знам колко е нормално.
Мир на душата му! Той знае, колко хора го обичат. Сигурна съм.
Знае и го чувства и го е казвал в едно от интервютата си. Ясно и точно, как в трите дни , които са били решаващи след катастрофата, е усетил енергията на хората и тя му е помогнала да оцелее, да е жив.
Права, си отредено. Бог знае кой и кога да вземе.
Пожелавам сили на неговите близки! Много физически и духовни сили.

Когато една млада сестра си е отишла, монахините са плакали и са скърбяли, а св. Серафим Саровски им е казал: "луди млади!, само ако знаехте как като бяла гълъбица отлетя Душата й, щяхте да се радвате!" . Той е можел да вижда душите на хората.
Вярвам, че Душата на Боян е отлетяла на високо, високо.
Вярвам, че частица от неговия Дух остана във всеки един от нас и преобразява нашия свят.
Благодарна съм, че съм негова сънародничка, негова съвременничка. Той ми дава усещане за родова близост, за връзка с България. Неописуемото е да го слушам на родния си език.
Много от участващите в темата, написаха свои слова, публикува и външни. Благодаря ви! Просълзявах се десетки  пъти.  С тях написахте онази симфония, която ще остане заедно с Боян във Вечността. Която звучи и в моето сърце в цялата си пълнота- с драма, с патос, със смирение, с покъртително безмълвие, с възхита и поклон.
Благодаря на Боян, Благодаря на всички вас.
Бъдете благословени!
Flowers Rose

# 3 094
  • Мнения: X
Мануела Малеева:

"Казано с доста по-остри думи от Christo Komarnitski отколкото аз мога да използвам, но това е което си мисля цял ден...

"Ако живееш на Територията, най-добре да си умрял. Тогава живот ще си живееш! Понеже българите са царе на посмъртните почести и салтанати. Цяла седмица ще говорят благо за тебе по телевизорите, шербет ще се лее - чак да ти се догади, може даже и национален траур да ти направят, тридневен.
Защо бе, племе загубено и наведено, защо не си уважаваш хората, които заслужават, приживе???
Защо сега лееш крокодилски сълзи за Боян Петров, мир на духа му, а само преди няколко месеца позволи на министъра на околната среда да се изгаври с идеите му за Пирин? Защо не издигнахте Боян Петров за министър на екологията, или на младежта и спорта?
Защото там трябва да турите някой гнусен мазен тип, който да врътка далаверите. Свестните хора ние само ги миришем!.
Защо за един Кристиян Таков, Бог да го прости, - блестяща личност, юрист и човек,  не намерихте място в управлението на България? А се редихте на опашка да го видите вече мъртъв...
Отвратителна е тая работа, лицемерна и пошла."



Защото хората обичат да гледат сеир, затова. Характерна човешка черта, и не само тук в България, ми навсякъде.
Но, разбирам, в тези среди си, познаваш го лично или си му фен, следял си му кариерата, подкрепял си го по някакъв начин, нормално е в този момент да изразиш скръб и подобни чувства. Но има хора, които даже не са го чували преди да се загуби, кракът им не е стъпвал в планината и не знаят в коя посока е Пирин. А сега реват като оплаквачки до Бога как бил национален герой, обединител, да се върнел на България, щото ни трябвал, а в същото време да се изказват, че може и диви животни да са го нападнали, тоест хабер си нямат с какво се занимава и какви планини катери. Ето такива хора никога няма да разбера и приема, това са сеирджиите и панаирджиите в нашето общество.


# 3 095
  • Мнения: 4 141
E...така е винаги..живите герои са неудобни, те те пришпорват да направиш нещо, не да ги почиташ и да им се кланяш...те изискват действия, реални, истински. Мртвите герои ....тях можеш дори да използваш за свои цели...да преиначаваш, да манипулираш и  да вадиш дивиденти на техен гръб....така е още от времето на Исус...живият Исус не е бил удобен, но мъртгвият - чудесно използван от религиите .....така е било винаги....

# 3 096
  • Мнения: 3 794
Новото ‘20 е, че не може сега хората да тъгуват за загубата на Боян Петров.
Намесването на политиката е 🤢
То цялата държава се тресе от простести, масово хората са докарани до мизерия и доживяване от мафиоти и престъпници в костюми...Направо ми омръзна от българската простотия - не знам как е, ама не е така. Народ от съдници и сочещи с пръст 🙈

# 3 097
  • Мнения: 8 919
Струва ми се, че от елементарно уважение към скръбта на най-близките му, е добре да престане анонимното оплакване, патос, "ако" и "защо". Колкото и да ни е мъчно на нас, има там едни хора, за които той е баща, син, съпруг, брат и тяхната мъка е несравнима. На мен все са ми в главата простичките думи на Радослава "планината го искаше за себе си, а аз - за мен...".
И дано при следващия активен катерачески сезон за върха да се намери нещо повече.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 23:21 от Блу

# 3 098
  • Мнения: 1 211


От интернет!

Хората се скъсват да творят, прочетох толкова много стихове и красиви думи. Защо някой трябва да спазва определени изисквания, за да страда по друг човек? Тези, които до сега не бяха го чули, сега чуха за него и научиха и неговата история. Вдъхновиха се и т.н. аз бях запозната с неговата дейност, но сега научих толкова много, че това е един дар. Сега достигна до страшно много хора и аз вярвам, че всеки е искрен.

# 3 099
  • София
  • Мнения: 62 595
Всъщност ненамирането на тялото ще е огромна мъка за майката и сестрата на Боян, но именно това ще го превърне в легенда. Освен всичко друго ще се разказват всякакви истории как мже да е жив.
Бих предпочела да беше жив и вместо да си навива тези осемхилядници, да беше продължил с научната си и природозащитна кариера.

# 3 100
  • София
  • Мнения: 12 554
Ненамирането на тяло обаче ще докара и нови ядове за Ненова.

Спасителната операция струва около 100 000 долара – обяви пред “Труд” Радослава Ненова, приятелката на Боян Петров. Обещахме на шерпите, които се включиха в издирването 150 000 долара, ако намерят Боян жив. Направихме го, за да имат стимул.

За хеликоптерите сме платили веднъж 50 000 долара и още веднъж 15 000 долара. За шерпите сметката е 13 000 долара плюс 2 000 долара за водача. Предстои ми да платя сателитни снимки за 5 000 евро, сумата за тях може да бъде намалена малко след преговори. Всичко пари за спасителната операция са от дарения.

Боян имаше застраховка с австрийска компания, която е сключена от Австрийски алпийски клуб. Става въпрос за специален пакет рискова полица, която се подписва от алпинисти, изкачващи върхове над 6 000 м. Стойността е 36 000 долара, които най-вероятно застрахователят ще плати на по-късен етап. Но този пакет не включва издирване с хеликоптери, сателитни снимки и т.н.

Ако не бъде открито тялото на Боян Петров, на семейството му не може да бъде изплатена никаква сума, по застраховка “Живот”.

# 3 101
  • Мнения: X
Докато вие се карате за глупости, аз поствам още един клип за живота на шерпите, техните семейства и обществото им:
https://www.youtube.com/watch?v=ihmfkdEcDyk

# 3 102
# 3 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145

Тъкмо мисля как да пътувам до София за да се включа , желанието ми е огромно... Някой от темата ше ходи ли?

# 3 104
  • Мнения: 184

Тъкмо мисля как да пътувам до София за да се включа , желанието ми е огромно... Някой от темата ше ходи ли?

Ний.

Общи условия

Активация на акаунт